Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lichtenštejnské stezky

16. 5. 2009
Tak mne Verča pověřila, abych sesmolila nějaký článek. Tak tady je a fotky budou následovat.

Lichtenštejnské stezky

Ráno mne probudily sluneční paprsky v posteli, tak jsem vyskočila a zjišťovala, co tomu řekne dnešní počasí.. Obhlídla jsem oblohu a bylo to jasné: neprší, tak se jede. Sraz byl u kostela jako vloni. Věrka mne cestou vyzvedla doma a už mi hlásila, že pánové se jí ozvali. Tak se nás tam za tónů dechové hudby sešlo pět. Pavel 1, Pavel 2, Renek, Věrka a Anička. Pavel 1 nás tentokrát přišel jen podpořit, odskočil si od studené plotny, a dal si s námi symbolicky malý okruh přes Pohansko (tedy po pravdě, doprovodil nás až k Františkovu rybníku, tam se odpojil a vracel se přes Pohansko domů). A my ostatní jsme pokračovali ten velký okruh (42 km). Já tentokrát nebyla za provianťáka, ale za prvotřídního brblu až na Raistnu do Valtic, protože ta jízda z kopečka do kopečka to teda nebylo nic na mne. Ale pak už cesta vedla jen z kopečka až pěkně na „Valtickou rychtu“ na jedno orosené, u někoho plnotučné.. Pak pokračování přes Hraniční zámek v Hlohovci, přes Rybniční zámek na Apollónův chrám a do druhé kontroly. A pak dále přímo do cíle Autokemp Břeclav.

 První kontrola a razítko do cyklopasu byla na hraničním přechodu do Rainthalu, druhá byla na Raistně a třetí v autocampu Apollo. Na každém stanovišti kontroly probíhala porada kam dál. (A musím napráskat, že ty kontroly byly fakt čtyři a my tu jednu přehlídli, ale v pase už na to stejně nebyla kolonka, to razítko bychom asi dostali na čelo) Podle programu, co byl na chytrém internetu, je kontrola č. 1 na celním přechodě, kontrola č. 2 Zámecký sklep, kontrola č. 3 Raistna a kontrola č. 4 ATC Apollo.

A představte si na kontrole č. 3 Raistna kde se vzal, tu se vzal, objevil se Miloš. Vyblejsknul a jak se rychle zjevil, tak rychle i zmizel.

Po cestě nás zastihla dvakrát dešťová přeháňka, naštěstí vždycky pod nějakým přístřeškem – u Apolla jsme doplňovali tekutiny a v cíli Autokempink Břeclav – pánové doplňovali kalorie v podobě gulášku se čtyřmi, někdo s šesti a my s Věrkou horkým zeleným čajíčkem doplnily tekutiny.

Shrnuto a podtrženo:

Účast: za břeclavské jádro: Renek, Pavel 1, Věrka, Anička, Miloš
            za brněnské jádro:    Pavel 2
Výlet i přes 20% nepřízeň počasí vydařený a hlavně byla sranda.
 Začátek v 10.00 hod., konec 15.00 hod
Rozchod : 16 hod.
Počet km: 43 + cesta z domovů ke startu a pak zase zpět.
Anička
FOTO

Komentáře

Přehled komentářů

muzejní noc (Zdenula, 21. 05. 2009 07:29)

myslím, že vše už bylo řečeno a ostatní najdeš, Jiřinko na netu a v tisku

tak holky, (Jiřka, 20. 05. 2009 10:06)

nechcete napsat článeček "muzejní noci":))? Vidím,že se to z Lichtenštejnských stezek zvrhlo na komentáře k MZ :))

atmosféra (Zdenula, 20. 05. 2009 09:23)

žééééééééé, taky jsme se sestrou neprohlížely nic a líbilo se nám všude, koncerty byly úžasné, takových nocí by mohlo být víc, pak by nebyl ani takový nátřesk a mimobrněnští by si vklídku užili :D

kostičky (Blanka, 19. 05. 2009 21:40)

jsme skládaly s Vali jak o život a vůbec si užily muzejní noc, tentokrát ani ne tak procházením muzeí (neb ty průběžně stejně procházíváme) ale zvládly jsme pár zajímavých koncertů a hlavně fajn atmosféru na Husově...

kostičku (Zdenula, 19. 05. 2009 14:31)

jejda my si přiložili jen své kostičky do kopce na Špilas :D......jsem si říkala, proč tam jeden kluk nese kostku v ruce, podezírala jsem ho, že to tam rozebírá hahahahaa...i když kamoška mé sestry hledala kámen, co by si odnesla :D

muzejní noc v Brně (Miloš, 19. 05. 2009 09:15)

A kdo si přiložil kostičku na Husově ulici? Byly fotky v tisku, jak tam lidé buduji kostkovaná dílka...

kolem kolem (Zdenula, 18. 05. 2009 08:36)

jsem ráda, že se vám bylo skvěle, přeju vám to; v Brně bylo po ránu mokře, takže jsem dopoledně věnovala pofackování domácnosti a k večeru, když vykouklo sluni, jsem se odebrala se sestrou na plácek u školy a bruslily jsme hoďku a pak se odebraly na muzejní noc v Brně, všude bylo plno lidí, všude bylo co vidět a obdivovat, v neděli jsme si hodily zas brusle (chybku opravím, Aničko, článek supr)))

tož... (Pája, 18. 05. 2009 07:55)

já jsem prozřetelně dal na rady našeho dvorního meteorologa Zdenála (právě byl jmenován), a tak jsem se z toho prachsprostě ulil. Tak jsem při plné vitalitě strávil krásný nedělní sportovně-relaxační den v Brně.

Stezky (Miloš, 18. 05. 2009 06:25)

bylo to skvělý den, jen jsem nečekal, že mě Věra předjede na cestě na Rajstnu :-) Proletěla jako kulový blesk... Také nás zastihl déšt, naštestí v jedné lednické hospůdce. Oproti loňskému ročníku, to bylo nějaké zažitkově chudé... Na Apollu jsme si dali dobroty z grilu a v kempu, jsme marně čekali na výhru. 45km.

kontrola pravopisu (Jiřka, 17. 05. 2009 19:54)

ať hledám,jak hledám-hrubku nevidím:)),ale co by jsi chtěla po Moravákovi se slovenskými školami:))Já bych leda dala sem tam někde čárku ve větě,u jedné Raistny chybí t.A vůbec na nějaký pravopis se vy...Zasloužíte pochvalu,že jste vyjeli i když bylo deštivo a bojovali statečně!!!To já byla zalezlá v noře a ani nos nevystrčila:))

výlet (Verča, 17. 05. 2009 11:52)

Napsala jsi to moc hezky, škoda, že počasí nebylo z nejlepších,ale jinak super.

kontrola pravopisu (Anička, 16. 05. 2009 23:41)

no kdo mi tady provede korekce, jsem si to znovu přečetla a mám tam hrubku, teda vidím zatím jen jednu. To je hádanka, jestli ji někdo objeví.