Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ochozská kachna II

6. 6. 2009
  Po ranním silném váhání a manévrech ( SMS, telefony, sledování aktuálního stavu počasí ) jsme se tak nějak vzájemně "zlomili " a přece jenom vyrazili na odloženou Kachnu II.
Na startu u Tesca Juliánov jsme se sešli včas a dokonce mile překvapil Zdenál, který ještě po ránu byl největším odpůrcem akce a nazýval nás blázny :)). Nakonec v něm přece jenom asi zvítězila touha po zdravém pohybu a plnotučném :)).
Ještě plní síly jsme vyšlapali nejprudší kopec na trase - Stránskou Skálu, pokochali se pohledem na Brno a tak
é ulovili jednu kešuli. Záznam lovu - viz. fotto, hlavní lovec za pomoci ostatních-Renek :)). Potom jsme už frčeli směr Slatina, Podolí, Mariánské Údolí, kde byla první zastávka ( Eldorádo ) na plnotučné pro pány, děvčata si daly kafíčko, ochutnali jsme buchtu od Verči a vyluxovali krowky, které Zdenál dovezl z Poznaně. Musím říci, že jsme byli opravdu jedni z mála bláznů, kteří nepodlehli předpovědi a vyrazili na kole. Jindy plná hospoda zela prázdnotou. Podobně to bylo i na trase. Jelikož pány tentokráte nic nerozptylovalo ( jako třeba kozénky ), jeli jsme dále směr Ochoz. Ani jsme tentokráte nenavštívili hospodu U jelena, ale zase jsme pro změnu párkrát hledali Renka, neb ten vyrazil vždy dopředu jako raketa a cesty neznalý se musel vracet. K Votrubům jsme dorazili v úplně výborném čase, ale jaké bylo naše zklamání, když na dveřích visela cedule : UZAVŘENÁ SPOLEČNOST.Tak a bylo zase po kachně :)). Jenomže my jsme si nenechali skazit naši výbornou náladu, protože za odměnu vysvitlo i sluníčko a jeli dále už jen z kopce směr Řícmanice, Bílovice.
U Sokolovny v Bílovicích nahradila kachnu moravská kuchyně a byla fakt výborná.
Viz. fotto :)). Jak se říká - břicho plné - hlava veselá, vyrazili  jsme na poslední úsek trasy po novém povrchu podél řeky Svitavy, směr Obřany, Židenice, Julec. Před Židenicemi se odpojili Zdenál se Zdeňulou, která od samé radosti nad pěkným výletem prý po cestě domů objímala pouliční lampy :)). No, projevy radosti jsou neomezené, že...
U splavu jsme ještě nakrmili kačenky a během chvilky už dorazili zpět do cíle u Tesca.
Těsně před cílem byl ještě na vyšlápnutí náš juliánovský kopeček, čímž jsme zase určitě udělali radost Renkovi :)).
Kolem čtvrté jsme se rozloučili a BV jádro  nasedlo na sršáňa a odjelo doufám spokojeno, z našich kopců na svoji rovinku :)).
Aktéři Kachny II : Pája, Renek,Verča - za BV jádro
                          Jiřka, Zdenál, Zdeňula, Mirek - za brněnské jádro
Děkuji všem za účast.  Jiřka.
Fotéčky ZDE

Komentáře

Přehled komentářů

nooooooooooo (Zdenula, 09. 06. 2009 07:54)

Pájovi: rozkaz šéfe, ale neboj, neposlechnu tě :D
Aničko, to se mi taky stává, když zapomenu dát nadpis anebo ho mám moc dlouhý anebo jak se mi stalo teď, dáš do nadpisu znak, co tam nepatří...ale neboj jsi taky sledována v bunkru :D

no proto...(A) (Pája, 08. 06. 2009 21:10)

máš štěstí, už jsme probírali s Verčou, kdože je zdravé jádro a kdo mlčící většina, tak udržuj spojení, když už to řídíš z bunkru :)) Kachna evidentně čeká na tebe, a tak dost zašívání, jinak se jí nedožijeme.

komentář (Verča, 08. 06. 2009 20:36)

Kdoví kam jsi napsala?.........

no vidíš, že to jde (Jiřka, 08. 06. 2009 19:36)

jenom chtít :))

příspěvek (|Anička, 08. 06. 2009 19:25)

sakryš kam se to podělo, jsem včera napsala dva příspěvky jak sleduji stránky a nic tu není... kam se mi to zase ztratilo?
No prostě jen jsem chtěla přispět, že to všechno sleduju z "bunkru" a mám všechny potřebné hlášky....Doufám, že to tentokrát projde a zase se to někde neztratí v nějaké díře... chi chi...

hlavně že to přežila hlavička... (Pája, 08. 06. 2009 11:50)

tudíž bez přilby ani do postele :)) A příště neopouštět kolektiv :))

článek (Zdenula, 08. 06. 2009 07:38)

supr, přidávám se k ostatním, Boženko Němcová :))) a na mezerách nezáleží, tak klídek :D...dodatek: ten kandelábr jsem objímala proto, že jsem si řekla: a teď se vybourej a provedla jsem :D....Zdenál mi ujížděl, takže se musel vrátit a málem mě posbírat, i když kolemdoucí paní se taky nabízela, ale nakonec jsem to zvládla i sama, i když jsem si počítala končetiny, jestli mám všechny :D....Blani, 4. místo - supr, gratuluju Valérii, čeká nás ještě Macocha, tak snad se termínem netrefíme do zápasu :)

tak a teď (Jiřka (Pájovi), 07. 06. 2009 20:56)

máš mezery naprosto všude a už neremcej...

to chce brýle, (Pája, 07. 06. 2009 19:51)

já vidím ještě dalších cca 20. :)))

hele, Ty mezero (Jiřka (Pájovi), 07. 06. 2009 19:43)

jak 50:50, vidím jenom jednu, za Stránskou Skálou:)).

Hlásíme (Blanka, 07. 06. 2009 17:24)

že jsme s Valerií po dvoudenním maratónu zápasů také konečně doma a že tým brněnské univerzity jménem Black Owls se kterým hraje , vyhrál krásné 4. místo z osmi zúčastněných.Což na to, že mnohá děvčátka z týmu ještě před rokem o tomto sportu neměla vůbec potuchy, je docela úspěch.Dešti jsme unikly také, sice o fous, ale přece. Tak si čtu jak fajně jste se měli o sobotě a těší mě to.Tak snad příště nám to vyjde společně taky.

závodníci... (Pája, 07. 06. 2009 12:51)

Opět si musím postěžovat, že jste hnali jak o duši a já, jak jsem se kochal přírodou, jsem viděl maximálně prach za váma, většinou už ani to ne. Naštěstí mi to dobře jede z kopce :)). Renek se zas ztrácel vepředu, pak ale pochopil svou funkci a pendloval mezi předním a zadním vojem a tak stmeloval kolektiv :)). Připojuji poznámečku, 38km netto, pro někoho brutto. Průměr 12,7 (tedy víc, jak oněhdy na soutoku:))
Tentokrát jsme dodržovali harmonogram, žádné posedávání u Jelena, příznivé časové skóre, ale kachna nám byla opět zapovězena. Náhradní jídlo ovšem nemělo chybu a někteřím museli dávat obří talíře, příště asi zakotvíme tady. Bílovčáci mají tedy tučné plus, stejně jako náš šéf Jiřka, jež vynaložila obrovské úsilí v organizaci. Aj počasí zajistila, na tu bídu, wery, wery přijatelné.
Tož supr, Boženko, dokonce aj ty mezery už zvládáš 50:50 :-)))

...kachna (přepis z vedlejší rubriky) (Zdenula, 07. 06. 2009 12:38)

zas super akce, díky za vše organizátorce a všem zúčastněným...jen dodatek: když jsme vás se Zdenálem opustili, potkala jsem jednoho krásného rozsochatého a nechtěl mi uhnout a tak jsem se mu vrhla do jeho náruče a chtěla si s ním potykat a potykala jsem si s ním nakonec, jsem prostě šikovná.......teď nevím na co myslíte, ano byl to kandelábr :D, naštěstí nosím do práce dlouhé kalhoty a sukně :), takže pohoda

kachna (Verča, 07. 06. 2009 11:35)

Díky Jiřince a Všem za krásný výlet.Článek super, nová Božena Němcová.