Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj všichni " tlupáci "!

Tuto stránku jsem založila proto, abychom měli stránku, kde si budem psát "živě" a nemuseli se hledat někde po stránkách, příspěvcích, pod stolem apod. ":-D. Takže sem se píše živě!!!! Jinak vás všechny prosím, aby jste používali i mailové adresy, a to v případě, že se něco vyvrbuje narychlo; popř. SMS, pokud jde opravdu o rychlokvašku kosmické rychlosti ;). Tohle je moje prvotina, takže se omlouvám předem Pájovi, jestli mu tady znesvětím svou neznalostí terén - svěcenou půdu ";oD.

Díky Zdenula - aluned ":o))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Hlášení- K24

(Jiřka, 30. 6. 2017 18:42)

Byla jsem aspoň podpořit , v tom horku se sotva chodilo, ne aby se ještě jezdilo. Všechny co jeli tedy obdivuji. I 369 km je hodně, rekord nerekord. A Zdenuli, ty jsi tam normálně měla sestru:)).

Re: Re: Hlášení- K24

(Zdenula, 26. 7. 2017 19:14)

Pájo gratuluji, jsi jednička! Jiřinko, sestru????? nechápu

Re: Re: Re: Hlášení- K24

(Pavel, kníže z Klentnic, 28. 7. 2017 23:15)

Díky, díky!
Musím neskromně konstatovat, že jsem měl tentokrát nejvíc natrénováno a věřil jsem si. Získal jsem taky další velmi cenné poznatky. Ale krom úmorného počasí jsem našel i jiné své chyby.
Po dlouholetém testování můžu prohlásit, že se stávajícím technickým vybavením a tělesnou schránkou je můj strop na 450 km. A tam budu v několika dalších letech mířit.

hlášení

(element M., 16. 7. 2017 14:07)

Hlásím, že naši letošní, letní a dvojitou dovolenou, jsme přežili e zdraví. Po vlastivědném pobytu v matičce Praze, jsme další týden strávili u nejvyšších vrcholů Jeseníků. Ty moje holky statečné, pokořily také....

Jaro už je taky v čudu...

(Pavel, kníže z Klentnic, 20. 6. 2017 20:50)

Kdo nemá natrénováno doteď, tak v letních vedrech to nedožene a na podzim už nezachrání. Já atakuji hranici 2500 km, čímž lze aproximací dovodit, že by to mohl být mimořádný rok.
Hned zkraje léta si půjdu zazávodit sám se sebou, pak se budu potulovat podle své vůle po moravských i slovenských rovinkách a porůznu bivakovat.. Výnimkou budou šumavské hvozdy, kde se s některými skalními uvidíme. Užívejte si léta ve zdraví a ke své spokojenosti.
Nicméně, myslím, že Tlupa toho letos již moc nenatočí..

Moravský kras

(Jiřka, 10. 6. 2017 7:04)

Vzhledem k tomu, že nás počasí zradilo, akce se odkládá na zítřek!!!!! Většina souhlasí:))

Re: Moravský kras

(Pavel, kníže z Klentnic, 10. 6. 2017 16:37)

Tož mohlo to být i beze mne, ale solidarita zvítězila. Ráno jsem měl načvachtáno v botách, sotva jsem vyrazil. Čekání na vyjasnění mi vzalo pár hodin a to už bylo moc pozdě. Ale za chvíli vyrážím, vstříc úžasné noci :)).. takže zítra, pokud se nic nevyvrbí, budu na startu první.

Průzkum terénu

(Pavel, kníže z Klentnic, 29. 5. 2017 1:43)

Dnes bylo nejpříznivější počasí na výlet, ráno přijatelně chladno a odpoledne přijatelně horko :). Brněnský šerpa usoudil prověřit cestu ke Skaláku, což bylo velice moudré rozhodnutí. Tedy takový lehký předtrénink:). Jelo to velmi dobře. Inu, kdo je připraven, není ohrožen :)
Za mne tedy docela slušných 135 km, nastoupáno 1450m. Takovou oběť ovšem od nikoho nepožaduji, stačí, když se necháte dovézt do místa startu.
Kdyby tedy už nic, my máme splněno. Ale doufám, že si to za dva týdny zopáknem všichni až do Sloupu. Nejvyšší čas, omluvy se tudíž neakceptují.

Re: Průzkum terénu

(Jiřka, 29. 5. 2017 19:04)

Tak původní plán bylo Mariánské údolí, ale pak vzhledem k únavě z předešlého dne byla trasa změněna na lehčí poježdění jakože kousek po rovině, pak se to stále prodlužovalo, až tu najednou kde se vzal, tu se vzal - Skalní mlýn:)). Nějak mi to jelo. Za mě 70 km, takže ty Pavle musíš mít více. Průzkum byl proveden a za 14 dnů budu tedy machrovat:)).

Re: Re: Průzkum terénu

(Pavel, kníže z Klentnic, 29. 5. 2017 22:47)

Jelo Ti to velice dobře, málem jsem nestíhal:). Km mám dobře, akorát ty kopce do Brna vydají málem za dva Fallkensteiny. Ale v Brně je to již pohoda, tedy alespoň ta naše trasa. Trochu toho přibyde do Sloupu, ale to je spravedlivé, aby si někteří nemysleli, že to budou mít zadarmo :)) Účast skalních zajisté potěší, prý již někteří přislíbili účast, mohla by to být opět luxusní akce. Ještě doufat, že vyjde i počasí.
Jo a nemusím spěchat na vlak, budu mít luxusní nocleh v lůně přírody kdesik na Prýglu.

Velikonoce

(Anička, 16. 4. 2017 21:06)

Krásné, pohodové velikonoční svátky přeji všem. Jako obvykle se zpožděním. Nějak těžce nestihám. Kolo jsem ještě ani nevytáhla ze sklepa , natož abych na tom něco ujela. O opravě ani nemluvím Tak doufám, že se mi to někde na cestě nerozloží... chi chi.... to by mi moc do smíchu nebylo, ale blýská se na lepší časy doufám..

Re: Velikonoce

(Jiřka, 18. 4. 2017 14:48)

A když opožděně, tak rovnou 2x :))

Velikonoce

(Anička, 16. 4. 2017 21:06)

Krásné, pohodové velikonoční svátky přeji všem. Jako obvykle se zpožděním. Nějak těžce nestihám. Kolo jsem ještě ani nevytáhla ze sklepa , natož abych na tom něco ujela. O opravě ani nemluvím Tak doufám, že se mi to někde na cestě nerozloží... chi chi.... to by mi moc do smíchu nebylo, ale blýská se na lepší časy doufám..

Jarní údržba kol dokončená!

(Pavel, kníže z Klentnic, 12. 4. 2017 21:50)

Tak jsem dal do pucu obě kola, nejdříve bílý sváteční dálkový oř GT dostal luxusní švalbiny, nové pedály a destičky pro přední hydry, celkovou očistu a dostal dobré mazání. Však si to již po těch 6 tisících km zasloužil. Na nic dalšího není třeba šáhnout a šlape jak hodinky, ještě si při tom pomlaskává :)).
Druhé kolo polohorák DB"Sherwood" se dočkalo zabroušených nerezových řadících lanek a lineárních bowdenů s teflonovou vložkou a brzdové nerezové lanka na ty nejlepší mechaniky BB7/5, že... Ostatní má zainvestováno z dřívějška a tak to letos vyšlo podezřele levně, skoro na tři stovky. Samozřejmě nepočítám svou odbornou práci :)) Tak nevím jak vy, ale letos očekávám životníí sezónu a z technidkého hlediska, s předpokladem dobrého zdraví, jsem připraven.

Re: Jarní údržba kol dokončená!

(Jiřka, 13. 4. 2017 14:35)

No to je super. Kola jsou OK. Ještě by to chtělo dokončit údržbu sídla pod věží:)).

Re: Re: Jarní údržba kol dokončená!

(Pavel, kníže z Klentnic, 13. 4. 2017 17:32)

Myslím, že i na toto je letos ta nejlepší konstelace. Samozřejmě, že nezištná brigáda by to značně uspíšila :))

Re: Re: Re: Jarní údržba kol dokončená!

(Jiřka, 14. 4. 2017 13:44)

Jsem slíbila učast, ne? Když se rozjedu, jsem jako Pavko Korčagin a dělám na 150%..:))

svátky jara

(Jiřka, 13. 4. 2017 14:36)

Přeji všem krásné velikonoce, odpočinek a bohatou pomlázku!

vlaštovka znova vzlétla:))

(Jiřka, 9. 4. 2017 15:27)

tentokráte 37 km, směr Olympia, soutok, část naučné stezky kolem řeky Bobravy a zpět. Já se normálně překonávám:)). Půlka dubna a já už 2x na kole:)). Jindy vylézám až v květnu na čarodky a soutok, že....

Re: vlaštovka znova vzlétla:))

(Pavel, kníže z Klentnic, 9. 4. 2017 20:33)

Tak alespoň někdo:).
No já jsem taky vyjel, páč ještě stovka mi chyběla do první tisícovky. Ale jelo to velmi dobře a otáčel jsem až v Adamově. A to bylo mé štěstí, jinak bych musel přes BV a tam prý mají výluku. To bych pak musel shánět odvoz nebo dojet po vlastních o půlnoci.
Ale i tak jsem natočil 137 svižných km. 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA