Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklomaratón K24 Újezd u Brna

23. 6. 2007
7. ročník Cyklomaratón K24 se konal 22.6.2007 v Újezdu u Brna.
Akce jsem se zúčastnil z naší skupiny sám, proto článek není zařazen oficiálně na mých stránkách. Ale přesto je víc zvědavců (s křížkem po funuse), co chtěli vidět nějaké fotky a jak to dopadlo.. no jak to tedy dopadlo:
Akce jsem se zúčastnil poprvé, a vzhledem k okolnostem ( má aktuální váha, kolo, kondice atd) jsem si vytýčil za cíl udělat 200 km, což by byl můj osobní rekord.
Hned jak jsem dorazil s mým oprýskaným autíčkem na místo, tak jsem se zaregistroval, uhradil doplatek a vyzvedl si tričko a číslo (48). Pak jsem se potuloval okolo a měl jsem tak čas trochu fotit, pozorovat "soupeře" a hlavně některé technické "unikáty", v dobrém slova smyslu. Taky jsem se podíval, kde se bude spát, ale jak jsem viděl, že je plno (to že se spí aj "nahoře" jsem netušil) tak jsem ani nestěhoval spacák. Vyřeším to až to přijde. Pak jsme se shromáždili na start a po krátkém proslovu organizátora bylo odstartováno..to bylo 16,00 hodin.
Všichni vyrazili ďábelským tempem a jelikož jsem nechtěl zůstat úplně poslední, tak jsem se snažil držet krok se středem. Stanovil jsem si "cestovní " rychlost nad 20 km, ale to jsem asi přehnal, páč jsem po prvním kole byl na mrtvici a nešlo to rozdýchat. No můj plán se začal hroutit... Přesto jsem po krátké přestávce vyrazil do druhého kola, tentokrát už rozumně, průměrem asi 18 km/h, a jelikož jsem se flákal, byl jsem odměněn první sprchou, co přišla shora. No, měl jsem štěstí, hned jak jsem dorazil do cíle, tak se spustil liják a bouřka a zdálo se, že dnes už jsme všichni skončili. Pak jsem se převlékl v autě do suchého a čekal, až přestane pršet.
Kolem 20h, myslím, trochu ustával déšť a jelikož jsem byl na poslední chvíli vybaven aj pláštěnkou (díky, J.), tak jsem tedy vyrazil do třetího kola. To už se moje rychlost ustálila na mých obvyklých 16-17 km, ale zas se začlo ozývat koleno. Kolem 22h jsem dorazil do cíle a po krátké přestávce jsem si řekl, že ještě jedno kolo do rána udělám, třeba pěšky. No šlapal jsem jenom smrťák před Blučinou, pak možná ještě někde za Otmarovem, ale to už byla zase vidina cíle a tak jsem to tedy dojel.
Pak jsem si dal sprchu a šel spát, v tělocvičně se našlo kousek místa.
No, spánek to snad ani nebyl, páč jsem se celý zlámaný vzbudil v půl páté, ale podařilo se mi v 5 vyrazit, protože jsem nechtěl jezdit přes poledne v tom horku. Svým ustáleným tempem jsem skoro bez přestávky udělal tři kolečka, což bylo 198,4 km, a to bylo už asi 11h,a tak jsem si konečně mohl odpočinout, a měl jsem tak teoreticky splněno. Přesto jsem si nechal ještě rezervu na jedno kolo těsně před finišem. To jsem taky zmákl, vystartoval jsem ve 14 hodin, nechal jsem si na to 2 hodiny, nakonec se mi ale jelo docela dobře a konečně jsem stačil aj dalším závodníkům (ti měli ale najeto dvakrát tolik :-))
Pak jsem se dal dohromady, ještě se čekalo na vyhodnocení, balilo se a pak úprk domů. Povedlo se mi teda 8 koleček, což je 227,4 km. Podrobnosti o závodu na stránkách K24. Jinak můj tachometr, seřízený přesně podle obvodu kola, mi ukazoval za každé kolo asi o sto metrů míň, což je supr přesné.
Vybavení: kolo Winora (trek), prý muzejní exponát, celoželezný s plechovými blatníky a nosičem, docela hrubý vzorek, no.... lepší nemám. Poctivě jsem nosil přilbu. A odjezdil jsem to v sandálech, naboso, jak jsem zvyklý.
Takže zdravím všechny cyklošílence a na viděnou příští rok!!!
A pár fotek, co se mi povedlo zachytit:(originál je k dispozici u mě)
:
Autor: pgnext

Fotoalbum nebylo aktualizováno.


Přehled komentářů

přežil jsem (Pavel, 10. 08. 2007 22:05)

to víš že mě bolelo všechno však jsem taky pak týden nic nedělal :-))

Teda Pájo (Zdenula, 24. 07. 2007 23:23)

Júúúú, to jsem si nemyslela, že jsi Pájo takový cyklošílenec hahahaha, to myslím, samo sebou v tom dobrém slova smyslu, hmmmm gratuluju k výkonu a k tomu, žes to přežil ve zdraví. A co tělo nebolelo? ;)

Díky za zápisky a fotky (Juris, 23. 07. 2007 10:46)

Ahoj Pavle
Ano, prázdniny :-)) Díky za tvoje zážitky a fotky, připojím link z webu. Tak ať se daří a taky přeju nějakou hezkou dovolenou.
Juris