Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odemykání Prýglu

9. 5. 2009
Pozdě,ale přece!Jelikož nebyl ani lijavec,bouřka,tornádo,či jiný přírodní živel,konečně jest spečetěno ''otvírání jara'' tradiční jízdou kolem Prýglu.Za krásného slunečného počasí jsme se kupodivu sešli ještě před avisovanou  desátou hodinou na parkovišti v přístavišti.
Mile překvapila Anička,která se zde objevila jako''zázrak z toho slunečného nebe''.:))
Neb ale kolínko není ještě zcela zdrávo,byla tentokráte jako ''doprovodné vozidlo''.
Vyrazili jsme tedy směr Rakovec-hrad Veveří.My skalní účastníci jsme již zvyklí na pomalejší ''rozjezd'',proto Renek mezi námi působil jako hyperaktivní,což se projevilo tím,že vždy popojel několik km dopředu,pak se pro nás vrátil a tak:)).
Na hradě jsme byli celkem brzy,i když pánové museli hned po pár km(2) proložit cestu"plnotučným".V podhradí nás čekala Anička a vyšlápla si to s námi nahoru na hrad,kde tradičně neodoláme ochutnávce vín,voňavým klobáskám,kafíčku....Po siestě na hradě jsme  se rozloučili s Aničkou a vyrazili na návrh Zdenála směr Nový Dvůr.Bylo to asi 2,5 km,ale opět příjemné posezení a vidina ''plnotučného''.:))Zde byl Renek konečně zlomen,vzdal nadměrnou radost z pohybu i snahu zachovat si čistou mysl a také podlehl ''iontovému nápoji''.Přítomné dámy(jak vždy říká Pája),já a Zdeňula,protože tentokrát nebylo přebabíno,si daly ''ionty'' ve formě dobré zmrzky.Teda pardon,Mirek si dal taky:)).
Z Nového Dvora jsme se vrátili zpět pod hrad,na lávce si vyfotili vypuštěnou přehradu-teče tudy jen úzký pruh řeky Svratky a také jednoho otužilce,který zde plaval ''na ostro'':)). (bodové ohodnocení po výstupu ze studené vody-dobrý:)))
Od lávky se pokračovalo po druhém břehu směr přístaviště.Zlobilo mě tady kolo
(spadlý řetěz,zaseklá brzda,osmice,prasklý drát)ale nakonec vydrželo až do cíle.Zastavili jsme se ještě na hrázi,kde Pája našel šťastně dvě kešky.
Pozn.redaktora-tentokráte byl nějaký unavený,i menší kopeček šlapal vedle kola a brblal on,že do žádných kopců on nejede:))
Z hráze byl už opravdu jen kousíček  na Start-Cíl.Hezký den jsme zakončili jak jinak,než u občerstvení:))Kolem půl čtvrté jsme se rozprchli domů.
Přítomni:Pája,Mirek,Renek,Zdenál,Zdeňula,Jiřka,Anička
Omluvili se:Majka,Dufkovi,Miloš,Verča,ostatní dělali mrtvého brouka:))
JIŘKA.

Dovětek
Musím uznat, že Jiřka šlapala jak o duši, navíc se zaseklou brzdou s koeficientem 1,3 :)) Nejvyšší čas využít šrotovné na kolo, podpořit prodejce, jak praví Mirek a začít šetřit na nové kolo.
Dnes jsem dělal Andulku já, tedy aby bylo správně pochopeno, dělal jsem zadní voj. Převzal jsem (doufám dočasně) taky roli brbloše :))
Renek chtěl ještě na závody, aby nevychládl, ale pak byl opravdu zlomen, čímž udělal první krůček k tomu, aby zapadl mezi nás :)) Furt lepší, jak kdyby on zlomil nás na další sportovní výkony, což se mu naštěstí nepovedlo :))
Zdenálovi iontový nápoj očividně prospívá, ale narozdíl ode mne se nikterak neodrazil na jeho sportovním výkonu. A večer ho čeká dlouhé žehlení :))
Zdenula měla svatou trpělivost a dnes byla její svatozář obzvlášť jasná:)). Mirek stíhal mezi tím vším ještě focení, trochu mu trvá než vybalí vercajk :)) Ale zaboha nemohl pochopit, proč Jiřce nefunguje tachec, když on má přeci úplně stejný  :-))
Anička se zjevovala jako duch, když jsem ji viděl pod Veveří, že už je tam, nešlo mi to do hlavy, páč jsem mezitím zapoměl, že dnes má kolo motorizované :))
Hezký den, hezká příroda, vypuštěný Prýgl, zoncna rumplovala, jak říkáme my Brňáci; nudista pod lávkou ukazoval svou výbavu a byl dámami pochválen, někteří jsme zas tiše záviděli :(( Zážitků je nepočítaně, bez nehody, tedy výlet se opět povedl. Zkrácenou trasou prodlouženou na Nový Dvůr, tedy cca 20 km.Pája

Obrazek

Další fotky ZDE

Komentáře

Přehled komentářů

no jasně, (Pája, 11. 05. 2009 19:13)

to pravé umění je zachytit důležitý detail :)))

Je zajímavé... (Jiřka, 11. 05. 2009 19:10)

jak stejného koně fotí každý jinak:))
např.fotto č.857836 a fotto 009:))A prý-stihl jsem jenom uši....

odemykání (Zdenula, 11. 05. 2009 07:28)

supr jste to napsali :), potvrzuji, že Renek ujel naši trasu několikrát a to nemluvě o cestě z prýglu do štatlu, kde si osedlal ocelového oře (vlak) :D, nevím, kolik musel mít na tacháku, ale Zdenál přiznává, že jeho tachák naskočil asi o 40 kilometrů

no comment.. (Pája, 10. 05. 2009 09:08)

namísto několika komentářů jsem radši připsal dovětek, a stejně to není všechno, zrovna jsem si vzpoměl na výborné langoše s ošuleným česnekem, od ťamanů, s kterými se nešlo domluvit...