Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otvírání jara

17. 3. 2007
Pochodem přes Pálavu jsme slavnostně otevřeli jaro čili oficiálně zahájili turistickou sezónu. I přes nepřízeň počasí, které si zrovna vybíralo své resty z minulého měsíce, jsme odhodlaně kráčeli kupředu, zpátky ni krok :)) Naštěstí jsme měli s sebou baťohy s bohatou svačinou a někteří aj nasbírané zimní kila, takže nehrozilo, že by nás odfouklo.
Trasu jsme zahájili na Sirotčím Hrádku, poryvy studeného větru a první kapky nevěštily nic dobrého, přesto jsme ale vytrvali a zdolali posléze celou Pálavu; nejdříve po zelené až k Dívčím Hradům a po červené zpátky k výchozímu bodu pod Sirotčí Hrádek. Jelikož bylo ještě poměrně dost času, jsem měl v záloze ještě Svatý Kopeček resp. Turold, ale po zahřátí horkou polévkou, kafem a někteří též tuplovaným grogem jsme nakonec usoudili, že vyjít do takové zimy by mohlo napadnout jen blázna, a taky jsme usoudili, že toho pro začátek bylo aj dost a zbylé kopečky uděláme někdy příště.
Přesto jsme ničeho nelitovali, příroda na Pálavě je nádherná v každé době, jediné co nám nevyšlo a kvůli čemu se tam jistě letos ještě podíváme, bylo panorama okolí Novomlýnských nádrží a výhled do dalekého okolí, který byl poněkud zastřen mlhou.
Doufám že jsme touto hlavní jarní akcí založili tradici...
Účast: delegace z Brna: Mirek, Jiřka, Zdena
delegace z okresu: Andulka, Verča a místní šerpa tedy
A pár fotek pro ilustraci:
=autor: pgnext=
Fotoalbum nebylo aktualizováno.


 

Komentáře

chlapská logika... (Pavel, 25. 03. 2007 19:59)

nebo spíš vyčůranost :-))

no comment (jiřka, 25. 03. 2007 18:31)

Jasně-chlapská logika....

re:šerpa (Pavel, 21. 03. 2007 21:54)

Však právě proto jsem se, Jiřko, prohlásil šerpou až po skončení výletu ne??

šerpa (Jiřka, 21. 03. 2007 21:29)

Jen malá poznámečka-když je někdo "šerpa",tak by měl nosit batohy s potravinami a ne aby si je účastníci výstupu nosili sami,co?