Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolem Brněnské přehrady II

19. 5. 2007
"Okolo Prýglu" jsme to tentokrát vzali opačným směrem, tedy od přístaviště po levé straně po docela frekventované asfaltce a bohužel ve velké rychlosti na nejmíň očekávaném místě s "lochnou jak sviňa " jsme se skoro všichni dostali do kolize, naštěstí jen sami se sebou (!) a u hradu Veveří pak Zdeněk konstatoval proraženou duši, naštěstí měl s sebou kompletní skládací kapesní cyklodílnu a tak tuto první a poslední nemilou událost rychle zprovodil ze světa a pak nás čekaly už jen příjemné věci.

Pod hradem Veveří se konal očekávaný sraz veteránů užitkových vozů, tedy traktůrků, náklaďáků, autobusů a vojenské techniky. Samozřejmě to potěšilo hlavně pány a díky dámám za ztrpení, taková krása se nevidí každý den.
Někteří nadšenci obdivovali i Mirkovo kolo, patrně si mysleli, že je taky součástí expozice.
Pak jsme na hradě Veveří provedli tradiční prohlídku exteriérů, dravých ptáků a zejména košt vína což by mohl být teoreticky hlavní cíl cesty - že, Jiřko?- ale my jsme měli  ( na podnět Mirka) vyšší mety ;rozhodli jsme se otestovat novou trasu okolo přehrady, s úmyslem přejít na druhou stranu až za obcí Veverská Bitýška.
Tam jsme po mostě přešli na druhou stranu přehrady, a posléze se nám povedlo najít žlutou značku a po druhé straně přehrady, úzkou lesní stezkou místy vyrvanou skalám, jsme se pomalu vraceli zpět.
Stezka byla zpočátku strmá a nesjízdná, takže jsme se ani moc nedivili brblání Jiřky; postupně se však stávala příjemnější (Jiřka taky) a občas se dalo docela pěkný kus jet.
Tak jsme se dostali až k mostu u hradu Veveří a pokračovali dál vlevo kolem přehrady po červené, námi už známé stezce, která je docela upravena, nikoliv však pro cyklisty; ale po pár km přešla v asfalt a to už jelo z kopce skoro samo až k výchozímu bodu dnešního putování.
Bylo to moc hezké a opět jsme něco nového zažili. A jelikož je tady pořád co objevovat, prý to zkusíme ještě letos na podzim (nebo aj dřív).
Poděkování patří Jiřce za organizaci a všem za skvělou společnost.
Účast:
Jiřka, Mirek, Zdena, Zdeněk, Andulka a . Ujeli jsme 25 km a někteří plus 16 na cestě domů.
Autor: pgnext
Fotoalbum nebylo aktualizováno.


Přehled komentářů

":O)) (aluned-Zdena, 08. 06. 2007 21:55)

Jak tak čtu, vy dva si plně vystačíte))), aj jsem se zasmála, až se PC třáslo, takže díky za pobavení. Pavli, ty se nezdáš a Jiřinka se nedá, takže síly vyrovnané ))).

dovětek (jiřka, 20. 05. 2007 21:08)

A bacha,ať tam nezhodíme Tebe-provokatére jeden.

si to trochu pleteš,ne? (jiřka, 20. 05. 2007 21:04)

Já mám dětičky ráda,jestli jsi si všimnul,takže mě se nějaká Macocha netýká.To by se ta propast musela jmenovat Brblocha..

Macocha ještě jednou (Pavel, 20. 05. 2007 20:59)

Jo a Zdenička aby se tě nezastala, co? Myslím že pověst o Macoše bude brzo rozšířena o další dvě osoby :-))

Macocha... (Pavel, 20. 05. 2007 20:57)

No na tu Macochu se právě těšííím! Však víš proč se tomu tak říká ne?

tak to teda ne (jiřka, 20. 05. 2007 20:49)

To má být zase co?Já jezdím na výlet na kole a ne parníkem.A hrad Veveří můžeme klidně vynechat,když máš pocit,že tam jdu jenom kvůli vínku.Jsem zvědavá,jaké budeš mít ramena,až pojedeme na Macochu!Sportovče...

no jo, baby... (Pavel, 20. 05. 2007 20:29)

tak už vím jak to uděláme příště, Jiřinko.Složíme se ti na parník, naložíme tě aj s kolem a pod Veveří vyzvedneme, dáš si to vínko a zpátky zase stejně. Už si představuji ten klid :-))

všechno prokecneš (Jiřka, 20. 05. 2007 18:43)

Teda Pavli,ty teda nejsi moc kamarád-všechno vykecáš.Já jsem přece zase nebrblala tak moc.To jenom aby řeč nestála:)) A náhodou,vínko si dala i Zdeňula.Prostě každý máme svoji funkci.Andulka má za úkol být poslední,aby Ty jsi vynikl jako první,já občas brblu,aby všechno všechno nevypadalo tak perfektní,Mirek je tichý vůdce,Zdenál to občas zpestří nějakým rychlým únikem do křoví a Zdeňula vždy podpoří ty potřebné,že..Náhodou se výlet vydařil,já mu dávám jedničku.

":o)) (aluned-Zdena, 20. 05. 2007 12:28)

Pavli,
díky, tvé humoristicko-spisovatelské střevo opět zabodovalo. Jiřince se nediv, někde to bylo fakt spíš na "pěškobus". Zdena