Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stezka bosou nohou

4. 9. 2016
Stezka bosou nohou
 
Po krásné oslavě desetiletého výročí cyklotlupy výletem na Falkenstejn jsme se v základní trojce - Pavel, Jiřka a Anička, druhý den vydali na již dříve avizovanou procházku Stezka bosou nohou,  jež je otevřena od května roku 2013 jako  nevšední turistická atrakce. V ČR je to rarita
Okružní trasa o délce necelých 5 km vede ze sousední rakouské obce Schrattenberg k Valticím - k romantické stavbě Kolonáda na nejvyšším bodě Lednicko - valtického areálu. Po cestě je umístěno celkem 11 zastávek, na kterých se návštěvníci můžou projít bosi po kůře, šiškách, písku, kamenech... Balancovat na vratkém mostě z dřevěných trámů, odpočinout si na dřevěných lehátkách a kochat se pohledem do širokého okolí z nejvyššího místa - kopce Homole. Děti se mohou sklouznout na přírodní skluzavce. Chůzí bosou nohou po různých přírodních materiálech mají být zprostředkovány zvláštní smyslové vjemy. Kdo bude chtít, může si na zastávce s přírodním grilem připravit něco z přinesených zásob.
My jsme se na stezku napojili u Kolonády ve Valticích, kam jsme se tentokrát  dopravili autíčkem.  Hned na začátku prej když "stezka bosou nohou" je třeba se vydat na celou trasu bos. Tak jak bylo řečeno tak bylo taky uděláno a zadokumentováno. Jen my dvě doprovodné ženštiny jsme tenhle nápad nesdílely a tak jsme stezku absolvovaly v botech. Prošli jsme poctivě všechny zastávky kde už jsme ovšem i obuv zuli a určité úseky absolvovaly tak jak se sluší a patří. Uprostřed této krásy je parádní odpočinek u bylinkové zahrádky kde je i stánek s občerstvením. Tak jsme toho využili, dali si kafíčko a na  osvěžení trochu burčáčku. To se pak pokračovalo vesele dál. Cesta pro bosého trochu "trnitá", ale i s trochou brblání vydržel až do konce.
Po absolvování jsme se pak přesunuli zpět k obědu a troše odpočinku a už byl čas na rozloučení se a vrácení zpět do reality všedních dnů.
Skvělé zakončení víkendu.
Tak vzhůru s vervou na další společné akce.
Anička
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kde jsou ty časy..

(Pavel, kníže z Klentnic, 20. 10. 2016 19:59)

..kdy jsme chodili bosí celé léto a nic nás nepíchalo... tak jsem si to zkusil, ale byl to boj. Nakonec jsem to prošel celé, páč druhý pokus bude bůhví kdy.

Re: Kde jsou ty časy..

(Anička, 23. 10. 2016 23:31)

Druhý pokus z jara může být.