Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prvomájový víkend na Břeclavsku

1. 5. 2016

Tož,

další ze série tradičních a jako obvykle i povedených víkendů na samém cípu jižní Moravy, byl ve znamení oslav filipojakubské noci a následně pak svátečního útoku na soutok Dyje s Moravou.. tedy, jak pro koho.

Jak bylo naznačeno, jednalo se o dvě různé akce, tedy v sobotu večer nejdříve pálení čarodějnic. Než jsme se ale sešli u Aničky, měl jsem již poježděn Soutok i široké okolí, o čemž bude zmínka později.

Na oslavě čarodějnic v Lanžhotě se sešla tradiční plná sestava, jako obvykle nechybělo grilování, módní přehlídka přítomných čarodějnic a samozřejmě probíraní všemožných témat jako vždy; ovšem bylo docela chladno a tak jsme se posléze, po ugrilování nachystaných specialit a spálení čarodějnice, přesunuli do interiéru k rozpáleným kamnům, a debata tak mohla nerušeně pokračovat do pozdní noci. Nakonec jsme ale usoudili, zejména pak pospávající účastníci, že noc je opravdu pokročilá a je načase akci ukončit. Účastníky byli Jiřka, Anička, Pavel, Hanka a jako hostitelé Verča a Jiří, čímž jim za skvělou organizaci moc děkujeme.

Na druhý den byl organizován tradiční prvomájový výjezd na soutok. Předcházelo tomu mohutné omlouvání všech, co se původně chtěli zúčastnit, a k tomu zaryté mlčení těch, co se zúčastnit nechtěli, že.. a tak již v předvečer akce bylo jasné, že účast bude spíše symbolická, páč počet marodů aktuálně převyšuje počet zdravých a i z těch si někteří zcela vědomě nedovezli kolo, či si svou účast nakonec rozmysleli.. ale je to jejich škoda.

Tentokrát mne ale má prozřetelnost nezklamala a tak jsem pro jistotu vyrazil na trasu jako předvoj, jak jsem již předeslal, ještě v sobotu dopoledne. Bylo velmi hezky, slunečno a relativně teplo, navíc mne nikdo nezdržoval a tak jsem profrčel Soutokem a následně i dalšími památkami LVA a užil si naplno tento krásný den.

V neděli pak, ještě před samotným vystartováním, jsem dámám připomněl tradiční líbání pod rozkvetlým stromem, s čímž bez námítek souhlasily :)) Pak jsem již vyrazil na Pohansko; sešli jsme se čtyři chlapi, tedy krom mě Miloš, Kubi a Jirka. Jeli jsme velmi rychle, ale zas jsme poměrně dlouho čekali na zadní voj, páč Miloš zanedbal zimní údržbu a šlapal víc dozadu jak dopředu. Jako bych to dost neopakoval, žéé? Navíc jsme často zastavovali i kvůli potkávání mnohých známých břeclaváků a pokecání s nimi. A tak se náš návrat, v porovnání s předpokladem, o dosti opozdil.  Upustil jsem tedy od záměru pokračovat domů částečně po vlastní ose, a ještě na závěr jsme poseděli s Aničkou při kafe. Dnešní počasí nestálo za moc, i když jsme se dešti vyhnuli, leč bylo větrno a dikonce i mně, dost chladno.

Tento dvojitý útok na Soutok a další brouzdání LVA mi tedy přinesl 111 km, i s docela nacpanými brašnami. Dobře jsem si zajezdil, pokochal a pobavil s přáteli. Užil jsem si to, jak praví klasik, se vším všudy.

Nezbývá než poděkovat všem za společnost a hostitelům zvláště. Tedy také Aničce, která se nás ujala ubytovat a pečovat o nás a Hance za odvoz. Závěrem vyslovuji zbožné přání, aby nás příště, když už ne přibývalo, tak alespoň neubývalo :))

Tož, tak!

Pavel

Foto čarodky

Soutok

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

víkend

(Verča, 4. 5. 2016 15:18)

byl moc hezký,všem děkuji za hezké pálení čarodek a doufám,že se zase sejdeme

Víkend na Břeclavsku

(Anička, 2. 5. 2016 11:23)

Pálení čarodějnic nemělo chybu, sice jsme po cestě trochu šokovaly projíždějící řidiče, někdy tedy i spolujezdce jak se za námi otáčeli a nevěřícně zírali cože to ta řidička v autě veze za osazenstvo,nicméně dopravní nehodu jsme nezpůsobily a to bylo hlavní. Hanka nás všechny nabrala po cestě, dobrovolně přistoupila k tomu, že se vzdá ochutnávání vzorků "pana domácího" a v pořádku nás i přivezla zpět za což ji patří taky poděkování. Sice s menšími obtíženi a zastávkami po cestě jak některé čarodějnice si holt v tom shonu nepamatují kam si co uloží. Nakonec vše bylo vyřešeno a doporučeno té "hlavní", aby si toho tolik na svá bedra nebrala a taky se občas oddávala odpočinku..
A ty šerpo se taky moc nevytahuj, kdybys měl za zadkem "brzdy" tak bys nemusel mít neblahé zkušenosti z břeclavských mostů.
Jinak mne velmi mrzelo, že nemůžu tento tradiční výlet absolvovat když už jsem se tolik těšila, ale "vyšší moc" tomu zřejmě chtěla jinak. Tak dva měsíce se můžu na kolo chodit akorát tak dívat do sklepa jestli mi náhodou neuchází kola.
Vydařená akce jako vždy a jsem moc ráda, že jsme se tak skvěle pobavili. Doufám, že po Lanžhotě jsme neudělali moc velký rozruch a ještě někdy tyhle končiny navštívíme.
Tak zdar všem dalším výletům.

Re: Víkend na Břeclavsku

(Pavel, 2. 5. 2016 18:23)

Tak už nemám co dodat, víkend byl perfektní, snad akorát že jsme nezakarbanili. A pokuta mě ani moc nemrzí, nakonec se ze mně stane slušný člověk a nebudu frajeřit tam, kde nemám :))

Re: Re: Víkend na Břeclavsku

(Jiřka, 2. 5. 2016 19:18)

Jaká pokuta?

Re: Re: Re: Víkend na Břeclavsku

(Pavel, 3. 5. 2016 20:00)

Za nerespektování dopravní značky... tož jednou se to ucho utrhnout muselo, že...

u mě dobrý:))

(Jiřka, 2. 5. 2016 15:42)

Čarodky super, vyřádily jsme se s Aničkou do sytosti:)). Papáníčko výborné a ta meruňková- jakbysmet:)). Ještě, že ta Hanka vzala dobrovolně to taxikaření. A ohřev skřehlých čarodějnic taky neměl chybu. Verunce a Jirkovi dík za organizaci a přijetí. Myslím, pane řediteli, že nakonec jste byl spokojen i bez doprovodu a neměl jste zbytečné "brzdy". Já na cestě zpět ještě stihla i návštěvu a plení na hřbitově a vyplenila zahradnictví v Židlochovicích:)). Anička jako hostitelka opět nezklamala a zvládla to i s tím svým handicapem:)). Příště musíš vyhýbat stromům, až poletíš na koštěti:)). Takže super víkend!

Re: u mě dobrý:))

(Pavel, 2. 5. 2016 18:15)

Tak brzdy by mi nevadily, páč jsem si zajezdil dost v sobotu. Kromě toho jsme měli brzdu Miloše, ale alespoň nezklamal a přijel, i když měl raději budovat rodinné štěstí. Nakonec, nebudu lhát, ale pánská jízda mi také prospěla, probrali jsme chlapské věci a též prodiskutovali technické záležitosti okolo kol. Takže u mně ještě lepší :))