Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moravský kras 2008

1. 6. 2008

Tak jsme se konečně dočkali a vyrazili do Moravského krasu kolmo.Ráno jako vymalované,obloha bez mráčku,ptáčci pěli a do toho se dořítil rozzuřený "žlutý sršáň" se dvěma včelkami:))Ovšem nutno podoknout,že přesně podle harmonogramu.(jenom pro vysvětlenou-včelky:Anička a Majka,sršáň:Pája)Tak,nevím,proč byl tak ubrblaný...Naložili jsme moje kolo,vyrazili směrem Domeček,proběhla první vykládka,vyzvednutí klíčů a hurá na společný start-Skalní mlýn.Velitel vozu měl vytýčenou trasu tzv.nejkratší dle mapy.cz.Jen jednou jsem chtěla jet jinou odbočkou a už bylo zle.Prý zbytečná zajiížďka,vrátili jsme se a pokračovali dále dle mapy.cz.A tak jsme mlčely a nechaly velitele rozhodovat.A co se stalo?Zabloudili jsme,vraceli jsme se a vyšlo nám to na stejno:))Nicméně na start jsme dorazili včas.Tam už čekal Mirek,Lída s Lubošem a Zdeňula se Zdenálem.Opět vzorně dle harmonogramu(ten celý sestavoval na minuty Pavlík,že..)Provedla se ještě menší úprava mého kola - pánové děkuji moc a vyrazilo se směr první bod-Kateřinská jeskyně.Tam nás nečekala jenom jeskyně,ale i skupina fotících se Japonců:)).Pokračovali jsme Suchým žlebem směr Balcarka.Ta ovšem byla zavřená a tak naši posedlí Geokačeři (Majka,Pája a už to chytlo i jinak celkem klidnou a rozumnou Zdeňulu..)šli hledat "kešku".Pokračovali jsme do Ostrova u Macochy.Tam jsme si vyšlápli první z větších kopců a podívali se na místní kostel a starý větrný mlýn.A opět řádili geokačeři.Potom ,asi už z toho sluníčka,jsme nějak omylem jeli sice na Sloup,ale neplánovanou zkratkou,čímž jsme vynechali vtipně ten nejvyšší bod trasy.Ale my se nevzdáváme,proto po příjemném občerstvení a osvěžení se v hodpůdce před Sloupsko-šošůvskými jeskyněmi,jsme přece jenom jeli na Sloup,prohlédli si místní krásný kostel (kačeři opět řádili,byla tam nějaká kěška) a potom si vyšlapali ten největší kopec v tom největším vedru...Ale stálo to za to.Novodobá kaple v Šošůvce je opravdu moc pěkná.A uspokojeni byli opět i kačeři.Od kaple jsme už pokračovali zase zpět směr Pustý žleb a Skalní mlýn.Sjezd Pustým žlebem byl opravdu bonbónek a třešínka na dortu dohromady na závěr.Fakt krása.Na Skalním mlýně jsme si ještě chvíli poseděli a občerstvili se pivem,uzeným pstruhem,klobáskou na grilu,někdo si vysomroval i čerstvý chléb:))...Domluvili jsme si taky večerní tečku-Ohňostroje na Pryglu.(díky Lubošovi a Lídě za dobrý tip,opravdu jsme je měli jako na dlani a bylo to nádherné)

Co říci na závěr?Krásně prožitý den!!
P.S.Sršáň s posádkou a Mirkem se stavili ještě v kostele ve Křtinách-taky nádhera.
A je fakt moc škoda,že se nemohla zúčastnit Verča,určitě by se jí to líbilo.Ale už se jí blýská na lepší časy,tak snad příště?
Jiřka

A další pohled od Páji:

Po letitém plánování se akce konečně povedla zorganizovat.
Inu, vyplatilo se počkat, než Jiřka dozraje a zúročí své organizátorské zkušenosti. Tentokrát jsme dostali i nalajnované trasy a mapky. K tomu jsem zpracoval zmíněný itinerář příjezdu, připravili jsme přespání v Domečku a bylo objednáno skvělé počasí a solidní účast; tedy už stačilo jen vyrazit.

Výlet byl skvělý, podrobněji už popsat nelze. Japonci mě nepřekvapili, ale by mě zajímalo, jak se ti Japonci dozvěděli že máme Macochu? K.....šikmooké :-))))
Otázka geocachingu: kešky jsme hledali proto, že tam prostě byly. Snad jsme nikoho moc neobtěžovali (tady si nejsem moc jistý). Teda Zdenula se perfektně předvedla, dokonce si zamazala o kameny triko a tak se ji budu muset revanšovat nějakou sladkou odměnou :-) (nebo Vanišem)
Zájem projevil i Zdenál a Luboš s Lídou; Mirek byl neutrální....

Ohňostroj na Prýglu - no comment. Jedním slovem: fascinující. Dík za pěknou podívanou, na kterou jsem se léta těšil. Tropická noc, obloha plná hvězdiček, komáři neštípali, kapsáři neřádili; vůně sena, perfekt výhled... pravda, trochu jsem "blódil" a už jsem se smířil s tím, že se nikdy neuvidíme, ale nakonec zvítězila solidarita nad škodolibostí a dopadlo to dobře. Jinak mi vysvětlete, jak mám já, nevědomý člověk z dědiny, pochopit takovou banální věc, že šaliny č. 1 a P1 nemají stejnou trasu, nebo "přestoupíš na Mendláku na 1 Hybešovku.. ale kterým směrem? A je to šalina, trolejbus, autobus nebo nedejbože rikša? Lístky si někde kupte... ale KDE, za kolik a jaké pásmo?A kde vzít drobné?
Takže považuji za zázrak, že jsme se tam vůbec dostali, neztratili se, nic nás nezajelo a dav nás neušlapal... Vzít sebou Jiřku jako průvodce po šalinách brněnských byl počin víc než prozřetelný.

Jinak každá památka, jeskyně nebo atrakce by zasloužila samostatnou návštěvu a samostatný článek nebo knihu, ale tolik času bohužel zde nemáme vymezeného.
Pavel

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentáře

Přehled komentářů

Pájovi (Zdenula, 10. 06. 2008 15:25)

si myslím, že se ještě najde nějakej volněj termínek na nějakou tlupí akcičku na Macochu neboj ;)

Tak různě (Pavel, 08. 06. 2008 19:37)

Zdeňule:Macocha- snad se mi povede vytáhnout tam děcka. Ale se mi zdá, že Macocha už zůstane v našem inventáři aj pro příští roky (pokud dožijem)
Verči: ??? Ale já si nestěžoval :-))

článek (verča, 08. 06. 2008 17:47)

Oba články super,z Jiřinky nám roste druhá Němcová.
Pavli,chybí ti žářezy?mě taky,ale kde vzít.....
Jistě bude líp

Pájovi (Zdenula, 06. 06. 2008 11:17)

jako že jsme neviděli Macochu? uvidět a zemřít hahahahaha.....ale souhlasím, je tam plno míst, které bychom ještě mohli vidět, je na co se těšit))

fotky a spol. (Pavel, 03. 06. 2008 09:35)

Teda s fotkama mám skluz, a taky čekám na další, ať je z čeho vybírat. Ale my, co to máme v živé paměti, víme své :-))
A myslím, že na Macochu se vypravím(e) někdy zas, zůstali nám tam nějaké resty (tentokrát to není o geocachingu :-)) )

Fotky (Jiřka, 02. 06. 2008 20:06)

Když ten Pavel tak otálí,dala jsem aspoň pár fotek do fotogalerie(dá se na ni kliknout,kdž se vybírá název akce,než se rozklikne "celý příspěvek")Jak se dávají fotky přímo pod článek jsem už zase zapo...

Majko (Zdenula, 02. 06. 2008 14:37)

klíííííd, už máme prostě nárok sem tam zapomenout nějakou tu blbinku ;D, důležité nezapomínáme ;)...díky všem za všechna písmenka, hezky jsem si početla

omluva (Majka, 02. 06. 2008 13:49)

samozřejmě patří i Jiřince...

sorry (Majka, 02. 06. 2008 08:47)

to se tedy omlouvám, Pavle, já jsem jen zaregistrovala tu Jiřinčinu větu a vykulené oči Aničiny..jdu si vzít koenzym Q10... :-(

ne,ne,ne (Jiřka (Majce), 02. 06. 2008 07:41)

o nedostatku sexu začala hovořit kvůli tomu pokračujícímu brblání Anička,já jsem se jenom přidala a podpořila Aničku:))Ta si to užila hned od rána(to brblošení).A Modrásek to by mohlo být a už jsme celá taková hmyzí skupinka:))

nejen zářezy na pažbě! (Majka, 01. 06. 2008 21:49)

musíš si, Pavle, zkontrolovat také stav paměti...o nedostatku sexu hovořila Jiřinka...:-)
Ale jinak díky - včelka Mája mi docela lichotí...kulaťoučká a docela pracovitá - to beru (i když vím, že připodobnění bylo jen z důvody shody jmen!)Beruška Jiřinka taky sedí (už jen podle převládající barvy na tričku)...a Anička by z téhož důvodu mohla být modráskem...

Rozzuřený sršeň.. (Pavel, 01. 06. 2008 15:45)

.. jsem byl "z jistých důvodů" hned po ránu, to je pravda. Anička prohlásila, že je to nedostatkem sexu. Tedy nejvyšší čas zkontrolovat diář a obnovit zářezy na pažbě... :-)))

"Teletubbies" (Pavel, 01. 06. 2008 15:33)

Teď jsem si vzpoměl, že výlet měl přecijen jednu chybičku: zapoměli jsme předvést "teleblbís" ačkoliv pláštěnky jsme měli všichni. Tak příště...

Oprava (Pavel, 01. 06. 2008 15:24)

Opravuju a opravdu přiznávám, že v autě si nebrblala ani trošku, ale o to víc při výstupu na Kilimandžáro nebo co to byl za kopec :))
Takže pracovní název BBB (Brblající Beruška z Brna)

no to teda ne..... (Jiřka, 01. 06. 2008 15:09)

Musím to opravit,protože já jsem do příjezdu žlutého sršně vůbec nebyla v autě.A brblala jsem jenom při výstupu na nejvyšší bod-kaple Šošůvka:))A to si myslím,že v duchu si pobrblal každý.Cestou zpět-to s tím kopcem nebylo brblání,ale pře o profilu krajiny.(a Brundibár je takový škaredý brouk.kdyby jsi aspoň taktně řekl brblající Vilík:))Tak a teď je to správně.

komentář (Pavel, 01. 06. 2008 14:10)

Článek jako z Blesku, ještě jsem se neprobudil a už jsem dostal echo, že je hotov. Některé věci je samozřejmě nutno okomentovat, některé radši ne :-)). Takže přidávám svůj článek a později zpracuji i došlé fotky.
A propos, název "včelka Mája" je docela trefný, takže popis osádky "Žlutého sršně" je asi následovný: Rozzuřený sršeň, Včelka Mája, Vosa ?? Anička a Brblající Brundibár Jiřka. Tak.