Jdi na obsah Jdi na menu
 


Babí léto na Prýglu

28. 10. 2007

Náš občasný přispěvatel Andulka už stihla zaznamenat tento postřeh:

Babí léto na Prýglu

 Tedy po pravdě řečeno, bylo to důstojné zakončení cyklosezóny, ikdyž vzhledem k počasí se nekonalo na jízdních kolech, nýbrž pěšky a mělo být spojeno s pouštěním draků. Ale protože je počasíčko velmi vrtkavé tak to nakonec byl jen nádherný pěší výlet se spoustou legrace.

 Sraz byl u přístaviště přehrady. Ty zodpovědnější se dostavili včas (Zdeňula) a holt ty z té dálky trošku se zpožděním. Protože po takové cestě se vám může přihodit tolik nepředvídaných událostí až někdy zrak přechází.( skoro vystojíte důlek před domem jak čekáte na „taxi“, vyhnete se zácpě městem, už jako pravidlem v rámci protažení těla skoro tlačíte auto před sebou k načerpání pohonných hmot a změna plánu-vyložení batožin a nabrání zbytku jádra Jiřka,Evča a Mirek) .

 Vybaveni dráčky, draky a různými létajícími tělesy vyrazilo zdravé jádro „tlupy“ od přístaviště kolem přehrady. Ťapkali jsme nám velmi příjemným vycházkovým tempem za padání ranní mlhy (kolem 11.00) a radili se kolik, že to ujdeme. Shodli jsme se , že půjdeme dle času. V 17.00 jsme už museli být zase zpátky ve městě,protože jsme měli další akce v plánu. Na večer jsme se nemohli zase moc utahat, abychom nepadli brzy za vlast. Dle našeho samozvaného „vůdce“ jsme zdolali kolem 12 km. Při cestě tam jsme se v pravé poledne někteří posilnili polévkou, ostatní jen něčím teplým do žaludku – grog, káva… Příroda je v tuhle dobu velmi barevná, lákavá, tak jsme se kochali její krásou. A kdo koukal i do lesíků kolem cesty našel i houby – bedle, klouzky, holubinku….. Při zpáteční cestě se občas někteří zapomněli pod nějakým tím stromem, nicméně ve vytyčeném časovém limitu jsme se vrátili zase zpátky do přístaviště a protože nás lákala nabídla posezení v teple u krbu posilnili jsme se ještě palačinkami, topinkami, čajíčkem, čokoládou a jinými dobrůtkami a vraceli se zpět.

 Na 18.00 už byla v PROBE objednána bowlingová dráha na trošku toho sportu. Přidal se k nám zbytek jádra – Džina a Kamil a Verča., opustil nás Mirek.V počtu osmi jsme si dali bowlingový trénink na vánoční turnaj . No a hádejte kdo z přítomných měl nejvíc sil?

 A to nejdůležitější nás ještě čekalo. Po turnaji posezení s oslavou Jiřčiných narozenin. Někteří vytrvalci, nechci teda jmenovat vydrželi až do ranního kuropění.

 Vzhledem k počasí jsme vypustili v neděli Špilas.
(Anička)

A ještě dodatek

Tak popsalas to do detailů, doufám že sis pochutnala na houbách, ale ty krabaté červené, co se tvářilo jako jedlá muchomůrka, jsi raději neměla... no, ještě jsem neobjevil, co to bylo, a už na to nikdy nepřijdu. A tak doufám, že ještě žiješ :))
Jinak Evča se ukázala jako znalec a vynikající houbař- stopař, najde aj tam, kde nic není, měli bychom ji otestovat na lanýže :)) Konečně jsem si odborně podebatoval o hřibkách. Zdeňulka se tentokrát projevila jako mlčenlivý doprovod, asi nám nemohla odpustit tu hodinu (a víc) čekání :(
Večer se myslím taky vydařil, sice jsme trochu nestíhali a blbla dráha, což některým vyhovovalo, protože mohli házet aj čtyřikrát. Akorát nevím, kdo bude hádat vítěze, když jsme tam byli všichni.:)) No, prozradím, že vyhrál ten, kdo minule nejvíc brblal na tu "blbou pravou dráhu ".
Večer jsme pak poseděli v domečku, kde se Jiřka důstojně rozloučila se svým mládím. A ještě se braly míry na trika. Pak bylo veselo až do svítání, kupodivu vydržela aj Verča.
Na druhý den, zavčas rána okolo jedenácté, nás zastihl déšť a tak další akci jsme odročili. Ještě předtím nás ovšem vzbudili vlajkonoši, co se dobývali do domečku :)) Odročili jsme aj drakiádu a Kančí oboru, takže máme na jaře o program postarané.
Přivítali jsme mezi sebe Kamila (konečně zas chlap), myslím že je fajn a napoprvé se docela osvědčil. No ještě měla přijít ta nová kočka od Jůry, prý jí to nevyšlo, tak se necháme překvapit příště :))
Díky všem za společnost, Jiřce a ostatním za připravené dobroty a Jůrovi za zajištění "logistiky".
Autor: Pavel

Fotoalbum nebylo aktualizováno.


Přehled komentářů

mlčení (Zdenula, 24. 11. 2007 00:08)

mlčení NE! to je ten největší trest to nedělej ":D

mlčení (Pavel, 22. 11. 2007 20:17)

no jo, už mlčíííím :-))

a mimochodník (Zdenula, 22. 11. 2007 19:29)

Pájo,ještě k článku: já na vás nebyla vůbec (NIKDY)) naštvaná, jen jsem si myslela, když jsem na vás čekala: Zdenulo, Zdenulo, že tys to zase vymňoukla a dopletla...no a proto jsem vás pěkně probombardovala SMSkama a bylo hned vše jasné a bylo hned vymalováno a ještě jedna věc, buď rád, že někdy mlčím, kdybych jo začala kecánkovat a nemohla přestat, třeba jako zrovna teď":D, chraň tě pánbů ":oD

hezkýýýýýý (Zdenula, 22. 11. 2007 19:22)

tedaááááá teď se mi to líbí ještě víííc ":o)

fotky (Pavel, 13. 11. 2007 22:26)

Tak už jsou tam další

dotaz: (chosé-kamil, 12. 11. 2007 21:30)

sraz i bouling,,byl bezva i děkuji za vlídné přijetí,
dotaz.máš tam málo fotek z boulingu

poděkování (jiřka, 30. 10. 2007 19:36)

Ahojky všichni,moc všem ještě jednou děkuji za dárečky a Jůra-ten mě teda dostal!Škoda,že jsem musela tak brzy odejít a taky se omlouvám,že to nebylo všechno tak O.K. ,další dobroty zůstaly doma,ale to je tak,když se na člověka náhlí,to je honem,honem a pak si člověk na všechno nevzpomene:))
(nezůstala tam někde igelitka s táckem,prkýnkem a dvěma noži?Domů jsem to nedonesla...)

prý (zdenula, 30. 10. 2007 18:37)

žije:D, ale nevím, jestli ještě dýchá, jsem ji nekontrolovala)))...teda některé ty fotečky se vám fakt povedli, se tu kochám ":o)) ještě jednou díky za ně)

pink-pong (Pavel, 29. 10. 2007 20:31)

Jéé Zdeňula, žije!!!

Rozdýchat 2 (Anička, 29. 10. 2007 19:45)

Rozdýchávat umím, jsem prošla kdysi kurzem první pomoci. A neboj on nebyl někdo doma......

Rozdýchat (Anička, 29. 10. 2007 19:35)

pink sem a pink tam (Zdenula, 29. 10. 2007 19:27)

zanechte smečů a přidejte nějakou fotečku raděj ":o) a Zdeňula je taky ukecaná ale taky někdy ráda poslouchá druhé)

Pravá dráha (Pavel, 29. 10. 2007 19:24)

aha, to se to mluví když to jde, co? Ale minule jsi to nemohla rozdýchat a Jiřka teď taky málem zkolabovala. Já teda nenadávám, u mě je to rukama, nebo spíš mi stoupla sláva do hlavy

Pravá dráha (Anička, 29. 10. 2007 18:35)

Anoooooooo, jsi šikulka. Myšlenka byla správná jen chybička se vloudila ... on to zas tak velký rozdíl není jestli levá nebo pravá, hodně lidí má obě ruce levé a vůbec jim to nevadí. Zajímavé, že???

Pravá dráha (Pavel, 29. 10. 2007 18:19)

ano, byla to pravá, ale myšlenka sedí. Jdu to opravit :-))

Blbá dráha (Anička, 29. 10. 2007 18:13)

Až teď jsem si všimla, kdože to ten bowling vlastně vyhrál? Nevzpomínám si kdo brblal na blbou levou dráhu, ale já brblala na pravou......

Koule (Pavel, 29. 10. 2007 18:12)

Tak tohle nenapsat, bych na to nikdy nepřišel :))

Trénink (Anička, 29. 10. 2007 18:09)

No promiň, přeci už víme, že nejsou koule jako koule.Některé jsou malé, jiné velké nebo měkké a tvrdé, lehké a těžké atd. atd...

Trénink (Pavel, 29. 10. 2007 17:33)

tak to máte povoleno. Ovšem opatrně, některé koule přináší pro naivní děvy následky!! Ale to snad už ve svých letech víte...

článek (Verča, 29. 10. 2007 16:28)

moc pěkně napsané,v lázních ještě mimo plavání vyhledáme bowlingovou dráhu na trénink

Bowling (Anička, 29. 10. 2007 14:33)

No nemysli si Pavli,že budeme s Verčou zahálet.Taky budeme tajně trénovat s koulemi.

Bowling (Pavel, 29. 10. 2007 13:33)

No, dal jsem si závazek na turnaj, že se polepším, jinak odcházím do bowlingového důchodu. Takže jak vy budete v lázních, já budu tajně trénovat :))

Mykolog (Anička, 29. 10. 2007 11:24)

Tady se fakt jeden nezavděčí. Chci mu ušetřit mozkové závity,aby nemusel tolik tvořit a jen doplnit a zase remcá. Buď rád, že jsem ti tam neudělala tři tečky... to by ses taky ptal jaká je to houba? A už nemusíš mít obavu, že by něco bylo jedlé jen jednou, jsme si doma pochutnali na houbové omáčce a ještě dnes budou smažené bedle. Vidíš jak umím využít situace? Kde ušetřím, tam ušetřím. A ta otázka,kdo měl nejvíc sil, byl prostor pro tvé myšlenky.

Pro upřesnění (Pavel, 29. 10. 2007 10:05)

Á, promluvil rodilý mykolog. A který je ten klouzek? No jinak, klídek, vše je jedlé, sám jsem to posvětil :)) A pokud se týče bowlingu, odpověď na tvou otázku je jasná: nejvíc sil jsem měl já. Spíš by ses měla zeptat, kdo měl nejpřesnější mušku :))