Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lakomec v Mahenově divadle

21. 3. 2009

Ač Lakomec začínal v 19 hodin, ještě chvilku před sedmou chyběli  čtyři opozdilci, kteří neodhadli čas letící cvalem a přišli o začátek představení málem. Ale nakonec jsme se přece jen sešli v plném počtu: Lidka, Luboš, Blanka, Valérie, Zdenča, Katka, Zdenál, Zdenula.  Od sedmé až do půl desáté s jednou přestávkou jsme byli svědky hereckého tajfunu 10 herců. A že se představení líbilo a nedalo se od něj oko utrhnout, to stvrzuje i neutichající potlesk na konci. Těžce se o tom píše, jaké to bylo, to se prostě musí vidět každý na vlastní kukadýlka. Kdo nebyl, ať lituje, kdo byl může srovnávat s knihou nebo s jiným představením. No ale abych vám to předstvení přece jen trošku přiblížila, půjčím si kousínek textu z netu:
"Příběh o slavném skrblíkovi Harpagonovi, netradičně zasazený do snového prostředí a pohádkových kulis, připravila jako svoji nejnovější premiéru činohra Národního divadla Brno. Dnes večer uvedla na scéně Mahenova divadla inscenaci Molierova Lakomce v režii hostující Viktorie Čermákové a v překladu Vladimíra Mikeše. V hlavní roli Zdeněk Dvořák."
Konec citace :) Pak jsme se všichni před divadlem rozloučili a odebrali se do svých domovů a Anička s Verčou na vlak. Doufám, že dobře holky dojely a také doufám, že se všem Lakomec líbil míň či víc.

Zdenula ":O))

Možná budou i fotečky :)

Komentáře

Přehled komentářů

Hezký večer (Lidka, 22. 03. 2009 20:21)

Nám se s Lubošem taky divadlo líbilo, byl to hezký zážitek. Zpracování mě taky překvapilo, ale neviděla jsem ani klasiku, takže nemám s čím srovnávat. Ale pobavili jsme se. Bylo opravdu skvělé herecké obsazení. Mám ráda Evu Novotnou, která hrála Elišku. Anička s Verčou jsou skvělý, že takto přicestují....

divadlo (Verča, 22. 03. 2009 19:44)

Jiřinko,škoda,že jsi nešla,byla to klasika v moderním kabátě,ovšem začátek mě trochu zarazil,nebo překvapil.....těžko říct.
Zdeni,článek super,dík všem za krásný večer.

..Jiřinko, příště (Anička, 22. 03. 2009 16:58)

představitel Harpagona Z. Dvořák už hrál i v Tajemství zlatého draka opravdu "pan herec".Ne, že by výkony ostatních nebyly vynikající, ale prostě exceloval.

chyba sa stala... (Jiřka, 22. 03. 2009 15:45)

škoda,že jsem nešla.Myslela jsem,že to bude klasika,kterou jsem už viděla a jak tak čtu,bylo to úplně jinak.Příště dám na vás ostatní:))Taky přeji hezký zbytek dne.

Taky chválím Zdenulko, (Blanka, 22. 03. 2009 07:49)

vážně milé připomenutí včerejšího příjemného večera, díky za ně.
A k představení samotnému, vřele doporučuji těm, co mají doma nějaké to "oponující mládí", dobrý způsob jak přiblížit klasiku.Za sebe se ztotožňuji s Aničkou, také jsem si na začátku představení říkala : ó jé další inscenace kde pokud neznáš obsah předem, do konce představení jen hádáš o čem to je. Ale bylo to jinak a dobře. Přeji všem příjemnou neděli.

Tedáááááá Zdeni (Anička, 22. 03. 2009 01:50)

ty jsi jak kulomet. Chrlíš to ze sebe jedna radost. Než jsme dorazily s Verčou do svých domovů ty tady máš už článek. Teď se mi už nechce, ale ráno pošlu fotečky, snad se z toho bude dát něco vybrat.
Jinak jsme byly nadšené. Ze začátku trošku zaražené, aspoň já, čekala jsem klasiku, ale tohle nastudování bylo fakt super. Opravdu se to musí vidět.