Jdi na obsah Jdi na menu
 


K soutoku Moravy a Dyje přes tři státy

14. 4. 2007
Na myšlenku uspořádat výpravu k soutoku Dyje a Moravy přes tři státy jsem přišel loni, při jízdě k tomuto soutoku vnitrozemím, tedy Pohanskem.
Jelikož nebylo možné dopídit se informací, zda je tato cesta realizovatelná, pojali jsme dnešní výpravu jako rekognoskaci, tedy abychom zmapovali a posoudili možnosti této trasy pro příští, oficiální výpravu. I přesto jsme se sešli ve čtyřech a doufali, že kromě prodírání se divočinou budeme mít aj hezký výlet .
Počasí nám přálo, sluníčko 25° ve stínu, na sluníčku snad i přes 30,bezvětří, navíc trasa je až na pár kopečků ideální rovinka. Horší to bylo s terénem, místy se nedalo až úplně k řece a tak většina cesty byla po hrázi a v druhé půli, tedy už po slovenském území, už jenom po asfaltu a mimo dosah řeky, čímž nám sice ubyly problémy s terénem, ale úměrně s tím aj zážitky z přírodních krás, a navíc přibylo pár kilometrů. Tuhle část trasy bychom tedy měli ještě prozkoumat.
Trasa byla odhadnuta na 57 km, ve skutečnosti vyšla na 67, s připočtením cesty z/do Valtic jsme ujeli celkem 76,5 km. Vše se 3 litry tekutiny, 4 svačinami, bez technické poruchy a bez újmy na zdraví. Pouze bych nedoporučoval příště dávat si po cestě zmrzlinu z nedůvěřivých zdrojů (Zdeněk by mohl vyprávět :-)) )
Krásná lužní příroda nás opět nezklamala, kromě nádherných zákoutí řeky s rybářskými chatkami a čeřeny bylo možno obdivovat lužní les, močály, širé pláně a taky živočichy, např. volavky, čápy, občas nějaký dravec nebo polní zvěř.
Zúčastnili se Zdeňula, Zdenál, Andulka a já.
Díky Zdeňkovi za super mapu zejména Rakouska, Andulce za celkovou "navigační mapu" a všem za účast.
 Text a foto:pgnext
Fotoalbum nebylo aktualizováno.


Přehled komentářů

babeta (Pavel, 18. 04. 2007 21:58)

však jsi Andulko pořád vyhrožovala že letos pojedeš na babetě abys stíhala tak kde to vázne?

ty posledňáčku (anička, 15. 04. 2007 09:59)

No právě a to přeci nemůžu dopustit, že jo. Na letišní rok jsem si dala jedno předsevzetí, že vždycky budu všechno uzavírat - takže se ti nemůže stát, že bys někde byl poslední, když tak maximálně předposlední a to ještě uneseš neeeeeeeeee....

posledňáček (Pavel, 15. 04. 2007 09:14)

Ještěžes tam, Andulko, byla. Jinak bych byl poslední já a to bych asi, jak mě znáš, psychicky neunesl.

... opravdu skvělý výlet (Anička, 15. 04. 2007 09:06)

vřele doporučuji všem, jen si pořidte lepší vybavení než mám já... chi..chi..chi... ikdyž jsem se oproti loňsku trochu zlepšila - jsem dostala pochvalu, že mám odrazky a blikačky - furt to není ono.. ještě bych potřebovala nové kolo, ale bohužel žádný bohatý sponzor co by mi ho pořídil se doposud nepřihlásil, tak to se mnou musíte holt vydržet. Jo mimo jiné někdo musí být i poslední ....