Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj všichni " tlupáci "!

Tuto stránku jsem založila proto, abychom měli stránku, kde si budem psát "živě" a nemuseli se hledat někde po stránkách, příspěvcích, pod stolem apod. ":-D. Takže sem se píše živě!!!! Jinak vás všechny prosím, aby jste používali i mailové adresy, a to v případě, že se něco vyvrbuje narychlo; popř. SMS, pokud jde opravdu o rychlokvašku kosmické rychlosti ;). Tohle je moje prvotina, takže se omlouvám předem Pájovi, jestli mu tady znesvětím svou neznalostí terén - svěcenou půdu ";oD.

Díky Zdenula - aluned ":o))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Relax v lázních Lednice

(Jiřka, 6. 11. 2017 6:12)

proběhl úspěšně:)). Dokonce i klání v bowlingu za účasti skalních členů i členů občasných, kteří nás přímo rozdrtili ( že, Jani, Hani?). Ale důlezite je, že jsme se pryma pobavili. Bylo i příjemné posezení u kávičky s Verčou a Jirkou:)). A nyní již zase s chutí do pracovního procesu:)).

Re: Relax v lázních Lednice

(Pavel, kníže z Klentnic, 7. 11. 2017 4:36)

Prýma od slova rýma :)). Na prohry si pomalu zvykám, ale tentokrát jsem se historicky znemožnil :)) Ale jinak dobrý, parta skvělá, péče lázeňské lazebnice i klášterní kachnička to napravily, není-liž pravda?

Re: Re: Relax v lázních Lednice

(Jiřka, 7. 11. 2017 13:36)

Vidíš snad, kdy jsem to psala, ne:)). Ve slově důležité mi taky chybí háček a čárka:)). Bu´d rád, že napíšu aspoň něco. Někteří dělají mrtvé brouky celoročně:)).

Nádherné babí léto

(Pavel, kníže z Klentnic, 15. 10. 2017 21:13)

Tož, babí léto je opravdu jak z pohádky.
Udělal jsem si o víkendu pěkné dvě kolečka, svižně přes Šobes a dnes k Lampelberku, bylo to na krátké oblečení a místy i tak bylo horko. Jako trénink na začátek hubnutí dobrý :))
Teplo, sluníčko, mezi stromy a trávou natažené a poletující pavučiny, které se lesknou proti zapadajícímu slunci.. Zbytky hroznů ve vinicích i poslední burčák, všude už i napadané žluté listí. Doufám, že to ještě chvíli vydrží. Ale již spolu nepojezdíme.
Uvidíme se v Lednici, když bude vůle :)).

Re: Nádherné babí léto

(Anička, 18. 10. 2017 20:58)

Ahoj lidičky, tak já s Lednicí počítám. Určitě se objevím a těším se, že vás zase některé po dlouhé době uvidím

Re: Nádherné babí léto

(Anička, 18. 10. 2017 20:59)

Ahoj lidičky, tak já s Lednicí počítám. Určitě se objevím a těším se, že vás zase některé po dlouhé době uvidím
Sakra, co je to zas za novotu, že nejsem robot. Však mi to nechce projít

Tour de Burčák

(Pavel, kníže z Klentnic, 24. 9. 2017 7:05)

Hlásím úspěšnou akci po vinařských stezkách. Ano, bylo zima, foukal vítr i pršelo. Na kvalitě burčáku se to kupodivu neprojevilo:)) Spojeno se soukromým bedlobraním, kdy se doma smažily plechy řízků, to ale nemělo chybu.

Re: Tour de Burčák

(Jiřka, 24. 9. 2017 11:22)

Když je zima, fouká vítr a prší si koupím burčák domů:)).

Re: Re: Tour de Burčák

(Pavel, kníže z Klentnic, 24. 9. 2017 18:03)

To my také, ale... však to znáš, burčák nebyl primárním cílem, nýbrž záminkou pro putování po sklípcích a vinicích, že..
Nicméně, další záminka se rýsuje hned příští týden v podobě Burčákfestu, to ale již jen pro zvané :)).

Re: Re: Re: Tour de Burčák

(Jiřka, 29. 9. 2017 14:50)

K článku jsi schválně zablokoval komentáře, aby se bručouni neozvali a neohradili se vůči tvým impertinentním poznámkám?:))

Re: Re: Re: Re: Tour de Burčák

(Pavel, kníže z Klentnic, 29. 9. 2017 23:57)

To ne, ale už jsme to okomentovali zde. A proč impertinentní? My přeci bručouny nemáme :)) Ale mohl se připlést nějaký cizí.

Re: Re: Re: Re: Re: Tour de Burčák

(Pavel, kníže z Klentnic, 15. 10. 2017 21:12)

... respektive jsem správně předpokládal, že to stejně nikdo neokomentuje, že..

Znojemské václavkobraní :))

(Pavel, kníže z Klentnic, 13. 10. 2017 20:32)

Tož,
takovou úrodu václavek nepamatuji; letos je to prostě invaze :)) Až mám podezření, zda něco nebouchlo :o) Už budou asi přerostlé, ale jsem nebyl dlouho na kontrole:)). Dovolená tedy přišla vhod, po třech dnech mám konečně zavařeno a zasmaženo. Krom václavek jsem si neplánovaně pochutnal i na pýchavce, řízečky se jen rozplývaly na jazyku. Letos již nechci houby vidět, natož jíst. Bylo to doslovně třitýdenní houbožraní :))
Ale pořád říkám, že jich není nikdy dost. Například, takoví praváci- kdyby ještě přišli, bych ani moc neprotestoval, že..

Aktuálně z burčákobraní a houbobraní ze Znojma :))

(Pavel, kníže z Klentnic, 30. 9. 2017 20:47)

Tak konec všem fámám, vlastnoručně mám ověřen konec bedel a to ne že by byly vysbírané, ale že zasychají a nové nerostou. Však je pojídám už týden :)) Zato nastoupilo babkobraní a je jich hafo, odhaduji že ještě pár dní budou. Mezitím se tlačí hnědáci a klouzci sliční. Mikrovzorek ucha Jidášova či pstřeně, korálovce, kotrče i malinko hlívy doplňuje jinak nudný houbový repertoár. Jako zázrakem i trs václavek. Ale zaplať Pánbů za to. Teplé počasí snad vyláká i další hřiby, ale pokud rychle nezaprší, bude všemu konec. Dnes tedy houbové menu: řízky z bedlí a babek, bedle na kmínu, houbové škvarečky, zítra pak houbové rizoto a předtím smaženice ze směsi. V záloze je ještě gulášovka z václavek a hlívy.
A zrovna probíhá také třetí víkend burčákobraní, krev jsem již vyměnil, mezitím krásné babí léto na terasách, trochu drsného šlapání, možná i to kolo, košt hroznů a pojezení něčeho dobrého. Podzim teda odstartoval perfekně.
A to není zdaleka konec, čeká nás Prýgl a mne pak ještě jedna dovolená.

Hlášení z vinobraní

(Pavel,kníže z Klentnic, 16. 9. 2017 20:49)

Zdravíme ze Znojma, letošní burčák je obzvláště lahodný, prověřeno několik zdrojů. Užíváme si perfektní program a počasí je také v pohodě. Z pod věže zdraví komorní sestava MCT.

týden na kole a pěškobusem

(Zdenula, 11. 8. 2017 21:21)

se taky ozývám, byli jsme na týden kolem Náchoda, projeto něco kolmo a někde se i tlačilo do kopečků, něco pěškobusem (Adšpach a HK), počasí super ani moc teplo ani moc zima, pršet začalo až na dnešek v noci a dnes ráno a teď až v Brně; zdravím ostatní a přeji - mějte se sluníčkově :)

Re: týden na kole a pěškobusem

(Pavel, kníže von Klentnitz, 14. 8. 2017 8:17)

Z čehož usuzuji, že jsi již fit a bude to už jen lepší. Super, děláš mi radost, děvče :) Zdravím také Zdenála.

Re: Re: týden na kole a pěškobusem

(Zdenula, 14. 8. 2017 8:54)

no snažím se, haha raději bych byla fet :D, díky vyřídím pozdrav

Šumavské hvozdy

(Pavel, Kníže z Klentnic, 10. 8. 2017 21:05)

Tož, po šturmu na Soutok a Mikulovské stezky následoval relax na Valtické meruňkobraní a novoobjevené znojemské vyhlídky a pk jsem se dočkal i kýžené zkrácené dovolené. Zkrácený program na SK mi ušetřil čas a tak jsem již brázdil MK dle plánu. Bivak v divoké přírodě i v kempu, jeskyně Balcarka, šošůvská kaple, sloupský kostel, vynikající kuchyň na Staré poště, koupání v ledových tůních horských říček. Vedro, chladno nebo déšť, parádní poježdění, brouzdání roklemi i stráněmi a nečekaně vydatné zahoubaření. Úžasný relax i záhul. Nyní již brázdíme šumavské hvozdy, očekávám podobně vyjímečné zážitky, i kdyby měly padat trakaře. Zatím to vychází - úžasné poježdění, hub jak nas..eto, borůvky, skvělá parta, dobré jídlo a pití a došlo i na ty trakaře. Podrobnosti někdy jindy. Zdraví zdravé jádro MCT.

Hlášení- K24

(Pavel, kníže z Klentnic, 26. 6. 2017 21:07)

Letos se mi opět nepodařilo pokořit svůj osobní rekord. Ale moc mi nechybělo. Skvělá atmosféra závodu, množství známých tváří a jiné jedinečné zážitky mne ale lákají být tam i příště. Tentokrát jsem natočil 369 km.
Tak tedy, ať žije K24/2018!


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA