Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. 3. 2017

Tak jsme se zase po roce vypravili na ples LaDF Mendelu, stejně jako loni ho organizovali studenti. A bylo to vidět, jak jsou šikovní - nádherná výzdoba, bohatá tombola, pěkná hudba, chutná večeře i jednohubky a koláčky na stolech, kde upoutala výzdoba ze stuh, větviček, dřeva a jiných přírodnin, nemluvě o malých svícnech z březové kulatiny. Místnosti nádherně voněly lesem a smůlou stromů. Každá dívka či žena dostala krásnou rudou růži.

Ples byl zahájen průvodem svatého Huberta a bohyně Diany, jejíž družinu doplňovali hončí se zvěřinou a psy. Pak už se jen rozběhla zábava, tanec, tombola. Výhry byly bohaté a myslím, že nikdo neodcházel nespokojen. Zúčastnilo se nás 8: Jiřinka + Pája, Anička + Václav, Lidka + Luboš a Zdenál + Zdena. 

Zdena

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...plesání

(Anička, 9. 3. 2017 21:03)

Jak tak koukám mám nějaké zpoždění. Jako vždy. Nic nového pod sluncem. Konečně jsem se po deseti letech probojovala i k plesání a byla jsem nějaká vyvedená "z míry" jsem v životě nic nevyhrála a naráz teď co los to výhra. Opravdu skvělá zábava se skvělými lidmi. Zážitky vstřebávám ještě teď. Hlavně zpáteční cestu. Jak nás na dálnici předjel i kamion tak prej to bylo na pováženou chi chi...
Díky všem za společnost

Re: ...plesání

(Jiřka, 10. 3. 2017 13:53)

Ani, lépe pomalu a dojet zdráv, než skončit v příkopě, že. Ale pravda pravidla nedovolují i zbytečně pomalou jízdu. Já si myslím, že ten kamion jel spíš moc rychle:)).

Re: Re: ...plesání

(Vašek, 10. 3. 2017 18:28)

ano-zbytečně pomalá jízda-narušování plynulosti silničního provozu-))) No ale je fakt že provoz skoro žádný nebyl,tak nešel narušit.....-)))....... a dojet v pořádku je určitě to nejdůležitější.......

Re: Re: Re: ...plesání

(Anička, 10. 3. 2017 21:20)

Nekecej - ty pomalá jízdo, narušuji plynulost provozu, vždycky mne buzeruješ, že jezdím moc rychle a naráz se vleču jako šnek, že i kamiony mne předjíždí....

Re: Re: Re: Re: ...plesání

(Zdenula, 13. 3. 2017 7:43)

já jen zírám, kam jste se to dostali od plesu :) a ať se chytne za nos rýpal, co to začal :D :D :D.... a pokud jste si, pánové, nevšimli, tak kolo je pomalejší než auta/kamion :)

organizace?

(Zdenula, 5. 3. 2017 16:53)

není zač děkovat, Zdenál jen řekl kdy a já jen rozeslala mail, organizovali studenti :), ale souhlasím, že bylo prima, jen ta hudba mohla být trošku tišší a nemusely pak praskat bubínky :D

Re: organizace?

(Pavel, kníže z Klentnic, 5. 3. 2017 21:15)

..ale je, sehnat ovečky dohromady je úkol někdy řekl bych sysifovský, ne-li nemožný.
Mně se zdála hudba normální, ale možná je to tím, že jsem "na sklonku života" - jak říká Jiřka- již, kulantně řečeno, poněkud méně slyšící ;=D.
Jinak u těch větví máš doufám na mysli smolu -čili tu vonící pryskyřici,i když v tomto případě i tu smůlu, pokud by je za tímto účelem pokáceli, že..

Re: Re:

(Zdenula, 9. 3. 2017 20:48)

máš pravdu, Pájo, smolu, cituji Wikipedii "Smola může být : jiný název pro pryskyřici či smůlu", jééééé takže z toho vyplynulo, že jsem lépe slyšící :D tak dík, ale konec slovíčkaření, hlavně že bylo na plese fajn, i šaty jsem si radostí trhala :D a že se naše "tlupa" rozrostlá o nového člena dobře bavila a to je hlavní nééé? odpovím si hned sama: jo :)... omlouvám se, je tam l chybka LaDF se nepíše ale LDF se píše :), snad mi bude odpuštěno :D

Re: Re: Re:

(Jiřka, 10. 3. 2017 13:46)

Abych pravdu řekla, Zdeni, nějaké LDF, nebo LaDF, já pořád vedu v paměti MZLU:)). Hlavně, že tam bylo fain. Já byla rozkokošená ještě v pondělí v práci, kolegové si dělali srandu, že pořád ještě chodím tanečním krokem:)).

Re: Re: Re: Re:

(Zdenula, 13. 3. 2017 7:34)

:D a tak to má být :)

Můj druhý ples

(Vašeki, 8. 3. 2017 20:43)

Jak praví klasik-jsou události na které se ani po letech nezapomíná......
Ano-po delší době jsem se vypravil na ples a jak ten první Znojemský,tak ten druhý LaDF Mendelu budou patřit pro mě k těm nezapomenutelným.....
Ano-měl jsem obavy před plesem-nové místo,noví lidé........
Ano-měl jsem obavy po začátku-pivo,becherovka,víno-jak to dopadne....-)))
No ale dopadlo to dobře a mé obavy se brzy po začátku rozptýlily.
Samotný ples byl moc pěkný.Pěkně zorganizovaný-slavnostní pochod,dvě hudby-nemusí každému vyhovovat polka či valčík a přece jen taneník mých "kvalit" se lépe uplatnil dole. No i když chudák Anička-snad jsem jí moc nepošlapal střevíčky.... Vynikající jídlo-dal jsem si kančí řízek a fákt dobrý.
No a co bylo hlavní,že jsem se pěkně pobavil s milými lidmi a celý večer rychle utekl.
Takže chci poděkovat Aničce,že mě seznámila s milými lidmi a všem těm milým lidem že jsem s nimi mohl popovídat a strávit pěkný večer na který se nezapomíná.......
A doufám že i přes moje pracovní vytížení se brzy zase setkáme při nějaké pěkné akci.
Děkuji vám všem........
Vašek

Re: Můj druhý ples

(Jiřka, 10. 3. 2017 13:49)

No vidím, Vašku, že tu máme dalšího pisatele článků:)). Hezký komentář:)).

Re: Re: Můj druhý ples

(Vašek, 10. 3. 2017 18:04)

No Jiřinko přispěl bych komentářem i ke Znojemskému plesu a ke slavnostnímu obědu u Pavla..........ale to sladké tajemství že máte webové stránky mi bylo prozrazeno až nyní.........takže dodatečně- i znojemský ples byl krásný a popovídání příjemné,posezení u Pavla milé a oběd vynikající.......

Re: Můj druhý ples

(Pavel, kníže z Klentnic, 10. 3. 2017 20:10)

Tak super, příležitostí bude i letos mnoho, i když už se nebude lenošit, ale tvrdě makat. Ale jak víme, úžasné zážitky se nám nevyhýbají ani tam. Jako by je dokonce někteří přitahovali, že Aničko, Jiřko ?

Re: Re: Můj druhý ples

(Anička, 10. 3. 2017 21:22)

No samozřejmě, někteří jsme prostě jako magnet na "průšvihy". Ale aspoň není nuda, stejně by tě to jinak nebavilo.9SODL

Re: Re:průšviy

(Jiřka, 11. 3. 2017 17:44)

No,no, nesmíte se prostě oblékat do vystředních barev:)).

plesík

(Jiřka, 5. 3. 2017 16:03)

byl super, jídlo výborné, srandy kopec:)). Trochu jsme se spustili s degustací - kombinace becherovky a modrého rulandu..... Ale všichni to přežili:)). Křepčili jsme jako za mlada:)). Jsem ráda, že se nás po delší době sešlo více. A také díky Zdenuli a Zdenálovi za organizaci.

Krátce a výstižně

(Pavel, kníže z Klentnic, 5. 3. 2017 15:19)

Možná bych dodal, že nám hrály jako obvykle dvě kapely na dvou podlažích, nahoře dechovka a bylo víc zaplněno, my dole jsme měli popové duo a komornější atmosféru, bylo slyšet i vlastní hlasy a nebyly fronty u baru:). Naštěstí jsem nepil a tak jsem mohl hned ráno do práce s čistou hlavou. Jídlo bylo též vynikající, tentokrát jsem si dopřál kančí řízeček.
Tombola potěšila, sice jsem byl připraven na kance nebo laň, ale mám štěstí v lásce a nakonec jsem dostal za úkol škubat peřnatou, už se mrazí a čeká, až nastane její čas.
Také jsem si dobře zakřepčil se svou tanečnicí a v neposlední řadě jsem Vás všechny rád viděl a slyšel.
Studenti a vedení fakulty si zaslouží chválu a uznání, opět luxusní ples a jsem rád, že jsem byl u toho. Děkuji také kulturnímu jádru cyklotlupy za společnost a Zdenule za organizaci a článek.