Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj všichni " tlupáci "!

Tuto stránku jsem založila proto, abychom měli stránku, kde si budem psát "živě" a nemuseli se hledat někde po stránkách, příspěvcích, pod stolem apod. ":-D. Takže sem se píše živě!!!! Jinak vás všechny prosím, aby jste používali i mailové adresy, a to v případě, že se něco vyvrbuje narychlo; popř. SMS, pokud jde opravdu o rychlokvašku kosmické rychlosti ;). Tohle je moje prvotina, takže se omlouvám předem Pájovi, jestli mu tady znesvětím svou neznalostí terén - svěcenou půdu ";oD.

Díky Zdenula - aluned ":o))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(Zdenula, 8. 3. 2019 10:42)

nepůjdeme?

Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(Pavel, kníže z Klentnic, 8. 3. 2019 15:54)

no to by mohla být dobrá akce, mandlovici jsem ještě nedegustoval:)) https://www.mandlarna.cz/kavarna/

Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(jiřka, 12. 3. 2019 15:16)

Taky jsem se na to dívala a láká mě to:))

Re: Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(kazdy rok, 13. 3. 2019 21:16)

Na to se chystám každý rok, posledních deset let.... Ale není moc jisté, že jim ty mandloně opravdu vykvetou...

Re: Re: Re: Mandloňové slavnosti v Hustopečích 23.3.2019

(Pavel, kníže z Klentnic, 14. 3. 2019 17:32)

No tak letos bys mohl dělat společnost dámám, Miloši :)) Ale jak se píše: ...Mandloně patří mezi první posly jara, neboť kvetou ze všech stromů nejdříve... tak by mohly kvést, to už bude jaro :-))

No a wikipedie píše: ...Po druhé světové válce byly na území Jihomoravského kraje vysázeny poměrně rozsáhlé mandloňové sady, z nichž na konci 20. století zůstaly jen dva malé sady s necelou tisícovkou mandloní a společnou rozlohou asi 4,5 ha, které jsou městem Hustopeče udržovány jako turistická atrakce... tak tohle jsem nevěděl.
Nicméně a bohužel, letos to nemám v harmonogramu :(

MDŽ

(Pavel, kníže z Klentnic, 8. 3. 2019 12:40)

Všem dámám přeji vše nejlepší k tomuto dosti opomíjenému svátku. Svého času jsme taky pravidelně slavili, ale pak se jaksi pozapomnělo. Inu, nemá kdo zorganizovat, nejsou lidi :) Tož dámy, ať se daří!

Re: MDŽ

(Zdenula, 11. 3. 2019 7:28)

děkujeme za přání, mluvím za všechny .)

První březnové odbrždění

(Pavel, kníže z Klentnic, 3. 3. 2019 21:12)

Takže.. po včerejším sychravém dni se dnes trochu vyčasilo a tak jsem vyrazil k Dunaji, že bych alespoň tu dvacku dal. Vzal jsem to na Ottensheim po elektrárenské hrázi, pak nějaké focení v dědině - spíš takové ospalé městečko poblíž (Koby)lince :-)), ale velmi hezké. Zpět po druhé straně do Aschachu, to už jsem věděl, že to bude trochu víc. Na mostě přes Dunaj se vylouply zasněžené vzdálené vrcholky Alp, osvětlené posledními paprsky slunce. Nádhera... za soumraku už jsem byl "doma" (já jsem doma všude:)) ..54 km.

První jarní kilometr

(Pavel, kníže z Klentnic, 27. 2. 2019 18:21)

a to doslova... no byla to fuška dokopat se v tom pěkném počasí alespoň to projet. Konstatuji, že kolo, ač zimovalo venku, funguje jak hodinky, dokonce je plně nafoukané, nic nevrže a nerezaví. Tak tedy, s dvouměsíčním skluzem, zahajuji sezónu. Ale věřím, že až začnu jezdit k Dunaji, tak to do měsíce srovnám.
Tak kdo jste se již probudili z hibernace (viz wikipedia), očekávám v březnu hlášení, že trénujete taky, než začnete nadávat, že je zase horko (komáři, klíšťata atd.), že?

Graselweg- Graselovy stezky

(Pavel, kníže z Klentnic, 8. 2. 2019 21:22)

....cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Ji%C5%99%C3%AD_Grasel
....grasel.eu/
Seien Sie ohne Sorge- nikam vás nelákám, božechraň :))
Tedy o čem je řeč: rozhodl jsem se postupně vlastnonožně projít a zdokumentovat tyto stezky, zda to za něco stojí... nebo je to jen využití legendy ke komerčním účelům. Obzvláště proto, že k těmto stezkám nejsou kdovíjak valné podklady. Mapy uvedené v odkazu jsou kresleny od ruky pravděpodobně z dřevních dob internetu a ještě na víc než mizerných google mapách (tuto poznámku jsem si nemohl odpustit) a mnohdy- zejména v Rakousku, vedou vzdušnou čarou odnikud nikam. Ty české je alespoň možno objevit na mapách.cz či jinde- a z toho pak vytvořit trasu pro navigaci.
Takže můj cíl je jasný - a pokud by mi chtěl někdo pomoct, budu jen rád. (Nejedná se o žádný komerční úmysl z mé strany, tedy z toho ani nic nekápne:)) )

Re: Graselweg- Graselovy stezky

(Zdenula, 25. 2. 2019 6:59)

zdá se, že to bude průzkum terénu po nestezkách, tak to přeji hezké počasí a šťastný návrat a kdy se tam chystáš?

Re: Re: Graselweg- Graselovy stezky

(Pavel, kníže z Klentnic, 25. 2. 2019 20:37)

Ne tak docela, mají to být naučné stezky, tedy spíše pro pěší se zajímavostmi a tabulemi po cestě. Jsou i na mapách, když si dáš turistickou např. Slavonice nebo Čes.Rudolec. Pro mne to má tu výhodu, že když pojedu domů a vemu to přes CZ, je to na kilometry nastejno, jako přes Rakousko. Také až pojedeme na Šumavu, už jsem to zapracoval do plánu. Takže letos alespoň vzorek, uvidíme a pak poreferuju :))

Kam dál, Tlupo?

(Pavel, kníže z Klentnic, 2. 1. 2019 20:58)

Zdar všem věrným Tlupákům do nového roku!
Máme tady další rok a pro ty, co mermomocí nechtějí zapomenout na své staré kamarády, je zde opět několik námětů na další setkání. Začneme tedy tradičním Valentýnem. Poté dáme prostor příznivcům tance. Pak bude určitě nějaká jarní akce na kole nebo pěšky. A pak.. se uvidí.

Re: Kam dál, Tlupo?

(Jiřka, 6. 1. 2019 8:22)

Taky zdravím všechny příznivce MCT.Vidím, že první nesmělé návrhy jsou zde:)).Co se týče Valentýnské akce, dávám v plen dva termíny a to buď 9.2. nebo 16.2.Tož se ozvěte, co vám vyhovuje více. Aničko, a co ten lednový karban?:))

Re: Re: Kam dál, Tlupo?

(Zdenula, 7. 1. 2019 10:00)

ahoj, taky všechny zdravím, já bych raději 16.2., ale pokud to nepůjde, tak to budu muset nějak udělat, snad to půjde

Re: Re: Re: Kam dál, Tlupo?

(Pavel, kníže z Klentnic, 7. 1. 2019 17:12)

Mně to bylo dosud jedno, ale se přizpůsobím většině. Takže se přimlouvám taky na 16, snad mi to vyjde.

....

(Anička, 3. 9. 2018 19:58)

Jednou mi to nestačí, tak pro sichr radši dvakrát. Chi chi

Prázdniny za námi a před námi třeba "Vinná muška"

(Anička, 3. 9. 2018 19:57)

Vážení přátelé a kamarádi, tak už je po prázdninách. Každý si užil dle svého uvážení a kondice. A konečně se taky trochu ochladilo. Tak mně napadlo zda v tomto chladnějším počasí nechce někdo podniknout nostalgickou vzpomínku na "Vinnou mušku", která byla kdysi před léty pravidelnou akcí. Sraz v sobotu 8. září 2018 kolem 09.00 hod. u mne. Klasická trasa Janohrad - Lednice - Apollo - Nový Dvůr -Tři Grácie - Randezvous - Břeclav.
Základ snad bude tvořit jádro MCT - tedy upekly jsme to tak nějak s Jiřinkou a doufám, že se k nám přidá i Pavel.
Zváni jsou všichni co se k nám chtějí přidat.
Kdo má dotaz odpovím tady případně se ozvěte telefonem.

Prázdniny za námi a před námi třeba "Vinná muška"

(Anička, 3. 9. 2018 19:56)

Vážení přátelé a kamarádi, tak už je po prázdninách. Každý si užil dle svého uvážení a kondice. A konečně se taky trochu ochladilo. Tak mně napadlo zda v tomto chladnějším počasí nechce někdo podniknout nostalgickou vzpomínku na "Vinnou mušku", která byla kdysi před léty pravidelnou akcí. Sraz v sobotu 8. září 2018 kolem 09.00 hod. u mne. Klasická trasa Janohrad - Lednice - Apollo - Nový Dvůr -Tři Grácie - Randezvous - Břeclav.
Základ snad bude tvořit jádro MCT - tedy upekly jsme to tak nějak s Jiřinkou a doufám, že se k nám přidá i Pavel.
Zváni jsou všichni co se k nám chtějí přidat.
Kdo má dotaz odpovím tady případně se ozvěte telefonem.

postřehy z dovolené

(Pavel, kníže z Klentnic, 26. 8. 2018 22:33)

tak jsem zdokumentoval své nejlepší poslední akce.

https://pgnext.rajce.idnes.cz/