Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvoudenní výlet po památkách LVA

16. 6. 2007
Dvoudenním výletem, na který nás pozvala Andulka, jsme konečně udělali zadost pomátkám zdejšího kraje a tak se konečně vyhli ostudě, že to tu (někteří) vůbec neznáme.
První den jsme zvládli skoro všechny památky v okruhu Lednice, hlavně jsme si povídali při četných zastávkách a dokonce osvěžili u rybníka Apollo (na koupání jsme nebyli připraveni). Ovšem trmácení v tropickém horku nás vysílilo mnohem víc, než těch pár kilometrů, co jsme měli najeto. Mezitím, než jsme dorazili domů, jsme stihli aj pohoštění u Andulky spojené s kontrolou jejího bydlení (má to tam docela hezké).
Z iniciativy Verči jsme ještě večer poseděli u grilu a aj něco dobrého ochutnali; taky jsme využili příležitost popřát Mirkovi, ať mu je další křížek lehký. Zde se projevila už únava z výletu, nějak jsme se nemohli shodnout na tom, co podnikneme zítra, někteří spěchali domů (Mirek), někteří byli zničeni (Džína), někomu se nechtělo.... nechci ukazovat prstem, že, Andulko? A někdo zase (skoro už tradičně) pořád brblal, že, Jiřko?
Na druhý den jsme se vypravili ve třech na Pohansko, zde nás příroda uchvátila víc jak památky; krásná otevřená krajina s lužním lesem, tůňkami a staletými duby, četná hnízda čápů s klapáním zobáků a hlavičkama mladých dává tušit příznivý rok nejen ptačí populace :-)) Naštěstí jsme vyrazili trochu dřív a tak nás úmorné horko zastihlo až na cestě zpátky, ale to už jsme setrvačností nějak dojeli.
Ujeli jsme (někteří) celkem 77km.
Účast: Mirek, Džína, Jiřka, Andulka, Verča a já.
Poděkování patří Andulce za organizaci a udělení památného listu, Džíně za odvahu po tolika letech sednout na kolo, Verči za zorganizování večerního programu a všem za milou společ
nost.
 Autor: pgnext
Fotoalbum nebylo aktualizováno.


Přehled komentářů

ptáci (jiřka, 22. 06. 2007 13:15)

No teda Aničko,já a po ptákách?Já sleduji pozorně celou okolitou přírodu a když tak jsem čučela po čápech,že..Chtěla jsem nějakého nasměrovat k naší mladé,abych už konečně měla co hlídat:))

Žabka (Anička, 21. 06. 2007 01:32)

... tedáááááááááá Pavli, ty a čučíš po ptákách, no kdyby to byla Jiřinka tak bych se nedivila, ale ty?

oranžový motýlek (Pavel, 20. 06. 2007 19:05)

No to se Verči celkem povedlo, ale popři tom brblání jsi tomu motýlku nedala vyniknout, za což já nemůžu... na druhou stranu, brblající ženská je prapůvodcem pokroku žejo :-)) A té žabky mi je líto,čuměl jsem po ptákách...

souhlas (jiřka, 20. 06. 2007 13:14)

Ano,souhlasím s Verčou,asi Tě nakonec ta múza kopla.Jenom drobná připomínečka-na brbloša nezapomeneš-co?Ale jak mě hezky Verča nazvala "oranžovým motýlkem" to nic,že?Já na oplátku zase prásknu,že jsi přejel kolem žabku.A takovou pěknou,mladou...:))

Spisovatel (Verča, 20. 06. 2007 09:30)

Moc se Ti článek povedl,o fotkách ani nemluvím,zkrátka ty dva dny s váma neměly chybu

.. hotový spisovatel (Anička, 19. 06. 2007 10:09)

prostě Pavli je vidět ta tvoje výřečnost a zkušenosti, opravdu líp bych to nenapsala... a neukazuj prstem je to proti společenskému "bontonu".Jsem psala, že přijdu o skvělé zážitky s Vámi neeee..

Och ta múza (Anička, 19. 06. 2007 10:05)

... víš dobře, že takové básnické střevo jako ty nemá nikdo, jsi přeci "jednička" a ta slovní zásoba, kam se na tebe hrabu.... teda ještě jsem to nečetla, už mám komentář..hi..hi..hi... no nic jdu to přečíst, abych mohla kritizovat...:))))))

článek (Verča, 18. 06. 2007 20:29)

tak něco napiš,když se Aninka k ničemu nemá,určitě se ti to povede a Anička k tomu napíše nějaký hezký komentář.

Múzy (Pavel, 18. 06. 2007 20:23)

Tak to se mi líbí, článek nikde a už jsou k němu komentáře :-))) ale původně jsem myslel, že jen přetisknu povídání hlavní organizátorky ale ona mlčí...

básník (jiřka, 18. 06. 2007 20:08)

Náš mladý básník přišel o "múzu" ,co?

Příspěvek (Anička, 17. 06. 2007 22:10)

..... a já Pavli spoléhala na tvou výmluvnost a ostrý jazýček a ty chceš abych něco splodila.... já tak akorát nějaké blbosti , ale něco rozumného po mě přeci nemůžeš chtít.... tož se dobře vyspi a určitě tě něco napadne co bude výlet vystihovat... i ten foťák je proti mě, nějak se mi zadrhnul a tak nevím jestli bude nějaká fotečka ode mne, spíš bych na to nespoléhala, takže zase to zůstane na tobě jako té nejzodpovědnější osobě, jo, jo, jo.........