Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po MVZ s Českým Rozhlasem

14. 6. 2008
Už tradiční akce ČRo Po Moravských vinných stezkách byla tentokrát pořádána v Mikulově.
Vzorek MCT ve složení já, Miloš a Majka spolu s Alicí jsme se přidali k houfu cyklistů odhodlaných dnes k čemukoliv.
Slavnostní akce byla zahájena na náměstí a odstartována se zpožděním kvůli zpožděnému vlaku s cyklisty. Nu, normálka. Ale narušilo to už tak napjatý harmonogram trasy, navíc podceněné terénem i kilometry. Přesto se našlo trochu času na zastávky u některých zajímavých míst, například přírodní muzeum ponožek v malebné vesnici s podivným názvem Herrnbaumgarten ("hernajs") v blízkém rakouském příhraničí s muzeem kuriozit tamtéž.
Trochu náročnější vlnitý terén, "kopce jak sviňa" s překrásnou podívanou na panorama Mikulova, Pálavy, Falkensteinu či Valtic spolu s malebnými zákoutími sklepních uliček ve Falkensteinu, Poysdorfu či Hernajsu dali této trase osobitý punc. Upravené rakouské vesničky, liduprázdné jako vždy, páč tamní obyvatelé mají asi pořád něco na práci, můžeme obdivovat i po 20 letech budování kapitalizmu u nás. Ovšem tak vysoký koeficient škaredých ženských my rozhodně nemáme :-))
Časová tíseň nás vybičovala k nadlidským výkonům, v tomto terénu jsme 60 km zvládli vražedným tempem 16,4, což normálně nebývá ani po rovině.
Trasa byla docela dobře vyznačená, ale shodli jsme se, že my bychom to zvládli líp. Některé "checkpointy" nebyli dostatečně popsány a člověk musel občas využít svůj 6, smysl nebo místní znalosti. Hledání razítka v Hlohovci patrně zůstane nejčernějším bodem programu.
Přesto to byl supr výlet, který stojí za opakování, zejména v burčákové sezóně :-)

Další postřehy prý budou na stránkách Českého rozhlasu.

Pavel

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentáře

Přehled komentářů

počasí (Zdenula, 17. 06. 2008 07:11)

vám fakt vyšlo, ....brblání, nebrblání vidím, že jste se měli skvěle a o to jde i když tělíčko bolí, že bylo fajn dokazují i fotky tu i na rajčeti, obojí i článek super jako vždy :)

Brblání (Pavel, 16. 06. 2008 18:30)

To brblání už patří ke koloritu a tak mi to chybělo... bylo nějak podezřele ticho :-))) V neděli jsem si prošel Pálavu s Marťou, taky jsme lovili a ulovili...

a už jsme to odhalily.. (Jiřka (Majce), 16. 06. 2008 14:39)

Nerýpal,protože bylo velké tempo,neměl čas:))

Pavel v sobotu nerýpal... (Majka, 16. 06. 2008 10:47)

...tak si to asi vynahrazuje dnes...ale znáš to, Jiřinko, co se škádlívá.... :-) je ale fakt, že si organizátoři pro nás připravili v Rakousku pekelný okruh - vyšlapali jsme snad všechny kopce v okolí (jo, rozhled byl fantastický!) a s počtem km si taky moc těžkou hlavu nedělali - takže nás nutili i k pekelné rychlosti...ale přežila jsem :-) v neděli jsme si s kámoškou daly ještě jeden menší okruh (dvě kešky..a moc velká pohodovka), ale nechtějte vidět, jak dnes vypadám...hahahaha

co tím chceš říct? (Jiřka, 16. 06. 2008 09:18)

...že jsem jako přímo profesionální brbloš:)) ?

Sranda byla, ale... (Pavel, 15. 06. 2008 22:43)

...chybělas' nám.. Sice Majka brblala taky pořád, prý zase kopec, pak zas z kopce že to neubrzdí... ale nebylo to jaksi ono. Chyběl tomu profesionální přístup :-)).Tak příště, třebas s tím burčákem to bude ještě lepší. A hlavně, nebudeme tolik kvaltovat.

šikulové.... (Jiřka, 15. 06. 2008 19:44)

Soudě dle článku a fotek-bezva akce,co?Počasí Vám přálo,sranda taky byla,je mi i líto,že to nevyšlo mě.Ale zase to tempo-nevím,nevím.Stáří dotírá:))Dívala jsem se i na "rajče",Miloš je fakt na focení šikula.Tak snad příští rok a nebo až bude ten burčák...