Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulovská Muzejní noc

16. 5. 2008

Na echo ohledně muzejní noci v Mikulově se břeclavské jádro domlouvalo, že je nutné nejen šlapat do pedálů a zvyšovat si fyzičku, ale občas i té kultury je třeba. Domluva byla trošku kostrbatá nicméně jsme se zhruba během hodinky sešli a potkali se přímo na místě konání. Někdo musel neočekávaně pracovat (že jo Pavli,..), někdo zase musel nutně utratit nějaké prašule co ho doma tížily….

 Akce byla oficiálně zahájena v 19 hod., což jsme s Verčou samozřejmě nestíhaly, ale to hlavní jsme už viděly. Jako správné zvědavé baby jsme začaly s prohlídkou břitové věže, která bývá jen zřídka přístupná a navíc i tentokráte byla otevřena pouze na vlastní nebezpečí. Vystoupaly jsme až nahoru a ten pohled opravdu stál za to. Pak jsme chtěli stihnout v zámecké knihovně variace na Košilelu Christiana Morgersterna v podání DC Vaiceand.cz. A nebyly jsme samotné, tady jsme se potkali s dalšími – Majka, Miloš a……. Odsud jsme spěchali na zámecké nádvoří zkouknout rytířské souboje v turnaji pro královnu. A tady se k nám přidal poslední člen silného břeclavského jádra – Pavel. Nicméně po turnaji jsme chtěli ještě hodně zkouknout tak jsme se trošku rozdělili, abychom se v závěru zase sešli a rozloučili u obřího sudu s přípitkem ve 23.00 hod. Místy mi to připomínalo dostihy, v tak krátkém časovém rozmezí stihnout tolik aktivit-. Ale opravdu to stálo za to.
Zúčastnění: Pavel, Verča, Majka, Miloš, Anička, Dáša.....
Fotky budou následovat, pokud se mi to podaří odeslat.

Autor: Anička

Dodatek :
Nebýt Miloše, bychom se o této skvělé a nepochopitelně utajené akci nedozvěděli. Muzejní noc v Mikulově byla zároveň zahájením muzejních nocí v republice, tedy proto tolik slávy.
Chtěl bych podotknout, že v přilehlém zámeckém parku bylo postaveno napoleonské ležení v počtu asi 40 stanů a podle rozhovoru s některými vojáky jsem usoudil, že se bude zítra bojovat a střílet skoro stejně jako před 199 lety... škoda že u toho nebudeme, vojáci leštili flinty a plnili strožoky slámou, nastávající měsíční a teplá noc jim přála, leč naše holky se mi nepodařilo "udat", holt je budu mít nadále "na krku"; evidentně už odvykly od takového parádního spaní, nemýlím-li se :-))
=Pavel=

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentáře

Přehled komentářů

jména a (Zdenula, 22. 05. 2008 09:08)

Majko, i jiné jména či zvířátka by se taky daly použít a dokonce nehledě na rody - broučku, člověče, zlatíčko, budulínku, :D...mi povídej, přesně můj problém, ach sbohem a šáteček, můj mozku ;D hahahahaha

jména.. (Majka, 19. 05. 2008 11:48)

Já mám problémy se zapamatováním jmen odjakživa...stejně jako otec, který mi dal radu, že mám všechny oslovovat drahoušku nebo tak nějak podobně...to jen na vysvětlenou, kdyby se vám zdálo, že vás oslovuji moc důvěrně... :-)))

muzejní noc (Zdenula, 18. 05. 2008 17:48)

Vidím, že jste se měli fajn, to jsem ráda), se přiznám, že jsem chtěla Zdenála přemluvit a jít taky, ale jsme kecali s Rakouskem (učiteli) v jedné nejmenované hospůdce, pivo teklo proudem a my se Zdenálem taky svlažovali hrdla až do jedné v noci)))) o to horší bylo ráno vstát a jít do práce (jednání naší školy s rakouskou) a vydržet tam až do jedné odpoledne, ale vše se zvládne, když se chce....mimochodem Miloši, asi nepatříš k těm, kdo zapomínají))))...přidávám se k Aničce, se mi to taky stává ;)

tečky (Anička, 18. 05. 2008 08:01)

Se omlouvám Dáši i tobě Miloši, ale paměť mi jaksi vypověděla službu a Pavel mě v tom nechal, že by pomsta za to, že nás nemohl udat do napoleonského ležení?

... (Miloš, 17. 05. 2008 22:48)

A ty tečky jsou jako Dáša, jo?
Přesto jsem vás rád viděl :-)
Fotky budou, hlavně na Rajčeti, ale nějaké i pošlu...