Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichtenštejnské stezky

21. 5. 2017

Tož,

Otvírání LS proběhlo i letos a pro břeclaváky to prý bylo oficiální zahájení sezóny, byť skalní MCT mají již notnou dávku v nohou a sezónu otevřeli ještě za ranního poprašku jinovatky, že.. Ale nikdy není pozdě a mnozí, jenž ještě kolo neoprášili, nás při trošce vůle ještě můžou dohnat.

Účast do posledních chvil nebyla jistá; Jiřka sháněla poslední puzzle do autíčka, Miloš dal přednost lepší nabídce.. v mlčící většinu jsme právem nedoufali a já jsem očekával, že zas budu zachraňovat kapitalismus a krom toho mi dozníval moribundus... Jedině Anička byla nažhavená a nakonec to vyšlo i nám ostatním. Počasí nám moc nepřálo, ještě v předvečer akce bylo sice teplo až horko, leč přes noc se stihlo obrátit naruby a se silným větrem hrozil i déšť. Přesto jsme se domluvili, že na této akci nesmíme chybět a plán operativně přizpůsobíme, jak už to máme nacvičené. Já jsem chtěl dát svůj letošní rekord, ale proti větru se soudruzi co? Proti větru se čůrat nedá. A jezdit také ne. Takže jsem se pohodlně dovezl do Mikulova, tam osedlal oře a za hodinu už jsem byl na startu. Hnal mě vítr a žízeň:)) Kalužana vaří opravdu lépe jak za socáku, taky že je tam i nový majitel, ale čistě subjektivně- to nové znojemské je ještě o krapět lepší, byť v minulosti byly obě značky stejně nepoživatelné. Než jsem tedy dokončil soukromou degustaci piva, dofrčeli i ostatní tlupáci, tedy Jiřka, Anička a Martin (?). Toho jsem viděl poprvé a doufám, že ne naposled. 

Zahájení proběhlo rychle a nenápadně, organizace pokulhává, jak je to již pod novým organizátorem typické a mnozí lidé tápali jak v trasách, tak lovu razítek. Účast byla, snad kvůli počasí, dle mého odhadu asi třetinová. Vyrazili jsme tedy na delší, 50 km trasu, kterou se nám povedlo splnit dle zadání, pouze s dílčími úpravami. Bylo mnoho možností degustace vína i jídla, což jsme příležitostně využili. Doufám že i dámy si stihly vyměnit všechny nastřádané informace. Závěrečné pojezení v Sedleci někdo odmítl, někdo si pochvaloval a někomu nesedlo. Ceny byly výrazně vyšší než obvykle. Bohužel Rychta byla v té chvíli v nedohlednu, příště tedy zkusíme poobědvat u té cimbálovky :). Pak jsme ještě dokončili druhou půlku trasy, přes Rajstnu, lesem kolem památek a u jízdárny jsem se rozloučil vstříc ostrému větru do Mikulova. Kupodivu jsem to stihl za hodinu.

Závěrem patří poděkování za účast a společnost, a také za odvahu se do toho v těchto podmínkách pustit. Celkem jsem najel 81 km. U mně spokojenost.

 Tož, tak! 

Pavel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

První jízda

(Anička, 21. 5. 2017 11:06)

První velká jízda letošního roku a mohla se stát taky i mou poslední. Jsem myslela, že po té "chutné polévce -vývar s masem a nudlemi" umřu a více vás nespatřím.
Nicméně po rozloučení se u Nového dvora, kdy jsem viděla černě, se mi někde za půlkou trasy domů vrátila energie a byla jsem to opět já. Důstojně jsme se rozloučili, Jiřka s Martinem se rozjeli domů. My tři jsme tedy ujeli 53 km za zhruba 3,5 hodiny čistého času jízdy. Jinak jsme to prostáli u ochutnávek.
Mě z toho plyne, nikde si nedávat polévku, natož pak v takové neútulné restauraci.
Vzhůru do dalších akcí.
PS: Mimo jiné já jsem prospala 12 hodin v kuse.

Re: První jízda

(Jiřka, 21. 5. 2017 18:12)

Fain, že Ti už je dobře, páč pohled na Tebe ještě u Nového dvora byl řekla bych žalostný:)). Ale držela si se statečně až domů:))

Re: První jízda

(Pavel, kníže z Klentnic, 21. 5. 2017 21:23)

Jízda v protisměru byla záměrně, abych vám to trápení zkrátil. Spoléhal jsem na místního šerpu, že stanoví harmonogram, dokonce jsem byl chvíli mystifikován, že je start v Poštorné.. Tak jsem to vzal operativně do ruky a dopadlo to jak to dopadlo. Ale i na tu bídu to nebylo špatné. Jen neusnout na vavřínech.

LS

(Jiřka, 21. 5. 2017 18:08)

Výše bylo již skoro vše řečeno. Jen ještě doplním, že Pavlík si nějak otočil kompas a jeli jsme tedy stezky v protisměru:)). Ale zase možná díky tomu Marťa v bujaré náladě šel soutěžit v hodu šipkami a vyhrál 30 l vína a slevu na ubytování. Počasí se v podstatě drželo, jen občas ten vítr zlobil, ale dalo se to zvládnout. Všude bylo plno dobrůtek, člověk těžko odolával:)). Já stihla i ten hřbitov, ale byla jsem ve střehu, aby mě tam nezamkli.:)). Ale taky zážitek - sama navečer na hřbitově jsem ještě nebyla:)). Celkově můžu říct, že bylo fain a akce se vydařila.