Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znojemský pětiboj

20. 11. 2016

Tož,

cyklistická sezóna skončila, ale ještě se neukládáme k zimnímu spánku a i v tyto pochmurné dny je možno věnovat se něčemu jinému, než papučové kultuře. A tak již v pátek přijíždějí Anička a Jiřka, abychom se trochu pobavili, samozřejmě vše bylo řádně naplánované a připravené. Začíná totiž předvánoční nálada a my skalní kulturáci jsme ji zahájili parádním koncertem MM, tedy v roli posluchačů naší oblíbené skupiny Odřeje Havelky, který zrovna zavítal do Znojma. Čímž jsme měli možnost poprvé zavítat i do místního divadla, které je neočekávaně nádherné a je skutečně perlou tohoto okresního města. A také díky menším rozměrům měli muzikanti s publikem takřka osobní kontakt a vystoupení bylo samozřejmě excelentní dle očekávání.

Obvykle bychom tímto také končili, ale v tomto období zrovna slaví narozeniny naše skalňačka Jiřka, a to zrovna krásné kulatiny, tak by byla škoda to neoslavit ještě s námi. To byl druhý zlatý hřeb, a k této příležitosti jsem také pořádal také mírně odloženou Martinskou husu, tentokrát to byla skutečně mladá obzvláště propečená husička s domácími knedlíky a dvojím zelím.

Samozřejmě k ní patří svatomartinské vínko, tentokrát růžové, ale ještě předtím a pak i poté jsme udělali generálku na silvestrovské (vinařské) sympozium, které tajně připravila Anička několika luxusními vzorky vína a opravdu to byl další gurmánský zážitek. Nu což, když oslavy, tak pořádné, ne?

Ale jak se ukázalo, ani to nebylo vše, páč Jiřka vyhlásila bowlingové klání, které jsem chtěl nejdříve sabotovat, ale nakonec jsem podřimování na kanapi oželel, jak já říkám, pro klid v rodině. Pak jsem se i těšil, protože se mi zdál výsledek jasný. No, nakonec ano, ale nebylo to tak lehké, páč se mi v prvním kole katastrofálně nedařilo, naštěstí ale ani soupeřkám, ale výskedek považuji spíš za ostudu. Ve druhém kole se ale štěstí otočilo, padalo to tam jak do jámy, ale opět i holkám a tak mi Jiřka pěkně šlapala na paty, obzvláště v závěru, čímž to vytáhla, prý na blbé dráze, až na nějakých 117 bodů, tedy svůj historický rekord. Nakonec i Anička atakovala stovku a já mohu mluvit o velkém štěstí, kdy jsem v závěru v posledním hodu uhnal desítku a pak ještě dvě prémiové desítky, čímž jsem dosáhl 121 bodů, jinak bych skončil na smetišti dějin :)) Ve zbylém čase jsme načli třetí kolo, zde už měla na výhru našlápnuto Anička, ale také mně tam desítky šrotovalo jednu za druhou, ale to jsme již nedohráli.

Takže toto klání bereme jako předtrénink na nastávající vánoční bowling, jsme ve vrcholové formě a laťku nastavujeme dost vysoko! 

Před námi ale byl ještě dlouhý večer, který jsme trávili odbornou debatou na všechny témy; nakonec jsme usoudili, že témou sympozia ponechéme to, co je naplánováno, tedy vinařsko - gurmánské, páč zde máme nejmíň neshod. 

Program znojemského víceboje byl tedy naplněn, i když jsme mohli, krom jiného, ještě dobře zakarbanit, ale to se mi už opravdu po takovém výkonu vůbec, ale vůbec nechtělo.I tak to byl parádní víkend, čímž tedy důstojně zahajujeme sváteční období s nastávajícími vánočními svátky, novým rokem i plesovou sezónou a tak se máme nač těšit. 

Děkuji dvorním dámám MCT za společnost.

Pavel, kníže von Klentnic

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

není co dodat...

(Anička, 23. 11. 2016 12:11)

No to si piš, že není všem dnům konec.Čeká nás ještě "Znojemské sympozium" na konci roku. Něco už jsme tak nějak naznačili, na něčem se shodli a výsledek bude stát určitě za to.

K tomu už nemám, co dodat

(Pavel, kníže z Klentnic, 21. 11. 2016 23:44)

Tak nějak si představuji oslavu, na kterou se bude dlouho vzpomínat Myslím, že
letošek je v tomto ohledu obzvláště povedený. A to ještě není všem dnům konec.

dodatek

(Jiřka, 21. 11. 2016 19:54)

jsem zase byla rychlejší než myšlénka:)). Chtěla jsem všem poděkovat za dárečky a pěknou oslavičku:))

souhlasím se vším:))

(Jiřka, 21. 11. 2016 19:51)

Bylo super, výborná krmě, pitivo....Bowling byl opravdu napínavý. Kníže rázem ožil a snažil se o sto šest. Ale šlapaly jsme mu na paty pěkně. Divadlo je opravdu moc pěkné - kam se hrabou Pražáci:)). Ondra Havelka opět nezklamal a představil i svého syna a dceru, kteří podědili talent po tatínkovi.

....pětiboj...

(Anička, 21. 11. 2016 16:54)

no mohl to být i víceboj kdyby někdo nebyl líný a nezalomil se vždycky někde u stolu. Musím ovšem pochválit "mistra kuchaře" opravdu skvěle vaří a husička byla zvláště vypečená jak už bylo podotknuto, nicméně karlovarský knedlík a ani bramborový nemají konkurenci. Ta mozaika byla prostě úžasná. Jistě tento výkon podal "kníže" i díky tomu, že jsme mu do toho celé sobotní dopoledne nekafraly a měl klid si vše rozbrhnout. Na neděli už vyhlásil stávku a tak se žezla kuchařského ujala pro změnu Jiřka. Nemůžeme se pořád cpát jen husou tak jsme si dali trochu střídmější krmě v podobě těstovin se sýrovou omáčkou. Nemělo to chybu. Dík všem za společnost.