Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet za kulturou do Prahy - muzikál Krysař

13. 6. 2009

Nastal den „D“ a zdravé tlupácké kulturní jádro (Verča, Alice, Hanka, Anička, Renek a Miloš) se vydalo do matičky stověžaté za novým zážitkem na představení do divadla Kalich – muzikál Krysař. Organizace odjezdu se ujala Verča za pomoci Aničky.
Alice se vydala po vlastní ose autobusem a ostatní se spořádaně sešli ráno v 6.00-6.15 na nádraží. Zakoupila se jízdenka s místenkami a nasedlo se do pendolína. Neporušila se ani stará tradice, ihned po usednutí na místa se vytáhlo na dlouhou cestu občerstvení – kafíčko z termosky, mlíčko, cukříček a kdo nesnídal tak si k tomu dal nějaký ten lepeňák. Každý dostal jeden barevný kelímek, aby se to nepletlo a do toho se dal lék v podobě „sblížení“(pro neznalé věci Becherovka). Než jsme se stačili pořádně sblížit už jsme vysedali. Ve velké metropoli jsme si dali echo s Alicí, kupodivu jsme se bez velkých problémů potkali (Ikdyž Alice byla nejprve trochu popletená chtěla jet směr Chodov a oni ji poslali do Háje). Pak to šlo všechno jako po másle. Dopravit se pěškochodem k ubytování, hodit se do gala a vydat na představení, abychom náhodou nezmeškali. Cestou jsme se trošku vyfotili na Václavském náměstí „U koňa“ a taky u muzea. Divadlo Kalich jsme našli bez problémů.Vstoupili dovnitř, usadili se a skoro tři hodky jsme vstřebávali zážitky z muzikálu. Po skončení jsme si dali scuka před divadlem s Renkem a začala správná turistická kultura. Po památkách a známých místech jsme brouzdali až do nočních hodin. Vzali jsme to přes Karlův most, Kampa, výšlap na Petřín, někteří zvědaví a čilí vyšlapali až na vrchol rozhledny (Miloš, Alice), Loreta (která nehrála),Hradčany , zlatou uličkou s přestávkou a posezením u Vltavy na Staroměstské náměstí k orloji. Samozřejmě „figurky“ nechodili.. Setrvačností na Václavské náměstí a šupky dupky na metro a domů do připravených pelíšků. Aby se lépe spinkalo tak jsme si lokli medicíny v podobě bublinek s jahodami a „i muži mají své dny“ (fernet) . V jednu se zavelelo k spánku. Úžasně prožitý den.
V neděli jsme se začali postupně probouzet a poslední spáč se vyklubal někdy kolem 8.30 hod. Celkem rychle jsme zvládli snídani, zabalit bágle a vydat se odložit své batožiny do úschovny a zdolat ještě procházku do Troje a návštěvu trojského zámku.
Počasí nám přálo. Bylo nádherně sluníčkově, občas až moc. Kromě představení jsme navštívili i spousty památek. Víkend byl opravdu vydařený . Z Prahy jsme se rozjížděli tak jak jsme přijeli. Alice šla na Florenc na autobus a zbytek se vracel z Holešovického nádraží vlakem. Cesta velmi rychle utekla a kolem páté odpolední jsme byli všichni v domovech.
Fotečky budou dodatečně, abyste z toho taky něco měli.
Anička

Foto od Miloše a Díl2

Komentáře

Přehled komentářů

Miloš-ščudlík (Zdenula, 18. 06. 2009 07:35)

nediv se, vše je jednou poprvé, taky jsem zažila první tramvaj a vlak na čšudlíky a tak se není co divit těm dívkám :)

vyfiknutím (Miloš, 17. 06. 2009 20:29)

To mi připomíná, jak jsem šel na Zlateho draka, bez obleku jsem byl jedinný. Dnes parta děvčat (v nejlepším věku :-)) blokovala dveře ve vlaku (Valtice-Bv). Vesničanky jeli do města, nemohly přijit na ten správný čudlík .-) k otevření.

no nemyslela jsem (Jiřka (Aničce), 17. 06. 2009 12:18)

tím vyfiknutím zrovna večerní róby.Z toho už jsem taky vyléčená.Byla jsem už asi před 5 roky na Kleopatře a pravda upozorňovali mne, že se už nechodí moc extra, ale i v obyč.kostýmku jsem si připadala, že vyčnívám.Ale kraťasy se tam ještě neobjevily.To tedy pokročilo:))Ale holt Pražáci...Takže žádný vesničan ve městě, myslím, že slušné oblečení na takovou příležitost patří a není se za co stydět.

vesničan (Zdenula, 17. 06. 2009 06:57)

nic si z toho nedělej, Aničko, hlavně, že se vám to líbilo a bylo vám fajn, ostatní je nepodstatné ":O)), článek se ti povedl, úplná B.N.

Vesničan ve městě (Anička, 16. 06. 2009 22:39)

Jiřinko, což o to, některé jsme se vyfíkly, ovšem problém byl v tom, že jsme pak vypadaly opravdu jako z dědiny. To už se dneska nenosí, že jít do divadla za kulturním zážitkem je něco extra a člověk tam má jít aspoň trošku oblíknutý. Pak ovšem vypadáš jako z jiné planety mezi kraťasy , tílky a teniskami. Ještě, že tam bylo tma. chi chi...

bylo fajn (Miloš, 16. 06. 2009 21:08)

Bylo to skvělý výlet - skvělý den i skvělá noc se čtyřmi děvčaty - fotky budou později, po splnění školních povinností. Díky všem za společnost.

hurá, (Jiřka, 16. 06. 2009 12:34)

nejsou mezi námi jen kulturní barbaři:)).Hlavně,že jste nezabloudili,bylo pěkné počasí a muzikál stál za poslech:)).Už se těším na fotéčky,jak jste se nám vyfintily děvčata do hlavního města:)).

víkend (Verča, 16. 06. 2009 09:57)

Napsala jsi to moc hezky, akce se opravdu zdařila.
Dík všem za hezký výlet.