Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otvírání jara na Pálavě

29. 3. 2008
Pochod přes Pálavu se stává tradicí s cílem slavnostně zahájit turistickou sezónu a nejinak tomu bylo i dneska. Počasí nám na tuto dobu mimořádně přálo a i když občas bylo pochmurno, aktem Líbání Matičky Země se jakoby umoudřilo a odměnilo nás hezkým poloslunečným a v závěru pochodu i docela teplým dnem. Ale to zas předbíhám události..
Tedy co se břeclavského jádra týče, naložili jsme se komplet a navíc i s Milošem, kterého holky už znaly osobně (zdravím, kámo) v Břeclavi. Tentokrát řídila Verča a musím obdivovat její klid, co vše si chudák holka musela vyslechnout za své řidičské umění :-)) No každý jsme nějak začínali, že?
Po příjezdu do Klentnice se odkudsi vynořil další chlapík a hned se k nám hlásil. Byl to Andrej (tímto ho zdravím) a za chvíli dorazilo i torzo brněnského jádra plus Zdenula ml., a tak jsme byli kompletní. Dali jsme řeč a rychlou svačinku a pak už jsme neváhali a vyrazili vstříc novým zítřkům.. :-))
Tentokrát jsme vyšlapali i na Stolovou horu, kde jsme uskutečnili dlouho odkládanou drakiádu. Sice draků bylo málo a nechtělo se jim v tom větru létat, až na jednoho a ten nám to hezky vynahradil. Po nadvázání šnůr byl na doraz stometrovýmu lanku a troufal si i výš, ale tolik času jsme zas neměli. Jako "drakovod" se osvědčil Andrej, takže při potížích s draky už víte na koho se obrátit. Pak jsme ještě skoukli okolní svět a už šup na Sirotčí Hrádek a pak na samotnou Pálavu.
Pálavu jsme vzali tradičně po pohodové zelené značce a po pokochání se na Dívčích Hradech jsme to vzali přes kopečky po červené jako aj loni, kolem Děvína a pak po silnici zpět, kde jsme pochod důstojně zakončili v restauraci Blanka u dobrého jídla i pití, navíc za příjemné ceny.
Pálava ani tentokrát nezklamala, za pěkného počasí se nabízelo množství krásných pohledů do dalekého okolí, jarní kytičky od sněženek přes hlaváčky až po koniklece, beruškama, mravenci, motýli či skřivany konče a samozřejmě hezké popovídání, nesčetné množství průpovídek a zábavy tak jak je to u nás už zvykem.
Cestou jsme vyřešili některé otázky do budoucna, upřesnili termín Odemykání Prýglu a jiných akcí a samozřejmě ještě jsme stihli pomluvit ty, co chyběli :-))
Jakoby jen tak mimochodem jsem cestu a některé přátele zneužil ke geocachingu a tak měli jako "mudlové" mimořádnou možnost okouknout přímo v terénu, oč vlastně jde :))
Přivítali jsme tedy mezi sebe - a rádi- Miloše, který byl skvěle vybaven coby turista a fotograf, dokonce aj mačetou a dalekohledem :)) a Andreje, který se odhodlal sólo vyrazit za náma a je to další člověk, se kterým se taky dá dobře pohovořit a něco podniknout.
Sešlo se nás tedy 8, za brněnské jádro Jiřka, Zdenula, Zdena, za břeclavské Pavel, Andulka, Verča, za břeclavskou turistickou skupinu Miloš a za sebe a snad i jako příznivec Štolfovy party Andrej, takto Medvěd z Hodonína :))

Fotky jsou už tady od všech autorů, postupně se budou redukovat kvůli úspoře místa.

Autor: Pavel

Komentáře

Přehled komentářů

Nej (martinka, 13. 04. 2008 19:27)

Toto je nejlepčí blog na světě!!!!!!!!!!!!!!!

Jiřinko (Zdenula, 31. 03. 2008 22:02)

dívala jsem se opět do moudré knihy: violka je slovensky fialka ;)

Pájo (Zdenula, 31. 03. 2008 22:00)

to máš jak s tím drakem: to se musí umět a ne na to čumět :D.....myslím, že jsme jaro otevřeli do krásy))...příště nehledej šediny, ale krásy přírody)...přírodě děláme šediny my -lidi;), ale vrací nám to i s úrokem

šediny (Jiřka, 31. 03. 2008 21:17)

To víš,kadeřníci jsou kouzelníci:))Matička Země se nám odměnila pěkným počasím.A co další fotečky(ty moje)...

to čumím (Pavel, 31. 03. 2008 20:44)

Jak tak koukám na to počasí, to jaro fakt asi čekalo jen na nás, až ho "otevřeme". A jak zas porovnávám fotky z líbání matičky Země z loňska, tak koukám,dámy, žádné šediny vám nepřibyly a vlasy neubyly.. Jak to vlastně děláte?

podruhé (Zdenula, 30. 03. 2008 21:15)

jsem se mrkla na ty kytičky,jak se jmenujou a chytrá kniha řekla: ty modré malé 6až7-listé Jaterník podléška; další pak Dymnivka dutá -fialová, Plicník lékařský - červenofialový, Křivatec žlutý.......atd. :)

teda Pájo (Zdenula, 30. 03. 2008 21:11)

ty aby sis nerýpnul, to bys nebyl ty :D....ale Pálava se povedla, to je fakt ":O))

Drakiáda II (Anička, 30. 03. 2008 11:33)

A Jiřinka má za úkol sehnat na draka , kterého složila ještě jeden ocásek když se jí tam jeden zdá málo.

Drakiáda (Anička, 30. 03. 2008 11:31)

To víš Pavli, drakiáda bude pravidelně každého čtvrt roku, aby se natrénovalo. A nejen "ztracené hůlky" budou trénovat, ale i ti co "draky" nerozchodili.... chi..chi...chi

Komentář od Miloše (Pavel, 30. 03. 2008 09:54)

(Miloš - 29. 03. 2008 17:49)

Ahoj, díky za přijemnou procházku i společnost. Rad jsem poznal nové zajimavé lidi. Během týdne se pak na Rajčeti objeví i fotky (http://defenger.rajce.net).Mám 330 snímků, tak se snad i nějaké povedly...

Draky a draci (Pavel, 30. 03. 2008 08:42)

No jen se nesměj , je docela možné, že ti, co se z drakiády ulili, si to zopáknou na Prýglu, týče se to aj "vytracených" hůlek

Jaké železo (Anička, 29. 03. 2008 21:06)

o čem to mluvíš Pavli? Jaké železo jsi to kul, povídej... to by mě teda zajímalo...
A někdy neškodí si zopakovat to co jsi se v mládí naučil - to je k těm tvarům draka. Ono se ukázalo kdo je jaký "drakvedoucí" a kdo si rychle vzpomenul co se v mládí naučil...

Pak že Lidl je na draka :)) (Pavel, 29. 03. 2008 20:47)

nojo, od té doby, co jsme vyrostli, už kosočtverce nemalujeme po zdích a tak jsme docela zapoměli, že je to ten nejideálnější tvar :-))

Vydařená Pálava (Pavel, 29. 03. 2008 20:27)

To víš Andulko, železo se má kout pokud je žhavé :)) Kromě počasí a jedinečné přírody by to bez Vás nebylo ono, takže dík všem za účast, a zejména novým přátelům, snad jim to s náma sedlo a přidají se někdy zase.

Sluníčkový den na Pálavě (Anička, 29. 03. 2008 20:16)

Tedá to je rychlost, to čumím.Já si hezky chrupkám a naráz mi přiletí sms. No když už mě to vzbudilo tak jsem samo koukla. Opravdu skvělá múza tě navštívila a musím dávat pozor, abych se nespálila o čerstvost článku.
Jinak Verča je skvělá, úžasná trpělivost... tolik kecalů do řízení jen tak mít v autě nebude...chi.. chi..chi... a ještě nás všechny rozvezla.
Jinak i přes moje neustále skeptické předpovědi, jak zmokneme, velmi vydařená akce.

Drak kabrňák (Jiřka, 29. 03. 2008 20:01)

Hádejte čípak asi byl ten jediný drak co létal?Můj.Měl totiž klasický tvar kosočtverce+dlouhý ocas na kormidlování a to se mu pak létalo....(prodejce Lídl,cena 39,90,vyrobeno v Číně)A Ty si Verčo příště nenechej kecat do řízení,klidně je vysaď z auta:))A jinak to dneska fakt vyšlo!

Pájo (Zdenula, 29. 03. 2008 19:53)

jako vždy perlíš, čte se to jako po másle a teď už fakt nevidím a neslyším :D