Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim na Brněnské přehradě

24. 10. 2009
  V pořadí (myslím) už 4. ročník Uzamykání Prýglu se nesl ve znamení společné akce s Pohodáři, jejichž účast jsme spíš jen tušili, než očekávali. Nakonec se ukázalo, že o co míň jsou sdílnější, o to víc se umí semknout jako jeden muž a překvapit svojí početnou účastí.
Nejinak tomu bylo i dnes; a tak jsme se přesně v určenou dobu na určeném místě mohli seznámit s novými (i některými již známými) tvářemi a vyrazit pěšky dohodnutým směrem a trasou okolo Prýglu.

Dnes jsme šli
hned vedle Přehrady, tedy zbytku vody, co po vypuštěném Prýglu zbyla. Naskytly se nám zato nevídané scenérie a pohledy na dno a okolní břehy. Posléze jsme vyběhli na silnici a dorazili na lávku pod Veveří(m), kde bylo další kochání. Pak klasická zkrácená trasa po červené Nad Zouvalkou k Osadě a Kníničkám zpět. Po cestě jsme nezapoměli samozřejmě na focení a další seznamování; pánové se věnovali novým dámám víc než těm svým, ale samozřejmě v zájmu stmelování tlupy :))
Cestou jsme mohli projevit i své ošetřovatelské sklony a někteří i svůj vypravěčský (i jiný) skrytý talent.
Pohodový výlet jsme před koncem cesty zajedli skvělým jídlem v restauraci U Šuláka, někteří naproti U princezny a pak dokončili trasu za velmi příznivého, i když ne slunečného počasí.
Prýgl dnes uzavírali i vodáci a určitě i jiné tlupy; za nás uzavírala nejmladší členka Natálka, která statečně táhla sebe a pomyslný běžec zipu.  Prýgl se svým nádherným okolím je tak opět zdárně uzamknut a připraven na přezimování. Nashle tedy na dalších akcích a zejména na jaře opět zde, při jeho otevírání!!
Dík organizátorce Jiřce za skvělou akci a všem za společnost a hezky strávený den a dalším zase za hezky prožitý dvojden v Brně :))

Zúčastnili se:

MCT: Jiřka, Zdenula, Zdenča, Mirek, Miloš, Pája
Pohodáři: Danča, Zdena, Janula+Natálka, Marta, Honza.

Fotky už ZDE a TAM
(Pavel)
Obrazek 

Komentáře

Přehled komentářů

to jo.. (Dana)

(Pája, 29. 10. 2009 12:20)

já to taky valím jako kuličku i deset let, a pak se to nějak samo rozplyne a já nemusím nic řešit :)) (podle toho to u mne aj vypadá).

Díky za radu všem

(Dana, 29. 10. 2009 12:05)

Děkuji za radu všem :-). Nejlepší je ta Pájova, dvy dny volna se vždycky hodí. jenže jsou práce co odkládám stále a valím to před sebou jak kuličku a najednou je prostě potřeba to udělat, ale to se k tomu nahrne spousta dalších úkolů. Musím se ještě hodně učit :-).

a proč jsi mi to

(Jiřka, 28. 10. 2009 13:31)

do teď tajil, co? Jsem mohla mít tolik volna!!!..:))

čauky Dano,

(Pája, 28. 10. 2009 9:09)

já se řídím heslem: Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a máš dva dny volna :))

a Dani

(Zdenula, 27. 10. 2009 20:40)

práca neuteče, není zajíc :), ta na tebe jistě počká a nikdo ji za tebe neudělá, to mi věř, znám to z vlastní zkušenosti :)

pánové

(Zdenula, 27. 10. 2009 20:36)

já osobně bych dala přednost košťátku, nechci vás ztrhnout :D
Dani, neboj bude další akce :)

to nesouvisí

(Jiřka, 27. 10. 2009 19:05)

s VUT, tam nás to teda neučili:)). A navíc jste přece chlapi, ne?

... tak mě to štve

(Dana, 27. 10. 2009 15:19)

Ahoj Tlupáci. Ještě jsem neměla vůbec čas, abych zjistila, kdo všechno na uzavírání byl. Tak konečně to vím. Že jsem se na tu práci doma raději nevykašlala. Jenže "pozdě bycha honit". Asi mám špatnou organizaci času, že nestíhám všechno co bych chtěla a potřebovala :-). Tak příště...

ale snaha byla...

(Pája, 27. 10. 2009 13:56)

viď, Miloši, a to se cení. Holt každý nemá VUT :)))

já teda nee,

(Jiřka, 27. 10. 2009 13:29)

určitě by ste mě z těch nosítek vysypali a ještě na mě šlápli:)). V lepším případě vůbec neunesli, páč muší váha je už pohádkou mládí:)). Stačil mi odborný přístup Miloška k mým turistickým holím. Doma jsem se v klidu na ten jejich mechanismus podívala a on funguje. Jen ta jedna, co rozebral úplně - trochu pokulhává:)). Takže klídek..

ale za pokus to stojí,

(Pája, 27. 10. 2009 9:30)

a nemusí to být jen o botě; vím minimálně o jedné z vás, co by se odvézt nechala :))

pánové

(Zdenula, 27. 10. 2009 7:17)

myslím, že se těšíte/obáváte zbytečně, myslím si totiž, že to už nebude příště třeba, páč jednou to stačí, když bota tlačí :D

no skvělý nápad, Miloši,

(Pája, 26. 10. 2009 20:13)

jen to moc nevytrubuj do světa, páč se hned bude hlásit plno všelijakých "marodů" :)))

Janě a Natalce

(Miloš, 26. 10. 2009 18:11)

Dekuji za možnost nacviku prenašení raněné laně. Přište, můžeme vyzkoušet vyrobu improvizovanch nositek. Pripravky na jejich zhotovení, jsem v sobotu sebou neměl.

neviděl,

(Jiřka(Pájovi), 26. 10. 2009 12:25)

protože si nedbal, když jsme Tě se Zdenčou volaly. Taková šikovná veveruška to byla, hačala na větvičce a předváděla, jak se louskají oříšky:)).

jaká veverka?

(Pája, 25. 10. 2009 18:04)

já žádnou neviděl... béééééé :((

Uzamykání Prýglu

(Janula a Natálka, 25. 10. 2009 17:42)

Ahoj tlupáci.Děkujeme za pěkně prožitou sobotu a za první pomoc poskytnutou mé dceři Natálii, jinak by jistě hrozila amputace obou chodidel.Jsme si toho vědomy a slibujeme Milošovi pomoc v extrémních podmínkách při nošení ,posouvání či vláčení jeho 50 kg batohu.Bylo s vámi moc prýma(v minulém životě jsem vás musela znát) jinak není možné , že jsem si připadala jako doma.Budeme sledovat další akce a těšit se na vás.Mail:jk.svicky@seznam.cz SMS:603814403

souhlasím

(Zdenula, 25. 10. 2009 11:52)

s Jiřinkou i Pájou, dodávám, že sympatická maminka Natálky se jmenuje Jana :)... Pájo, článek o prýglu jsem četla až před chvilinkou a napíšu Ti - jeden článek lepší než druhý i Tvé básnické střevo zapracovalo :))), hezky se to čte a hezký byl ten výšlap :)

díky Pavlovi

(Jiřka, 25. 10. 2009 6:30)

za článek, lépe bych to nenapsala a když, tak až dnes, protože jsem veřer "omdlela" a probudila se až ráno:)). Počasíčko nám bylo opravdu nakloněno,
procházka po dně velice zajímavá, trasu jsme zvládli pěšmo skoro ve stejném čase jako na kole:)). Natálka je malá hrdinka, držela se statečně a Milošek skutečně má ještě co doplňovat do svého pohotovostního batohu:)). A nebojácná veverka louskající oříšek na závěr - to byla přímo třešínka na dortíku:)).

Prýgl

(Pája, 24. 10. 2009 22:36)

Tak jsme, myslím, důstojně uzamkli Prýgl a jak jsme slyšeli, uzamykali ho i vodáci; díky za společnost starým i novým přátelům, bylo to prima. Měli jsme toho za dva dny dost a užili jsme si dokonale. Miloš by mohl přibalit do své krosny i náhradní boty pro děti, hodily by se :))