Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestr 2007

31. 12. 2007

Silvouše jsme pořádali opět v Brnisku a opět se vydařil. Sice jsme toho tolik nevypili jako vloni, zato jsme toho víc viděli a dobře se zabavili.
Tentokrát jsme si vybrali restauraci Swoya, což byla - po předchozím otestování a zejména v porovnání s Vrtulí - zdánlivě dobrá volba.
Bohužel, nebyla tam ta pravá atmosféra; ječící "hudba" kazila dojem a komunikaci. Tma jak v pytli, což by normálně nevadilo, kdybych nemusel luštit při svíčce v jídelním lístku a nimrat se v rybě. Šetřílo se taky na topení, to by se zase, při trošce představivosti, dalo pojmout jako příprava na následující pobyt venku. Ale jídlo bylo prý skvělé, což se o tom mém pstruhovi říci nedá. Tohle mi předložit nějaká, byť jinak nadějná, děva, viděla by mě naposledy. A to nejsem kdovíjak vybíravý, že jo. Lépe bych ho udělal i já a to si vůbec, ale vůbec nefandím :-)).
Je to škoda, tahle luxusně se tvářící restaurace by si zasloužila trochu víc péče a o dvě třídy lepšího kuchaře.
A tak mám dojem, že -s pravděpodobností, hraničící téměř s jistotou - do tohohle lokálu, jinak s docela příjemnou obsluhou, už nikdy nepáchneme.
Takže jsem se logicky docela těšil do domečku, abych si spravil chutě. Tam jsme vyzkoušeli všechny vzorky od pití až po skvělé jídlo a cukroví.
Vidět, že dámy nezahálely a pořád ještě znají poctivou českou kuchyň a vánoční tradice.
Pak jsme vyrazili ven, zapalovali prskavky a vypustili pár raket a postupně vyžehli všechny šampusy.. A hlavně se kochali tou krásou, co vytvořila noční příroda s nasněženými stromy, ozdobenými žárovkami.
Neutichající ohňostroje byly překrásné, a to jsme ještě netušili, co připravili Vinohradští pánové. O půl jedné se rozzářilo nebe přímo nad našimi hlavami množstvím krásných efektů z připraveného ohňostroje. Taky jsme zkusili jejich svařené červené, které mi konečně rozmrazilo ruce a zahřálo i zevnitř.
Pak pokračovala oslava už v teple, kde jsme si vylosovali dárečky a pokračovali v zábavě až do rána. Zkusili jsme aj karban a podle výsledků to vypadá, že se mi bude dařit - kdyby už v ničem jiném - tak alespoň v těch kartách. Podle množství přání a skvělých přípitků budeme asi zdraví jak řepy a štěstí bude nekonečné. No uvidíme. Jsou tací, co by pro práci vypustili aj duši a na vlastní zábavu jim nezůstává čas a síly. Tentokrát to z bunkru řídíla Jiřka, která by měla změnit léčitele, neboť Becher už zjevně nezabírá a Julínek jí odpomůže leda tak od peněz. Ale komu není rady... Jůra to prý pozoroval za zavřenými víčky; no a další se podle svého zvyku opět odebrali do svých klubů důchodců -(no comment)- a zatím od nich nemáme ( bohužel, nebo naštěstí ?) žádné zprávy.
Tak ať je tedy ten nový rok příznivější a mnohem lepší, než ve skutečnosti bude.
Sešlo se nás s bídou 8, ale aj tak dobře, neotevřené víno alespoň dozraje a bude čekat na svou další příležitost.
Pro úplnost, kromě mne přišli ještě Kamil, Džína, Andulka, Verča, Zdeňula, Zdenál a Zdena ml.
Velké Díky
patří Zdeňuli, bez které by letošní Silvestr v této podobě asi nebyl, Jůrovi a jeho přátelům za přízeň a poskytnutí zázemí
a všem ostatním za skvělou společnost.
-pgnext-
 

Fotoalbum nebylo aktualizováno.

Přehled komentářů

fotky (Zdenula, 17. 01. 2008 22:53)

depáááááá lepkavé, co tě vedé jaká vášeň)),ale oku libé a ono nechce odejít, minkote šilhám :D

fotky (Zdeňula) (Pavel, 17. 01. 2008 22:48)

To jsou tak lepkavé nebo co?? :)))

fotky (Zdenula, 17. 01. 2008 21:15)

ty se faááákt moc povedly, nemůžu od nich oko utrhnout ;D

tak (Zdenula, 11. 01. 2008 23:49)

jsem to nakonec taky našla, sice mě zlobí viry,ale jen v PC,Jiřinko, ne ty,co byly tvoje;), děkujem za přání, končí moje zvolání (k tobě). Pájo, článek jako vystřiženej,supr,ale skoro kvůli mně ten Silvouš nebyl,nezamluvila jsem klíček a myslela že ty jo.......komentářů by mohlo být haba fuk, jen je napsat a ono mě nic nenapadá,jen že bych měla jít spát ":oD

to je radosti (Anicka, 09. 01. 2008 21:44)

No to je fakt, kdybys to nenapráskal tak to nikdo neví, teď už si to budou cvrlikat i vrabci na střeše... to je právě to dospávání....

A dojmy? No ty nejskvělejší, rok od roku je to lepší a lepší.... časem to přivedeme k dokonalosti i s tanečkem....

no hurá (Andulka) (Pavel, 09. 01. 2008 21:40)

Tak napotřetí ti to vyšlo. Změna je život, tak trénuj. A Tvé dojmy ze Silvestra? A to ještě nikdo neví, že jsme ho zakončili až druhý den večer, žejo.

.... kuk (Anička, 09. 01. 2008 21:27)

Tak už jsem dohnala spánkový deficit ze Silvestra a probouzím se k životu. A taky mi dalo trochu práce najít stránky, se mi všechno vymázlo a má pamět nějak nefungovala. Ale!!!!!!! pozor, už je všechno jak má být, jen múza ještě nedorazila...Co to tady zase je za novoty, jaké - opiště, prosím, kontrolní kÓd, už ho opisuju potřetí a furt nic....

zimní spánek (Pavel, 09. 01. 2008 20:56)

Koukám - podle počtu komentářů - je to tady DĚS A BÍDA. Zdá se, že jste se opravdu uložili k zimnímu spánku. A jinak, Jiřko, vyřiď Boschovi a Rexíkovi, že se na ně zlobím, takhle ničit zaměstnance a nám oslavu, mají u mě tučné mínus.

léčitel (Jiřka, 05. 01. 2008 20:37)

Tak to je fain,že jste si toho Silvestra užili, což se o mně zrovna říct nedá. Ale náhodou je mi rady i pomoci, přecházím od dlouholetého přítele Bechera k panu Slivovicovi:) Má lepší výsledky. Hlavně chci poděkovat všem aspoň za psychickou podporu. Moc to pomohlo.
Pája píše, že jste toho nevypili tak moc jako loni, ale teda podle foteček od Giny to tak nevypadá:) (co-Pavli?) A to byl taky nápad,dávat si pstruha-měl jsi zůstat u osvědčené sýrové variace...Ještě jednou přeji všem jenom to nej do roku 2008 a už se těším na nejbližší akci.