Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uzamykání Prýglu

Tentokráte se do poslední chvíle váhalo - na kole či pěšky, bude pršet - nebude pršet, většina odřekla, ale nakonec byl Prýgl přece jen uzavřen.

Šli jsme pěšky v patách tradičního běhu Vokolo Prýglu - počet běžců je každý rok větší a větší a kategorií také přibývá, takže se může stát, že třeba příště budou někteří teprve startovat a někteří už dobíhat do cílesmiley. Kníže pronesl nejapnou poznámku, že ženy nad 60 mohou startovat zdarma, tak prý jestli nechci vyrazit...cheeky, ale zase na druhou stranu - běžela tam i paní, které je 80 a nevynechala ještě ani jeden závod....

Jak již Pavel zmínil, cestou na Veveří jsme měli i houbobraní - bedličky, václavky. Los padl na Martina, takže dostal za domácí úkol úrodu zpracovat wink. Nejvíc se líbil sběr naší mladé krvi, co nás přišla podpořit - Kamilce. Za svitu slunéčka jsme dorazili na nádvoří hradu a jako již tradičně proběhla degustace hradního růžového, houbových škvarečků, tekutých švestek, bylo i něco z hradní udírnywink. Cestu zpět jsme zvolili po vodě, neboť většina už dlouho nejela parníkem a taky nás trochu tlačil čas ( a únava, že..). Nejdříve bylo na horní palubě super teplíčko a slunéčko, stromy kolem Prýglu hýřily barvami, ale ke konci by bylo slovo teplíčko přehnané, takže jsme dorazili na konečnou poněkud ztuhlí. Ani nevím proč jsme se nešli schovat dovnitřsmiley. Z přístaviště jsme už spěchali na šalinku a  na Hlavasu se rozprchli domů.

Byl to hezky strávený den, počasí také vyšlo.

Jiřka

Aktéři uzavírání: Pavel, Dáša, Jiřka, Martin, Kamilka

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Uzamykání...

(Pavel, kníže z Klentnic, 8. 10. 2017 18:52)

Zapomnělas ještě na burčáček, ten byl taky vynikající. Atmosféra běhu taktéž napjatá, vesměs dobrá nálada, běžecká seznamka pro nezadané byl taky dobrý nápad.
Houbičky mě dobře naladily a hned jsem pádil podívat se k nám. A jen zírám :-))

Re: Uzamykání...

(Jiřka, 9. 10. 2017 8:47)

No nemůžu tam napsat vše, od toho tam jsou komentáře k doplnění:))

Re: Re: Uzamykání...

(Pavel, kníže z Klentnic, 9. 10. 2017 10:09)

Zajisté... například letos nová královská kategorie - běh s kočárkem :)).
Samozřejmě i s dítětem. To si nedovedu představit. Ale třeba měli ty děcka zabalené do bublinkové fólie (a nakrmeny polystyrenem :)).

Vokolo Půlprýglu:))

(Pavel, kníže z Klentnic, 8. 10. 2017 13:15)

Letos jsme opět fandili tisícům běžců a pak se vydali po jejich stopě. Spojeno s kocháním a václavkobraním, kterých jsme tam, k mému zarmoucení, zanechali tuny.
Na Veveří jsme tradičně spočli, čím byl náš program vyčerpán. A my taky. Únik z hradu jsme pak provedli po vodě.
Přijatelné počasí a vybraná společnost zpříjemnili ještě víc tuto slavnostní událost.