Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolmo do Moravského Krasu

8. 8. 2009


článek prý napíše Jiřka :))
............

Obrazek

Další foto na Rajčeti
Naše dobývání Moravského krasu začalo "scukem" přesně v 9,00 hod. v Obřanech.Všichni se dostavili včas, takže po krátkém seznamovacím začátku s nováčky Hankou, Ivošem a Hankou ( H+I nalevo od Páji, čupějící  v červeném H č.2 ), jsme vyrazili směr Bílovice. Pája parkoval v Bílovicích, vyjel nám naproti, tak jsme ho přibrali po cestě. Jelikož bylo brzy a Sokolovna ještě byla zavřená, naše pivní muška Zdenálek ostrouhala a jelo se dál:)). V Adamově jsme byli coby dup, pokračovali opět bez " ionťáku " dále podél řeky, najeli na hl. silnici směr Blansko ( to byl jediný úsek s větším provozem ) a před Blanskem zabočili směr Skalní mlýn. Mezičas byl výborný, Zdenál konečně dobil energii dobrým pivkem, ale ostrouhali pro změnu ti, co se těšili na uzeného pstruha:)).
Potom jsme pokračovali pěkně v chládečku  směr Kateřinská jeskyně ( tentokrát se Japonci nekonali ), Balcarka,  Ostrov u Macochy, Sloup. Těsně před Sloupem byla hlavní přestávka na oběd , jídlo a pití výborné, ale jak zmiňuje Zdeňula, otravovaly nás tu vosy. Než jídlo donesli, tak se pánové bavili odstraňováním tohoto obtížného hmyzu, dokonce se bodovali a používali k tomu všechny dostupné prostředky, jako jídelní lístek, holé ruce, popelník...Ale stejně to bylo prd platné (omlouvám se), protože jak jídlo donesli, slétlo se jich nespočetně, šmejdily po talířech, rochnily se v omáčkách:)). Po tomto vydatném odpočinku a doplnění energie jsme ještě zajeli ke Sloupsko - Šošůvským jeskyním, udělali společné fotto a potom nás už čekal příjemný dlouhý sjezd Pustým žlebem zpět na Skalní mlýn. Tady Zdenálek tušící, že mu nebude povoleno požití iontového nápoje v restauraci, sáhl do svých zásob z domova:)). Dobíječka byla povolena až zase v Bílovicích. Tato představa v něm vyvolala takový děs, že chtěl mít tento úsek rychle za sebou a rozjel se zpět s takovou razancí, že přehlédl odbočku na Adamov a nevadil mu ani ten hrozný kopec před ním a skončil málem v Lipůvce, místo v Adamově:)). Doplatila na to ovšem i Zdeňula, která věrně následovala svého muže.
Do Bílovic jsme dorazili kolem páté a tak jsme ještě chvíli poseděli na ostrůvku opět s menším občerstvením, jak jinak. Sedělo se příjemně, ani se nechtělo vstávat po takovém výkonu, ale Hanka s Ivošem ještě večer měli v plánu tanečky, ( to je tedy obdivuji ), tak jsme vyrazili směr Obřany. Pája nastartoval sršáňa a oklikou tam dorazil taky. Ještě tam hledal nějaké kešky, ale nenašel:)). Na konečné jsme zhodnotili výlet, byli jsme překvapeni, kolik jsme ujeli km v pohodě, v příjemném počasí i náladě, nikdo  nebrblal, naše mláďátko Hanka mezi nás zapadla, jako by jsme se znali sto let a ku podivu ji ani nevadila ta postarší generace kolem ní. Ivoš s Hankou byli snad taky spokojeni, i když na úvod jsme najeli zrovna tolik km. Jindy to ale tak nebývá, nebojte se:)).
Zúčastnili se: Jiřka, Hanka, Pája, Zdeňula, Zdenál, Hanka a Ivoš.
Najeto: cca 78 km, plus cesta každého z domova a zpět.

Jiřka

Komentáře

Přehled komentářů

to byla jen řečnická otázka, (Pája, 12. 08. 2009 18:57)

ale podle mé nejnovější teorie se člověk míň unaví v mírně kopcovitém terénu, jako na rovině. Prakticky máme ověřeno, teď to jen teoreticky zdůvodnit :))

já bych ani neřekla (Jiřka (Aničce), 12. 08. 2009 11:25)

odliv brzdících článků, vždyť se nikdo neodlil:)), ale chce to tu pevnou ruku a dodržovat přestávky:))

Už se těším (Hanka, 12. 08. 2009 08:05)

až dáme 100 km, když nám to tak pěkně šlo, hlavně vybrat nějaké méně kopcovitý terén :-))

To je tedy výkon (Anička, 11. 08. 2009 22:23)

Řekla bych, že poměrnou částí se na tom podílí - odliv brzdících článků. A teď už jen vzhůru k vysněné stovce.
Sportu zdar

Jiřinko a Pájo (Zdenula, 11. 08. 2009 19:49)

jasně nejsme žádné máčky :D.... a to jsme ještě nevzpomněli, že Jiřinka to měla ještě ztížené tím, že má delší řetez a pořád ji padal a tak nemohla pořádně přehazovat .... no a nakonec hlavní je se projet a nemusí to být s rekordy! :)

Zdenulo, (Pája, 11. 08. 2009 16:57)

měla jsi nechat bloudit Zdenála ještě 3,5km a bylo to. Stejně byste nás dohnali, takže by to ani nebyla ztráta času :))

koukám (Miloš, 11. 08. 2009 16:28)

Jen koukám a zírám...

přidávám se (Jiřka, 11. 08. 2009 12:29)

ke Zdeňule, protože těch 80 km byla jenom čistá trasa, ale ještě jsme dojeli na konečnou z domova a to byly taky nějaké km, že...My s Hankou dokonce překročily povolenou rychlost z kopce na Bělohorské:)).

Neexistuje nedokáži, jen nechci... (Pája, 11. 08. 2009 12:20)

je heslo K24 a nám se kupodivu chtělo. Vědět to ráno, zajeli bychom do Jedovnice na kontrolu.Taky jsem se projel ještě v okolí Židlochovic.
Příště tedy zkusíme tu stovku.

jakých 80km Miloši (Zdenula, 11. 08. 2009 12:04)

my ujeli se Zdenálem 93 a to jsme ještě chtěli doprovodit Hanku do Brněnských Ivanovic, abychom to zarovnali na stovku....u našeho baráku jsme opět zvažovali zarovnat to na stovku,ale při představě, že těch 7 km pojedem Brnem, jsme to vzdali.... sice nejsme namakaní závodníci .....a myslím, že vlastně život není o tom být nejlepší

reportáž (Miloš, 10. 08. 2009 14:45)

Fotky ze soboty na webu nebudou, nebyl čas fotit - byl jsem hnán stále kupředu, bez možnosti kochání... Mám tak 10 fotek. Zajemcům pošlu.

no,jak nečekal.. (Jiřka(Miloškovi), 10. 08. 2009 10:42)

děkujeme za pochvalu, prostě když se poslouchá organizátor a ještě ho podpoří i ostatní, co se týče pivních přestávek, tak jde všechno:)).Ty ještě netušíš, jaké máme rezervy!!!

Milošovi (Pája, 09. 08. 2009 22:58)

Tak Miloši, nahoď foto a reportáž, dvě akce v jednom dni jsme ještě neměli :)) Dokonce ani ne daleko od sebe.

Pochvala (přepis z vedlejší rubriky) (Hanka, 09. 08. 2009 22:50)

(Hanka - 09. 08. 2009 20:08)

Moc děkujeme za suprový výlet na Macochu, nádherné počasí, skvělí spolucyklisti, tempo tak akorát, prostě to nemělo chybu a my se těšíme na další výjezd. Zdraví Hanka a Ivo

ahoj (Miloš, 09. 08. 2009 21:41)

Ahoj, tak hluboce smekám, 80km bych od MCT nečekal... V sobotu zabodoval i Renek, Katka konečně poznala chlapa, který ji porazí. Také jsme bloudili - značky závodu byly zarostlé (Ujeli jsme 55 - 65km v těžkém terenu, dle míry bloudení).

Dovětek č.1 (Pája, 09. 08. 2009 20:53)

Ještě nedávno stěží představitelná trasa, je vidět, že zvládáme "čoraz viac", což je dáno patrně:
a) přílivem mladé krve
b) odlivem brzdících článků
c) prostě se pořád zlepšujeme
Brno má hezké okolí a tato trasa je opravdu nádhera.
Potvrzuji pohodovou jízdu, příjemnou společnost a vynikající svíčkovou v hotelu Broušek se čtyřma. Příště raději s pěti :))
Vosy trochu otravovaly, nicméně jsem se nedal a nenechal jim nic. Akce zorganizována do puntíku aj s počasím, bez úrazu a nehod, poruchy pouze lokální a brzo odstraněny. Tedy, vzhůry do třetího ročníku!!

bez kopců :)) (Pája, 09. 08. 2009 14:01)

no jasně, když to zprůměruješ, je to ideální rovinka :))

Macocha (Zdenula, 09. 08. 2009 12:30)

dík taky všem zúčastněným za akci a hlavně Jiřince za přípravu trasy; ujeto kolmo suma sumárum 93 km počítáno od domova až k domovu :), ale trasa to byla pohodová bez kopců, takže bylo to prima primisima a i počasí nám přálo, (až na ty vosy :D, které nám lítaly do jídla a pití při obědě), takže co víc si přát? prostě nic :)

... (Pája, 08. 08. 2009 22:20)

Díky za každý takovýto výlet. Horký kandidát na "akci roku" :)