Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den Země na Pálavě

23. 4. 2016

Tož,

 po dlouhé době jsme se zas jednou odvážili na Pálavu. Přitom jsme si docela naivně mysleli, že to není tak dávno, co jsme tu byli naposled. Ale naše Kronika nelže a ukázala, že mezitím uběhlo pěkných 7 let... Pravda, v témž roce a ještě po další tři jsme alespoň probádali Mikulov a okolí na Dnech Země, naposled dokonce s odskokem do Klentnice. Samozřejmě jsme pořádali i leccos jiného, ale pokaždé, zejména pak po mém odstěhování se, jsme na tento pěkný kraj poněkud zapomněli.

Letos tedy došlo k nápravě starých hříchů a přes nepříznivou předpověď i minimalizovanou slíbenou účast, jsme dorazili na místo startu do Klentnice. Pak jsme švihem prošli Sirotčím hrádkem a pokračovali dál na Pálavu. Mnohé se změnilo v obci i okolí; příbyly turistické stezky a značení. Leč Pálava důstojně stojí na svém místě a zůstává pořád hezká jako obvykle. Dnes snad ještě hezčí, páč si zpětně uvědomujeme všechnu tu jedinečnou krásu.

Vzali jsme to klasicky po zelené vrstevnici k Děvičkám a po červené po hřebenu zpět. Všude bylo plno lidu, ale v klidu jsme se pokochali, pofotili, pokecali, zavzpomínali i dobře zašlapali. Počasí nám přálo, bylo místy slunečno i poměrně teplo, některým až moc:).

Závěr jsme učinili v restauraci Blanka, kde jsme ještě pokecali a dobře pojedli. Domluvili jsme též organizační detaily nejbližších akcí; pak již jsme museli chvátat na vlak, který jsme naštěstí stihli. Tož, tak!

Účast: Jiřka, Miloš, Dáša, Roman a já. Dík všem za splečnost a Jiřce za odvoz. Fotoreportáž ZDE .

Pavel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pálava

(element Miloš, 24. 4. 2016 19:00)

Tak akce se vydařila, rád jsem viděl Vás i Pálavu (dlouho jsem na ní nebyl, že? :-)) Počasí i příroda se vydařili a i závěrečný spurt ku vlaku jsem zvládl (i když jízdenku, jsem si koupil, až od průvodčí). Celkem jsem ušlápl na 20km, včetně závěrečné procházky z Bořího lesa do Poštorné.... Fotky mám tradičně na Rajčeti, tak to můžete zcenzurovat...

kozénky..

(Pavel, 24. 4. 2016 15:13)

Jo a jak jsme se bavili o těch kozách, tady je článeček: http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2007/Cerven---2007/Koza-bezoarova-delala-zadarmo-to--co-se-dnes-dela-

co dodat,

(Jiřka, 24. 4. 2016 13:50)

já jsem prostě byla nadšená, počasí přálo, všechno kvetlo, pťáci zpívali, prošlápla jsem nové turistické boty a na závěr se i výborně najedla:)). Řízeček se jenom rozplýval:)).Klentnice je vesnice mé krevní skupiny, tady bych bydlela hned! To je balzám na dnešní uspěchanou stresovou dobu. Tak snad i příští rok to vyjde a ve zdraví se sejdeme ve větším počtu.

Re: co dodat,

(Pavel, 24. 4. 2016 15:10)

tak, musíme sem chodit každý rok, páč na koukání je toho pořád dost. Taky jsem si prošlápl nové botky, které chystám na ty medvědy. U mě dobrý!
Tak ať nám vyjde i ten soutok.