Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okolo Prýglu cestička..

18. 10. 2008

Ano, Prýgl je uzamčen a připravuje se na přezimování. Zdravé jádro cyklotlupy bylo opět u toho a důstojným způsobem jsme zamkli Prýgl a tím ukončili cyklistickou sezónu. Dál do vody a na kola mohou jen opravdoví nadšenci a/nebo blázni:)).
Sešli jsme se jako obvykle v přístavišti a vyrazili- dnes pěškobusem- po pravé straně, což byl dobrý nápad kvůli sluníčku, které nás hřálo. Sice ne až tak moc, ale my měli sebou jiné, vnitřní "zahřívadlo", které padlo k užitku hned na startu, čímž jsme zároveň připili na zdraví naší oslavenkyni Jiřince.
Cesta ubíhala v pohodě a posléze jsme dokráčeli na hlavní cíl- hrad Veveří, kde jsme složili bágly, hlavy i kosti. Tam jsme dali kapku vynikajícího vínka od Zdeňuly, Jiřčino kafe z termosky i vynikající jablečno-ořechový štrúdl z téhož zdroje.
Na řadu přišly i zásoby, co kdo nesl, aby to pozpátku nebylo tak těžké. Cesta zpět byla neméně pohodová, se zastávkou v restauraci U Kotvy a marným hledáním (jedlých) hřibků.
Prýgl nás dnes uctil mimořádně nádherným počasím a překrásnou podzimní přírodou. Hromada zážitků, humoru a povídání. Na své si přišli i kačeři, kteří s vydatnou Mirkovou pomocí a trpělivou podporou ostatních našli princeznu Krasomilu, našli a tak jejich spokojenost nebrala konců.
Výlet se povedl; byl to opravdu balzám na duši, i když těla jsme měli trochu (a někteří i víc) unavena :-))
Zúčastnili se Zdenula + Zdenula ml., Mirek, Jiřka, Majka, Miloš a já. Všem díky za krásný den. Foto bude následovat.
Pavel


V sobotu bylo, tak jak píše Pája, neskutečně krásně, přímo letně. Přiznám se bez mučení, že jsem spletla hodinu a přišly jsme k přehradě s dcerou Zdenčou o hodinu dřív, ale ničeho jsme nelitovaly. Bylo to neuveřitelné, protože ještě ráno jsem se na námraze na mostě v Žabinách klouzala jako na klouzačce. A pak sluníčko svítilo skoro na opalování. A protože chytat bronz nás nebaví, tak jsme chvilinku pošontaly kolem a protože jsme nechtěly rušit rybáře, tak jsme si povídaly na lavičce, ale to už přišel Mirek. Netrvalo dlouho a dojela i Jiřinka a Pája s Majkou a Milošem. Pak jsme se vydali na cestu. Po cestě jsme jako vždy povídali a povídali, probrali jsme toho plno: od pečení - ten Jiřinčin štrůdl byl úžasný , až po motory. Bylo opravdu i na krátký rukáv, i ty kraťasy jsme potkali :), i když k večeru i teplejší vrstva se snesla. Cestou našel Pája houby - klouzky rozsypané kolem cesty, po které jsme kráčeli, ale daroval je jedné bábince, které tímto činem udělal velkou radost). V neděli jsme si se Zdenčou daly malé repete, ale sobotnímu výletu s vámi se to nevyrovnalo a i proto dík všem zúčastněným. Zdenula ":O))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Další foto ZDE nebo TADY

Komentáře

Přehled komentářů

Majce (Zdenula, 23. 10. 2008 15:11)

haha no vidíš, že máš, ještě že nás někdy ty děti zachrání :D, vím své

Zdeni, (Majka, 23. 10. 2008 09:41)

líbí se mi, jak si hraješ se slovíčky! :-)...a jinak - zdání klame - není široko daleko nikdo...jen můj syn řekl, že se asi obětuje (a do toho kina se mnou půjde)...hahahaha

Majko (Zdenula, 22. 10. 2008 21:06)

a myslím, že v okolí bys našla určo někoho, kdo by šel s tebou :)

Majko (Zdenula, 22. 10. 2008 21:03)

v případě Řecka jsem nemluvila o filmu, ale o zemi...a neber vážně některé mé bláboly :D....jako třebas tenhle: dál si sním svůj sen, neboj já ho nezbaštím :D...ach ten češtin já ho prostě žeru :)

Zdeni.. (Majka, 22. 10. 2008 15:10)

...tomu se říká optimismus přebarvený na černo...film jsem ještě neviděla - ABBU mám ráda, Meryl taky, tak jsem sama zvědavá, jaký je výsledek..jen ještě musím najít někoho, kdo se na něj vydá se mnou...

protažení a kino (Zdenula, 22. 10. 2008 09:39)

mám radost, žes měla radost :), Majko.....Řecko ach Řecko, můj sen...ale proč ho uskutečnit a ztratit ho :D...Jiřinko, kolik procent dáváš Mamma Mia? na csfd.cz má 75% :)

kino (Jiřka, 21. 10. 2008 19:23)

Film Mamma Mia vřele doporučuji,pěkné písničky,vzpomínky na mládí:)),nádherná příroda,neb se to odehrává v Řecku...

hahahaha... (Majka, 21. 10. 2008 07:47)

....Zdeni, díky za protažení mých obličejových i břišních svalů! :-)

Pájo! (Zdenula, 21. 10. 2008 07:41)

že ty se díváš na nějaké podivné filmy ;D, krysy si lidi kupují dokonce jako mazlíky domů, někdo z nich dělá dobrou ňamku a někdo je dokonce, ač o tom neví, klíďo sní a ještě si labužnícky mlaská se slovy: "to kuře je dnes fakt síla, bych se toho užral/a" :D a nakonec kdosi řekl: nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme :D hele běž do toho kina na Mamma Mia! to není o krysách :D...promiň, ale dnes mám rýpavou :)

kanálama... (Pavel, 21. 10. 2008 05:26)

nojo, hledání indicií nás zavedlo do kanalizace. Dlužno ovšem říci, že Majka se tam odhodlala jako první a já až jako poslední a to prosím po různých výmluvách a dlouhém váhání :-)). Přecijen se mám rád a vyplout někde ve Svratce ohlodán potkany mě moc nelákalo. Tohle byl naštěstí přivaděč povrchové vody do podzemí a tak se to obešlo bez oněch dlouhoocasých hlodavců. Docela dramatická tečka za hezkým dnem :))

a ještě něco (Zdenula, 20. 10. 2008 21:00)

tak Pájo, ty fotky nemají chybičku :), jako malované :), snad jen jedna je trolinku rozevlátá, ale to je asi větrem :D......pánové, co to tu čtu, tééééédaáááá teda, to bych do vás ani jednoho neřekla, Majko jsi šikulka!!!

náhodou... (Majka, 20. 10. 2008 07:48)

...stejně jak byla bezvadná procházka (nedělní vstávání bylo už horší a musela jsem bolest celého těla "rozjet" na kole), tak i to zakončení mělo svou pointu - kdy se mi podaří vlézt do kanálové stoky, v ní pak 70m jít a překonat tak klaustrofobii?...ještě, že tam kromě těch dvou "velkých a mě známých" zvířátek nebyly žádné další....:-)
Jo, a po cestě zpět jsme si i zazpívali!! - že by to bylo tím, že jsme se při luštění jedné kešky přeměnili v děcka, zahráli si, zasmáli se a pak si ve stejném duchu připomněli návraty z výletů domů?
Závěrem (když už jsem se tak rozepsala) - díky za bezva den! :-)

ještě jednou Prygl (Jiřka, 19. 10. 2008 20:55)

Přidávám se k ostatním,opravdu krásné zakončení sezony.Sluníčko nám bylo příznivě nakloněno a hřálo,pohled na všechny ty barvy kolem-úžasný.Hříbečky nás trošku sklamaly,smaženice nebyla,ale v hospůdce nás taky nakrmili:))Díky všem .

prýgl (Miloš, 19. 10. 2008 20:35)

S půvabnou blondýnou jsem dovedl představil ledacos´, ale že s ní polezu do brněnské městské kanalizace, tak to ne. To až v sobotní večer... Jinak, díka za skvelou procházku. V neděli jsme se prošli: Křtiny - Blansko - Křtiny: byčí skála, Máchův pomník, Alexandrova rozhledna, Vypustek...

Prýgl (Pája, 19. 10. 2008 20:18)

Díky Zdenule za doplněk, vlastně jsem s tím tak nějak počítal :)
Prýgl přímo úžasný, tlupa taktéž, fotky se už suší. Díky