Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro na Prýglu (II)

27. 4. 2008

Odemknutím Prýglu jsme definitivně otevřeli cyklistickou sezónu i pro ty méně odvážné a zimomřivé. Na akci jsme se dlouho těšili a připravovali, k této události jsme si pořídili nové trika, někteří přilby či další vybavení, (některé dámy prý i nové plavky) a Andulka i nové kolo. Bylo načase, ten šrot byl už vážně nebezpečný a tímto počinem byla naše rychlost konečně odbržděna na nějakých 10,4 v průměru a jak se naučí na tom jezdit a přehazovat a -zejména - nepadat, budeme na tom ještě o něco lépe.
Vše bylo zorganizováno do nejmenšího detailu, chvíli sice vypadalo, že pravá ruka neví, co dělá levá, nakonec se ale vše povedlo i s tajnou akcí pro Andulku. Ještě že to Mirek nevykecal.. :-))
Tedy z pohledu břeclavského jádra:
Odjezd jsem přesně naplánoval, však jsem si za to taky slíznul kritiku ze strany Andulky. Bodejť, dovolil jsem si narušit její sobotní biorytmus už tak rozhozený posunem letního času a reakce byla jako když probudíte medvěda ze zimního spánku :)))
Nakonec se ale ukázalo, že jsme tak-tak stíhali a příště bude odjezd ještě o 12 minut dřív. Tento strategický plán jsem narušil já se svým 15 minutovým zpožděním, které jsme postupně eliminovali- i díky Andulce, která tentokrát nečekaně a spořádaně stepovala před barákem- na nějakých 8 minut v cíli. Mezitím ještě naložení Miloše.
Ostatní už probíhalo podle plánu, vyzvednutí klíčů u Jiřky, ubytování v Domečku, ještě jsme stihli pozdravit Jůru v akci- tedy v práci, odjezd na Prýgl... Ostatní tam už byli a tak se po nachystání a přivítání mohlo vyrazit.
Dál už budu stručný, páč jsme to všichni zažili a krom světlých výnimek to jiných stejně nezajímá :-)))
Tedy vyrazili jsme z levé strany po asfaltce, krátká zastávka jako vždy na Kozí Horce, pak na hrad Veveří, kde byla hlavní pauza. To už jsme byli rozehřátí a tam i po zbytek cesty byla promenáda našich nových dresů. (Dámská promenáda v plavkách se - naštěstí pro dámy a buhožel pro pány- kvůli chladnému počasí a studené vodě nekonala..). Na Veveří jsme opět pochodili zákoutí, dali svačinku, kafe i vzorek vína, Zdenál pivo a někteří i medovinu. Pak dravci,ochozy a mezitím bujaré veselí a focení. Pak jsme se rozhodovali, krerou cestou se vydat, dámy přehlasovaly tu kratší, ale náš dvorní navigátor Zdenál nás jakoby omylem opět zavedl na tu delší přes Veverky a tak už se nedalo nic dělat, kupodivu dnes Jiřka opravdu zanechala brblání doma a tak to probíhalo v naprosté pohodě a nakonec mu všichni děkujeme. V dáli začalo bouřit a padlo i prvních pár kapek a jelikož jsme to měli do cíle daleko, už jsme počítali se slejvákem. No nebudete věřit, ale všude okolo pršelo, jenom nad náma ne. Tak jsme dorazili až do přístavu a sedli do restaurace trochu spočnout, případně se osvěžit.
Pak jsme naložili kola a vyrazili "domů". Po cestě jsme si všimli mokré silnice a spousty kaluží a teprve z vyprávění jsme se dověděli, jak všude lilo i s kroupama. Prýgl a jeho duchové nám tedy byli příznivě nakloněni, za což se jim odměníme některou další návštěvou.
Pak večerní posezení, kde jsme popřáli Andulce k její třícítce (té poslední) :-))) :-)) a bowling, na kterém se projevila rostoucí výkonnost a s takovou jim o vánocích rozbijeme bank. Dlouho vedla Jiřka, pak jí sláva stoupla do hlavy a únava do ruky a tak skončila stříbrná. Vyhrál Mirek, na poslední chvíli se přehoupnul přes stovku a jeho hody byli jako vždy rozvážné, vyrovnané a stabilní. Ostatní jsme šlapali v závěsu za Jiřkou, hlavně Zdenál, docela dobře koulel i Miloš a Majka jakožto (ovšem nikoliv v bowlingu) naši nováčci.
V Domečku se pokračovalo v oslavě zdařilého dne, likvidovalo se vínko červené aj bílé a dobroty z domácích zásob, Miloš nenápadně zmizel spát a Andulka zaspala při klábosení, čili u mého monologu...
Na druhý den jsme se sešli 4, vypravili jsme se pěšky na Špilas, obloha bez mráčku, teplíčko... pak jsem se se Zdeňulou předvedl na bruslích a nakonec jsme se - po rozloučení se Zdenulou- odebrali za Jůrou do jeho "bojového stanoviště" tedy do Probe, na kafe a trochu pokecat. Pak naložení kol, báglů a Adios, Brno....
Tady by mohl článek a akce oficálně skončit, ale jelikož jsme toho měli málo, sešli jsme se večer ještě u Verči na "čaji po páté", samozřejmě na kolech, pokecali jsme (pochválil jsem Verču, že jako správný hospodář jímá dešťovku do kádí a Andulka objevila, podle barvy kádí, že je to teplá a studená :-)) ..... a těsně před soumrakem jsme dojeli domů.
Shrnutí:
Najeli jsme okolo Prýglu 24 km, někteří ještě o deset víc, pěšky na Špilas asi 6 km, se Zdenulou na bruslích skoro 1 km a já s Andulkou na kolech ještě dalších 20-28 k Verči. Úrazy - kromě poškrábání se Andulky v mém autíčku a prvního pádu na kole u téže osoby-naštěstí veškeré žádné.
Akce skvělá, zážitky perfektní a nálada ještě lepší.
Zúčastnili se Anička, Miloš, Majka, Jiřka, Mirek, Zdena, Zdenál, Jůra jako čestný host, Verča jako posluchačka a já.
Do jádra MCT - konkrétně do břeclavského - se definitivně začlenili Miloš a Majka, která s tím prozřetelně počítala a tak její zápisné - kvalitní sedlecké víno- padlo k úžitku ostatním :-)))
=pgnext=

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přehled komentářů

Naloďování (Anička, 29. 04. 2008 23:22)

No tak, přeci bys nechtěl, abych já s proviantem se naloďovala u tebe.

článek (Zdenula, 29. 04. 2008 20:53)

se ti krásně vyloupl, Pájo, sice je opepřen (ty by sis to ale neodpustil že, to bys nebyl ty;)

článek (Jiřka, 29. 04. 2008 20:28)

No vidíš,jak Ti to jde.Jak říká Zdeňula-jako po másle:))Jenom chci říct,že jsem sice šlapala bez reptání,ale největší rýpal jsi byl tentokrát Ty:))Fotky se opravdu povedly a musím říct,že všichni,co byli na kole v sobotu,zmokli.Jenom my né.Tak nás mají asi opravdu ti duchové prýgelští rádi.

časová rezerva (Pavel, 29. 04. 2008 20:24)

no mám to vyřešeno raz-dva: příště žádné zpoždění nebudu mít, to slibuji. Časovou rezervu ponechám vám, bude se totiž "naloďovat" u mne :-))))

třikrát (Anička, 29. 04. 2008 18:44)

to musím přečíst, protože tě snad líbali múzy dva večery, já přes uslzené oči od smíchu vůbec nevidím na klávesnici. Super.....ikdyž pravda pravdoucí příště až budeš dělat podrobný plán, naplánuj si pro sebe tu časovou rezervu, abych náhodou někdy nevystála před barákem dolík do půl těla, to bys mě pak těžko hledal.
A jaký medvěd ze zimního spánku? Kdo to měl zpoždění cooooo? Já určitě ne a ten úraz v tvém roztomilém autíčku jsem fakt nečekala přesto, že jsem zvyknutá na cokoliv - matky, šroubky a všelijaké železa pod nohama je zcela normální, sednout si do svačiny co necháš na sedadle by mě taky nepřekvapilo, ale jakási tyčka co trčí u sedadla to mě fakt trošku vyvedlo z míry. Pro jistotu jsi to stačil uklidit dřív než jsem zjistila na co, že jsem to narazila, abych asi moc nehlučela , že jo?

Komentář na Rajčeti (Pavel, 29. 04. 2008 12:46)

Dovoluji si přetisknout Milošův komentář na Rajčeti (fotky tamtéž):
"Noc, jsem stravil netradičně, citil jsem se jako v přirodě: tvrdá země a dřevorubec s mot.pilou nedaleko... Po snídani se zbytky vín, vyrážime na Špilberk. Zde s půvabným doprovodem si objdeme celou pevnost. Poté sestoupime do města, kde projdeme oběma radnicemi. Následuje průzkum podzemní krypty s vysušenými kapucíny. Perličkou dne se stava veřejná exhibice na in-linech. Naštěstí bez urazu i zajmu policie... Zavěrem se ještě zastavíme na kafe v klubu Probe. Naložime kola, zamáváme Domečku a s Vinohrady za zády, se řítíme k domovu."

článek k akci (Pavel, 29. 04. 2008 10:13)

Tak, milánkové, máte to tam. A teď se do mne pusťte :-)))

díky všem, bylo zas moc fajn (Zdenula, 28. 04. 2008 23:16)

budem se těšit na to příště, Majko. Miloši, ty fotky se ti fakt povedly, ale to ty víš (a díky, žes vybíral, nejsme všichni fotogeničtí :D); Pájo, přidávám se k holkám, zbývá článek na tebe, tobě to jde, jak se říká "jako po másle" ;) ":o))

článek (Anička, 28. 04. 2008 22:02)

snad bys nechtěl, abych ho napsala já? Já mám teď myšlenky jak které kolečko přeřadit a ještě bych do toho zapletla červenou, modrou, teplou a studenou a to by byl pak galimatyáš. Tak se na cestách kochej krásama, jen bacha abys nenarazil a až se vrátíš myšlenky spřádej do pořádného článku ať je co komentovat.

šéfredaktor (Jiřka, 28. 04. 2008 21:14)

Jasně,že se toho musíš chopit Ty,Pavli.Tebe objímají totiž múzy pořád:))

článek (verča, 28. 04. 2008 20:20)


je to zase Pavli na tobě

:-) (Majka, 28. 04. 2008 14:46)

Zdravím! Vidím, že jste si parádně užili i neděli! Tak snad zase brzy nashle! :-)

třeba já? (Miloš, 28. 04. 2008 09:55)

krátký komentář i fotky z neděli jsem dal na rajče.

a myslíš (Zdenula, 27. 04. 2008 21:11)

že se najde? ;D