Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znojemské podzimní kolečko: Tour de burčák

24. 9. 2016

Tuto tradiční znojemskou akci pod patronátem Vinařských stezek jsme absolvovali v rámci znojemského kolečka, čímž bylo zároveň postaráno i o program a tak jsem zabil několik much jednou ranou :)). Přesto tahle nabídka patrně nebyla dost lukrativní pro velkou část našich známých, i přes příslib poskytnutí zázemí, a tak jsme se na startu objevili zase jen tři. Tedy kromě dvou kolegů z práce, Jirky a Marka, kteří se také s nadšením zúčastnili. Nu což, jsem nepoučitelný, ale vše do času. Teď ale k věci:

Sobota zavčas ráno, ještě nemám sbaleno a nakoupeno a už dostávám zprávu od Aničky, že se řítí šíleným tempem vlakem ke Znojmu. Těsně před ní také přijíždí Jiřka, zaparkovává a dávám dohromady kola a věci. Pak ještě dáme rychlé kafe a jdeme nakládat.

Vyrážíme v deset hodin k Louckému klášteru, kde je oficiální zahájení akce. Poté vyrážíme směr Sedlešovice, Konice, atd. Jede se dobře, nálada vesměs skvělá, všude stovky cyklistů i pěších koštéřů, bylo objednáno parádní teplé podzimní počasí a tak jedeme nalehko. V prvním sklípku U Nápravů také koštujeme vzorek burčáku a je vynikající. Pokračujeme na Konice, Popice, přejíždíme hlavní a míříme po zaprášené polňačce do Šatova. Zde jsme chtěli krátce pojíst, ale bylo všude hafo jiných cyklistů s týmž úmyslem a tak popojíždíme dál. Po celkem pohodové cestě najíždíme na úsek hrbolaté cesty podél Daníža, odbočuji k bunkru, kde se chvíli zdržím. Bohužel jsem odřekl dobré jídlo a červený burčák v zájmu zachování integrity tlupy, páč holky jedou napřed a přeci je nenechám pak někde čekat. To by mohl být průser :)) Nakonec čekají v pohodě u burčáku u sklípků před Chvalovicama; posedíme, ale již mám hlad a tak jedu kousek dál k Adámkům na avizovaný řízek. Samozřejmě zas pozdě, vše již sežraly hladové cyklistické kobylky. Tož záchrana v podobě škvarkového chlebu a že tedy pojíme ve Vrbovci u vinaře Vrby, jak je avizováno dále.. Jo, povídali, že mu hráli, že... Přejíždíme pohodově Chvalovice a okrajem Dyjákoviček, ve Vrbovci narážíme ovšem na zmatečné značení, které nás vodí za nos, samozřejmě oběd žádný a tak činím zásadní rozhodnutí, proti němuž není odvolání, a sice, že již nebudeme bloudit a pojedeme přes Načeratice do Znojma. Vidina sprchy ale zhatila mé plány na oslavu v areálu Louckého kláštera, páč holky byly přecijen trochu unaveny, byť tato trasa již patří k normálním znojemským rovinkám, že? Pak ale jdeme do města na jídlo, páč dnes nevařím. Hledáme ještě nějaké zákoutí na závěrečný burčák, ale kde ho mívali, tam mají reservé a kde by mohl být, tam není, a tam, kde určitě je, to je zas prý moc daleko...nakonec zasedáme ke kýžené sklínce přímo na náměstí a jsme konečně všichni spokojeni. Večer ovšem zakončujeme jen sporadickým vyprávěním, proloženým podřimováním.

Znojemské kolečko v jeho nejkrásnější podobě máme tedy za sebou, ti, co nebyli, už ho nestihnou a můžou jen litovat. Ale to už jsme zase tam, kde jsme byli na začátku.

Tož tedy, Vivat Znojmo, Vivat burčák! 

FOTO

Pavel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zdar

(element Miloś, 27. 9. 2016 7:44)

Tož jsem rád, že se vám akce vydařila. Já také pokośtoval burćaku, ovšem až poté, co jsem pomohl posbírat asi dvě tuny hroznů u bilovickeho Hradištku. Další sběr nám vychází na den akce MCT na Pryglu, bohužel.... Tož na zdraví..

Re: zdar

(Jiřka, 27. 9. 2016 12:22)

Milošku, upravuji termín Prýglu na neděli, páč v tu sobotu je opět běh. Takže pokud Ti budou síly stačit.....:))

Re: zdar

(Pavel, kníže z Klentnic, 28. 9. 2016 15:44)

jo, prý nás ty děvy zdržují :)) Tak jsem zvědav, čím nám organizátor zpestří program.

tour de burčák ...

(Anička, 25. 9. 2016 17:34)

prostě pohodová cyklistická túra od sklípku ke sklípku. Akorát teda po první opatrné koštovačce mně kdosi zablokoval nohy nebo mi zpřeházel kolečka na přehazovačce. Nemohla jsem nějak odbrzdit a vypadalo to , že skryté kopečky už jsou i na rovině. Ale dost legrace. Opravdu trasa byla velmi pohodová a tam kde mi to nechtělo nějak táhnout jsem šlapala vedle kola po svých. Takže vzhůru do příštího ročníku.

Re: tour de burčák ...

(Pavel, kníže z Klentnic, 25. 9. 2016 18:17)

Nojo, bylo veselo. A že jsem musel být pořád ve vedení, to je snad jasné. Ale nějak mi nedocházelo, že jste se proti mně spikly a tak jsem byl jaksi nesvůj. Nakonec vás musím pochválit, bylo to mnohem lepší, než jsem čekal:)).

Re: Re: tour de burčák ...

(Anička, 25. 9. 2016 20:28)

No jo , ve vedení, to jsi být musel... dokonce i celého peletonu, ale kdoví jestli to nebyla u tebe ta "fosforově žlutá" chiméra co tě tak fascinovala jak byla sladěná a vytuněná za kterou jsi se pořád hnal.
Nevím z čeho jsi byl nesvůj, šlapaly jsme bez remcání, jen sem tam jsme si dovolily utrousit nějakou poznámku když jsi pořádně neartikuloval a nebylo ti rozumět chi...chi...
A tentokrát jsme se i pravidelně čekali a nemělo to chybu.

tour de burčák

(Jiřka, 25. 9. 2016 16:51)

se opravdu vydařil! Teploučko, pohodové tempíčko, burčáček...Tentokráte byl Pavlík nesvůj, páč měl sebou dvě krotké ovéčky, které se po zkušenosti z Falkensteinu nehnaly za žádnou barevnou chimérou:)). Všechno jsme mu odsouhlasily a kdyby nás vedl dlouhou trasou, tak to ani nevíme:)). Lidí bylo opravdu hodně a i z daleka. No prostě moravský burčák je lákadlo:))

Re: tour de burčák

(Pavel, kníže z Klentnic, 25. 9. 2016 17:23)

Ano, souhlasím, akce mimořádně pohodová, v těch končinách jsem ještě nebyl, člověk by čekal nějakou prdel světa kdesi u hranic, ale malebné sklípky i přívětiví lidé jsou nezapomenutelní, hrozny v nejlepší zralosti a burčák letos mimořádně lahodný, nakonec mě ani ten sršáň nezakousl, co víc si přát...