Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklovýlet okolo Brna, aneb ....

19. 7. 2008
Akce "Geokeška" - Ochozská kachna právě skončila.
Akci perfektně zorganizovala Jiřka. Pečlivě vybraná a prověřená trasa, doslova kamínek po kamínku, abychom náhodou nepíchli :)), s příslibem jízdy "od hospody k hospodě" s vyhlídkou na "Ochozskou kachnu" a koupající se slečny nás vybičovaly k nadlidskému úsilí a dokonce bez brblání. Inu, šéf se musí poslouchat.
Nehledě od ideálně vystihnutého počasí, když uvážíme, že večer před akcí se kvůli dešti rozhodovalo o jejím zrušení.

Dlužno říci, že trasa nebyla určena pro žádné měkoty a takovýmto terénem jsme jeli poprvé. Ale určitě ne naposled. Přesouváme se tak do kategorie krosu, poloprofíků :)) Jízda mezi balvany a kalužemi má taky své kouzlo, otázkou zůstává, jak dlouho nám vydrží naše kola, nemluvě o trpících pozadích některých z nás. V zájmu spravedlnosti však nutno dodat, že tenhle terén byl jen na některých úsecích, konkrétně přes Stránskou skálu a pak před Ochozem, něco bylo lesní cestou a většina dobrá asfaltka.

Tedy jsme se dostavili ke startu, tentokrát všichni načas, resp. někteří i s hodinovým předstihem. Pět minut na nákup,čtyři, tři, dva, jedna... a startovní výstřel. Cesta ubíhala v pohodě, četné zastávky u slibované zvířeny a pár "tankovacích" stanic neměly chybu. Do vody se nám nechtělo, chladné dopoledne nás od toho odradilo. Škoda, posléze už bylo docela horko, ale to už jsme parkovali U Votrubů a s nadšením si jednomyslně objednali vyhlášenou "ochozskou kachnu". S chutí jsme zkonzumovali všechno, co jsme si poručili, zalili pivem a proložili zmrlinou, kafíčkem... "jen tá kachna tam chýbala, jen tá kachna".... :-((
Bohužel, přišli jsme "pět minut po dvanácté", což byla jediná kaňka na jinak povedeném výletě. Ale, poněváč jsme si všichni pochvalovali supr výlet, navíc Miloš si parádně zajezdil, někteří si málem i zahoubařili, tak jsme se shodli, že tento nebo podobný výlet se stejnou motivací zorganizujeme někdy znovu. A možná už docela brzy. Zvláště když už víme, co třeba udělat pro to, aby nám kachna neuletěla :)).

Cesta zpět už byla malina, sfrčeli jsme dolů jak orli z Tatier :) naštěstí bez nehody, od brzd se jen kouřilo. Vůně hřibků napověděla, že něco by se snad i našlo, ale jaksi nebyl čas.. Nojo, šéf to držel pevně v rukách a nepovolil žádné odchylky od plánu, a když už neměli ani pořádné pivo, tak jsme oželeli aj to. Zato jsme obdivovali překrásnou přírodu kolem Svitavy a nejen tam. Cesta pošmurným Brnem okolo Cejlu už byla jen špatným snem. Cílovou pásku jsme přetrhli tři, ostatní se postupně oddělili o trochu dřív, páč to měli domů blíž. V závěru už byla Jiřka totálně vyřízená, prý zas na ni něco leze.. Kontrolní otázka: Jestlipak to přežije?

Tentokrát jsme fotili snad všichni, tak bude chvíli trvat, než to probereme.
Zúčastnili se: Jiřka, Mirek, Zdena, Zdenál, Miloš a Pavel. Ujeli jsme skoro 40 km, někteří i víc. Průměr 11,0 vzhledem k terénu (a našemu věku, výbavě, kondici..) slušný.
Díky za supr den!
Pavel

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Komentáře

Přehled komentářů

zvířena (Pája, 21. 07. 2008 23:02)

Koukám, že budu muset šetřit místem, paměť se zaplňuje a to stránky nemáme ani rok... Takže s fotkama brzdím, časem budou alba z jednotlivých akcí někde jinde. "Boha jeho, aké pekné kačky sú to, škoda ich zožrať, no škoda!!! " :-)) Ostatní fotky byly rozeslány. A snad nemusím nikomu ukazovat, jak vypadá třeba takový osel :-))))))

aspoň na fotce:)) (Jiřka, 21. 07. 2008 13:15)

Vidím,že jste si ty kachny museli aspoň vyfotit,když už ulétly z pekáča,co:))
P.S.A kde jsou ty spousty zvířátek?

přepracovanost... (Pavel, 21. 07. 2008 08:34)

tož to nech tam, my jsme to našli:-))
A ještě nezazněla odpověď na kontrolní otázku, jak vidím, Jiřka žije. Odpověď tedy zní: "No jistě, protože jí to politicky myslí... " :-)))

přepracovanost (Jiřka, 20. 07. 2008 21:03)

Omylem jsem hodila komentáře na živou stránku-prosím přesměrovat se:))

výlet (verča, 20. 07. 2008 20:40)

Jsem ráda,že se vám výlet vydařil i když kachna uletěla,snad se na příští akci s váma zase sejdu

Skvělý výlet (Anička, 20. 07. 2008 10:55)

No jak tak čtu a koukám, výlet se zcela vydařil i přes nějaký ten a obláček a kachnu, kterou jak jsem pochopila vám těsně před nosem dopapkali. Nálada skvělá a my co jsme to sledovaly z domova si aspoň počteme. To já jsem si včera dala těch svých povolených pět minut a dozvěděla jsem se, že jsem při tom spálila 58 kalorií, jela průměrem 10.8 km, ušlápla 2,9 km a puls jsem měla 65. Sportu zdar a nikdo mě nenásledujte, je to pěkná nuda, to vám můžu zodpovědně říct.....

salaš, bača, halušky (Zdenula, 20. 07. 2008 10:21)

už se těšíme se Zdenálem i na tuto akci, dejte vědět, možná týden či dva budem mimo mail, mějte se sluníčkově

halušky (Pája, 20. 07. 2008 07:29)

Salaš, bača, halušky.... tak to je dobrá nabídka a nutno o ní vážně uvažovat. Zvláště, když se k tomu přidá pěkná trasa a dobrá parta.
A dodatek k Votrubům: sice tam vaří bezvadně, ale pro (některé) naše zvětšené žaludky jaksi málo... každý to tam po talíři honil jak rybu ve vodě, pak se to nahrazuje nezdravou zmrzlinou. Ale možná to byl optický klam v porovnání s tou velkou mísou :-))
Obsluha víc jak příjemná, i když chvilkama zmatená :-))

Jiřka - dodatek (Pája, 20. 07. 2008 07:14)

Máš pravdu, předsedo! :)

menší dodatky:)) (Jiřka, 20. 07. 2008 06:54)

Tak to,že nikdo nebrblal,bych poopravila.Zdenál byl tak vyřízený po prvním kopci-Stránské Skále,že už měl děs v očích z každého menšího dalšího:))
Slavná kachna se proplítala celou trasou,u každé hospody jste se už ptali,jestli se podává právě zde.
Zabloudili jsme jenom jednou-malinko.Minuli jsme odbočku podél vody asi tak o 200m.
Přísná jsem sice byla,ale jak vidíš málo,protože kdybych Vás popoháněla víc,káču jsme stihli a neviděli by jsme jenom ty,co došli chvilku před námi,jak už vytírají ten talíř knedlíčkem:))Ale i ty náhrady byly výborné.Inu ochozká kuchyně je věhlasná.
Myslím,že Milošek měl radost nejen z trasy,ale i z děvčat,které pečlivě fotil a lákal je na to,že budou v novinách:))Nevím ale,jestli vyfotil i ty dvě kozénky v Eldorádu,co dost vyrostly,že Zdenále?:))
A co se týče trasy,tak tady kolem Brnéčka začíná už kras,Pavlíku,to holt není rovná placička,jak u Vás:))Ale všechno má své kouzlo.
Za těch 14 dnů,pokud bude čas a počasí,může být zase akce s pracovním názvem:"Salaš,bača,halušky"

akce (Miloš, 20. 07. 2008 06:28)

Díky za skvělou akci. Poznal jsem nová místa a připomenul ta stará... I ten adrenalin se dal leckde vyplavit: Ty kamenité sjezdy byly bašta a brody osvěžující, mostů netřeba... Škoda kachny, ovšem sumec neměl chybu.I ten asfalt byl snesitelný :-) Díky všem.

Pájovi (Zdenula, 19. 07. 2008 23:45)

naclonil jsi otázku a zároveň sis odpověděl, Pájo :D
víš někdy míň je víc, tím myslím, foťáky))

koupání- Zdenula (Pavel, 19. 07. 2008 22:52)

A proč jsi teda do vody nešla? My ostatní "paparazzi" jsme měli foťáky připravené :-))

my z Žabin ujeli 46 km (Zdenula, 19. 07. 2008 22:20)

super připravený výlet, Jiřinka by měla dostat metál, počasí se vyslunilo a vymračilo, kapka ni žádná nekápla, Pájův článek srší vtipem, zdá se, že ho výlet vůbec ani trochu nezmohl....takových výletů by mohlo být víc, myslím si, že každý si v něm našel to své ;) i bez kachny.....mimochodem, klíďo bych vlezla do té vody, kde se slunili, studená nebyla)