Jdi na obsah Jdi na menu
 


Falkenstein 2009

30. 8. 2009

Dnešní slunečné ráno a čerstvý vzdoušek dával předpoklad na zdařilý výlet. Na startovní čáře jsem úderem 9. hodiny marně vyhlížel brněnské zdravé jádro. Tentokrát mírně selhal hlavní navigátor Zdenál, naivně se spoléhaje na přístroje; nakonec však přecejen s velkou slávou dorazili, přičemž, jak jsem se později dozvěděl, objeli snad půlku Moravy :))
Vyráželi jsme tedy s hodinovým zpožděním. To jsme eliminovali teprve na Falkensteinu, kde jsme vypustili dobytí hradu, mimo jiné i kvůli probíhání jakési středověké slavnosti.
Cesta ubíhala v pohodě jako na houpačce, nahoru, dolů, nahoru, dolů... taky už mohli kvůli nám ta údolí přemostit, že...
První kopeček jsme zvládli v pohodě, nádherný výhled na Pálavu a Mikulov, který nás doprovázel po celé cestě, páč se to stáčí jaksi dokolečka. Posléze se vynořila fatamorgána Falkecu, který byl opravdu ještě hodně, hodně daleko. Na konci každé vesnice krátká pauza, focení; u "ponožkové" dědiny zas mohutný košt slaďoučkých hroznů, posléze Falkenstein, sklepní ulička, kde měli sraz veteráni Renaultů, pak ještě osvěžení u pramenu Mariengrotte a pak výplaz na hrad...
Zpět už to bylo veselejší, vynechali jsme vesnici Kleinschweinbarth s vyhlídkou na Sudmährerkreuz (Schweinbarther Berg), čímž jsme se ochudili o zajímavé místo i košt hroznů, zato jsme ale ušetřili výšlap na onen kopec a zrychlili zkratkou do Drasenhofenu a za chvíli jsme už dupkali kolem celnic pod Mikulovem se zastávkou na zralých švestkách :)).
Pak po pohodové cestě vedle kolejí příjemným klesáním do Sedlece, kde byly na výběr 3 cesty: po Greenways do Úval a Valtic, což mi stačilo jednou a naposled; pak po hlavní, sic nejkratší, ale dosti úzké a nebezpečné, nebo konečně přes Sedlec a Hlohovec po cyklo 41 a turistické spojené s koštem burčáku. C je správně :))
Tato cesta není tedy nic moc, což jsme dobře slyšeli od nadávající Jiřky, která se až doposud držela. To není lehárko jako na Macochu, co?... ale nakonec to přecejen přežila a pak i poslední kopec za Hlohovcem, kde už se rýsoval cíl naší cesty.
Zdenula se Zdenálem ve svém sprintu do cíle přestali vnímat okolí a kochat se přírodou, a tak trestuhodně přejeli štaci s burčákem. Škoda, hlavní cíl výletu tak nebyl splněn a ti, co se radovali, že už Falkec nikdy nepojedou, budou si to muset příště zopakovat. Už jen kvůli tomu burčáku :))
Závěrečné kafe ve Valticích s důstojným rozloučením pak udělalo hezkou tečku za hezkým výletem.
Trasu vlastnonožně prověřili: Zdenula, Zdenál, Jiřka a Pája  a bez nehody a poruchy najeli 50 km.
Tož Ď.
-Pavel-
Foto ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Komentáře

Přehled komentářů

výškový profil... (Pája, 02. 09. 2009 21:03)

je reálný, ale graf zavádějící, páč délka a výška nejsou v poměru 1:1. Takže relativně v pohodě :))

Když se dívám (Hanka, 02. 09. 2009 19:09)

na ten výškový profil, tak klobouk dolů. Jste prostě borci, nebo to zas tak hrozné nebylo ? Asi jak pro koho :-) Ale i tak jen tiše závidím - moc hezké fotky!

fotky (Verča, 01. 09. 2009 18:53)

foto super, jste na těch fotkách hezčí jak modelky.

program (Pája, 31. 08. 2009 22:32)

na ja, natürlich... program byl placenej a jistě zajímavý, ale to by chtělo několik hodin, které jsme neměli k dispozici... nemluvě o valutách, se kterými jsme nepočítali. Něco podobného jako třeba tady: http://kudrna.cz/publik_syst/ctihtmlpage.php?what=906 (letos jsme to ovšem prošvihli)

růžička (Zdenula, 31. 08. 2009 21:36)

byla žlutá a pánové se mohli rozplynout, ale mají silný základ, takže to nakonec přece jen ustáli :D......na F. jsme viděli nádherné historické šaty a slyšeli krásnou středověkou hudbu...:D teď se jdu rozplynout já :D....program byl jistě bohatý, ale ten je asi všude v zámcích a hradech podobný :)

růžička (Pája, 31. 08. 2009 20:52)

no, něco tak hezkého (mám na mysli pouze tu růžičku) jsem ještě neviděl. Zejména originální umístění :))
Příště teda zkusíme Zdenálův návrh, pojede se už z BV a trasu poněkud upravíme, aby se stihl aj ten burčák. Ještě pořád mne nepřešla na něj chuť. :))
Jiřku chválím za výkon.
 

tak hele, (Jiřka, 31. 08. 2009 17:28)

Ty lehárko, ta trasa téměř 90 km na Macochu byla vybrána schválně pro Vás rovináře z jihu. Příště klidně můžeme jet jinudy, třeba směr Jedovnice a uvidíme, jak se budeš tvářit:)).Výlet byl náhodou bezvadný i s kopcema, ale bohužel ten závěr pro Tebe vyhodnější mi nesedl, ale jenom z důvodu momentální indispozice. Prostě jak na potvoru nikdo nevzal nutnou výbavu,ibalgin:)). Ovšem závěrečné posezení s Mojitem, kafíčkem a pěknou a milou obsluhou, rázem vše vyléčilo:)).
Milošku, kulturní program byl a dokonce i pěkné údolí s růžičkou uprostřed:)).Přítomní pánové se nemohli na tu krásu vynadívat:)).

hezké (Miloš, 31. 08. 2009 12:09)

tož hezký vylet, mám radost...A byl na hrade nějaký ten kulturní pragram?